Zpěvačka Adele velkolepě rozsvítila Glastonbury

Zpěvačka Adele velkolepě rozsvítila Glastonbury

„Tohle jsem si přála dělat po celý svůj život, ale přitom jsem se tak bála!“ to jsou slova vynikající a uznávané britské interpretky Adele, z jejíhož repertoáru známe například úchvatnou verzi krásné a jímavé balady Boba Dylana „Make youfeel my love“. Charismatické zpěvačky, která rozsvítila pódium s názvem Pyramida v rámci festivalu v Glastonbury, když znatelně nervózní předstoupila před naplněné auditorium, aby zazněly první tóny jejího triumfálního vystoupení.

Jednou Adele prohlásila, že její hlas nikdy nezazní na jakémkoliv festivalu. Jak proradné to může být proroctví, o tom se tato dnes již ikona nejen britské populární hudby mohla přesvědčit v noci ze soboty na neděli, když před zraky tisíců a tisíců diváků zahajovala svým vystoupením na slavné Pyramidě letošní ročník festivalu v Glastonbury. Oděna v šaty se zkrácenými rukávy, speciálně ušitými pro tento koncert, zpívala pro diváky, kterých tu bylo, že oko nemohlo dohlédnout. Své vystoupení začala hitem Hello ze svého posledního alba s pořadovým číslem 25. Zpěvačka záměrně změnila jednu část textu a tak se po Glastonbury rozlehlo „Snila jsem sen o Glastonbury“, za což sklidila u diváků ohromující a dlouhotrvající potlesk.Svým fanouškům pak z pódia vzkázala hlasem, znatelně ovlivněným zpěvaččiným dojetím a dalšími pozitivními emocemi, což určitě potvrdí tisíce posluchačů, cituji „ Ó můj Bože, toto je nejlepší den mého života. Glastonbury pro mě znamená svět. To nelžu. Tohle jsem vždycky chtěla udělat, po celý svůj život, ale přitom jsem se tak bála!“

Zpěvačka si pak vybrala z davu fanoušků dívku, vzala ji na pódium, aby mohly zapózovat pro společné selfie. „Když jsem byla poprvé na festivalu, byla jsem tak ve tvém věku“ řekla zpěvačka dívce.  Adele se do této doby vyhýbala vystoupení na slavném festivalu v Glastonbury, protože měla strach z učinkování před tak velikým počtem diváků. V roce 2011 v rozhovoru pro časopis Q to tato hvězda světové populární hudby vysvětlila, cituji „mám až panický strach před takovým množstvím diváků vystupovat. Jako kdyby se mi z toho pocitu chtělo rozskočit srdce“. A mám až nechutně velký strach z nějakých podvědomých útoků, když jsem na velikém pódiu“.

A včera Adele určitě ten strach překonala, což potvrdila vysoce profesionálním výkonem, jak jsme ostatně u ní zvyklí.
O autorovi

Další články

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top