Zeman už zase z hradu kydá hnůj směrem ke Strakově akademii resp. Sobotkově ČSSD

Zeman už zase z hradu kydá hnůj směrem ke Strakově akademii resp. Sobotkově ČSSD

Za prohru ČSSD v krajských volbách může vedení ČSSD, obcházení vítěze voleb je zradou na voličích. S oběma tvrzeními lze do jisté míry souhlasit, problém je, že zejména druhý výrok vyřčený z úst spolutvůrce opoziční smlouvy, by si kdo jiný než právě ON měl odpustit.

To by ovšem musel být obdařen alespoň špetkou sebereflexe a nemohl by být tolik zahleděn do svého velkého východního diktátorského vzoru.

To že na debaklu ČSSD v krajích má svůj určitý nevýznamný podíl i vedení strany je do určité míry pravda. Jediný jeho podíl ale paradoxně je, že demokraticky nezasahovalo do krajských primárek a celou odpovědnost tak ponechalo na jednotlivých krajských předsednictvech stany. Nezasáhlo ani v Jihomoravském, Středočeském, ani v jiných krajích, kde ČSSD mnohdy nepřekvapivě sklidila bouři. Pokud by však vedení strany i přes primárky do kandidátek zasáhlo, těžko by takový svůj postup obhájilo. Chybou vedení strany, tak možná byl až moc velký pokus o vnitrostranickou demokracii. Volební debakl ČSSD tak jde především za jednotlivými lídry kandidátek a krajskými předsednictvy strany.

Co se výroku o zradě na voličích týče, to už pán z hradu opravdu přehnal, mírně řečeno. Ne, že by neměl pravdu. Volební výsledky a vůle voličů by se opravdu měly ctít. To říkám i já, byť z výsledku voleb opravdu nadšený nejsem. Vítězi voleb by ale mělo být umožněno vládnout a ne hodinu po zveřejnění oficiálních výsledků voleb uzavírat dohody o tom, jak právoplatného vítěze voleb vyšachovat z možnosti převzít odpovědnost. Tento postup nerespektování výsledku voleb, ať již dopadly jakkoli a pokusu udržení se u koryt za každou cenu, je naprostým popřením / ohnutím principů demokracie. Voliči v krajích kde k tomuto znásilnění vůle voličů dojde, svůj oprávněný hněv dají najevo již v příštích volbách a celé to dopadne tak, že z mučedníků se stanou ještě triumfálnější vítězi.

Ale zpět k prezidentu Zemanovi a jeho morálním kázáním z hůry. Zeman je přímo expertem na popírání výsledků voleb, resp. jejich vykládání si svým svérázným způsobem. Nejenom že stál po boku s předchůdcem Klausem u zrodu a doživotní aplikace „opoziční smlouvy“, anomálie, nebo spíše zrůdnosti v demokraticky se tvářícím systému, ale bezprostředně po zvolení prezidentem předvedl celému národu, že nemusí ani jako hlava státu respektovat výsledky parlamentních voleb. Nikdo mu tehdy jako hlavě státu nezabránil v nerespektování výsledků parlamentních voleb a ve jmenování své vlastní, nikým nezvolené, vlády svých kamarádů a podporovatelů, kteří se za odměnu ke korytům dostali na celých 7 měsíců. Dnes právě on má tu drzost z hradu kázat cosi o respektování výsledků voleb. No není ta naše demokracie, Česká, nádherná?

 
O autorovi

Další články

1 komentář

  1. yarda 13/10/2016 - 18:01 at 18:01

    Jedna perla…To by ovšem musel být obdařen alespoň špetkou sebereflexe a nemohl by být tolik zahleděn do svého velkého východního diktátorského vzoru…..zcela jistě tím autor myslel p. Putina. Co je na něm diktátorského? Byl řádně zvolen? Vládne zkrze svobodně zvolenou dumu? Řídí se hlasem lidu? Což takhle kouknout se na západ od nás.Diktátor v sukních, hlas lidu jí nezajímá a najednou je zděšena z mizejících hlasů její straně, nakazovat ostatním v EU co a jak, to je má šablona na diktátora. Nehledě že v jejím hlasu o demokracii, to setsakra zarachtalo o vydání komika za báseň proti tureckému diktátorovi, následně zrušen Vrchím soudem SRN. Holt vrána, vráně oči nevyklove. Další perla….To že na debaklu ČSSD v krajích má svůj určitý nevýznamný podíl i vedení strany je do určité míry pravda…nikoliv do určité míry, ale kardinálně. Doporučuji autorovi zajít si mezi normální lidi, aby zjistil jak se věci mají. Tak jako to doporučil p.Zimola p. Sobotkovi. Ono je silně kontraproduktivní osnovat zákony proti koaličnímu partnerovi, tomu se mezi lidem říká podraz, respektive dobytčárna, no a jak se zove osnovatel je zcela jasné. Když člověk jel a koukal na ty bilboardy, plné vypasených, vepřových hlav, tak se mu hlavou honila otázka co pro mě udělal? Když jedu jižní Čechy, vím že jedu po nových, opravených silnicích, tomu říkám trumf hejtmana. Nehledě, že dát se vyfotit se Sobotkou po jeho lavírování směrem k EU, či spíše servilitou, není zrovna to co by člověka lákalo dát jim hlas…..Další perla hodná Sokrata…Co se výroku o zradě na voličích týče, to už pán z hradu opravdu přehnal, mírně řečeno. Ne, že by neměl pravdu…buď to přehnal, nebo má pravdu? Třeba nám to autor někdy objasní, skrze Sokratovo, vím že nic nevím.

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top