Bankovní účet v zahraničí – Víte, jak ho založit

Bankovní účet v zahraničí se vyplatí určitě těm, kdo budou přijímat vícero plateb v rámci dané země. V jejich případě asi nemá cenu hovořit o bankovním převodu ze zahraničí. Když se ovšem rozhodnete založit účet v cizí měně, a ještě v cizím státu, musíte počítat s jistými kroky, které Vás s největší pravděpodobností neminou.

  • Musíte si připravit všechny potřebné doklady.
  • Někdy je dokonce zapotřebí navštívit konkrétní banku.
  • Každá země vyžaduje něco trochu jiného.

Doklady nezbytné pro založení účtu v zahraničí

Ve většině zahraničních bank Vás bude čekat podobný scénář. K založení budou vyžadovány osobní doklady. To znamená český cestovní pas, včetně druhého dokladu. Obvykle je to řidičský průkaz s mezinárodní platností. Počítejte ovšem i s tím, že v některých bankách budete muset nahlásit kontaktní adresu v dané zemi. Když chcete bankovní účet v zahraničí, je někdy nezbytné tuto banku navštívit osobně.

Bankovní účet v zahraničí – otázky a odpovědi

S tímto tématem se samozřejmě pojí i mnohé další informace. V následujících otázkách a odpovědích se zaměříme na několik vybraných zemí, kde Vás mohou čekat trochu odlišné podmínky pro založení bankovního účtu.

Kde Vám snadno a rychle založí bankovní účet v zahraničí?

Typickým příkladem je Slovensko, kde docílíte euro účtu bez jakýchkoliv složitostí.

Jak je to s bankovními účty v Německu?

V této sousední zemi počítejte s tím, že bez německé adresy Vám založí bankovní účet spíše malé banky. Připravit se zároveň musíte na trochu vyšší poplatky nežli v Česku.

Jak to probíhá v Polsku?

Polsko je opakem Německa. Uspějete spíše u větších bank kvůli absenci polské adresy. Navíc získáte bankovní účty bez zbytečných poplatků.

Jaké poměry jsou v Rusku?

Založení účtu je složitější a spojené s vyššími poplatky. Alternativou je platební karta, na kterou Vám mohou chodit peníze.

Co dalšího je třeba si pohlídat?

Při zakládání bankovního účtu v zahraničí si dejte pozor na to, zda je banka schopna posílat ověřovací SMS zprávy na české telefonní číslo.