V Číně Romové nežijí, protože se tam musí pracovat?

Tak nám to demokratické USA zase nandaly. Sociální odloučenost Romů a násilí proti příslušníkům romské komunity označila za vážný problém České republiky aktuální zpráva o stavu lidských práv ve světě v roce 2012, kterou vydalo americké ministerstvo zahraničí. Čeští Romové podle ní strádají chudobou a čelí diskriminaci. Zdroj: idnes.cz.

Je logické, že ti, co nemají práci, strádají. Alarmující ale je, že v ČR mnohdy z těch, co nemají práci, strádají víc ti, kteří pracovat chtějí, než ti, co nikdy pracovat nechtěli, než ti, co plánovaně a cíleně plodí co nejvíce dětí, aby pak pohodlně mohli žít z dávek a přídavků. V Číně jsou dlouhodobě porušována lidská práva, jsou tam popravováni odpůrci režimu. Čínu však USA nekritizují, protože jsou na ní ekonomicky závislé a navíc jí dluží ze všech zemí nejvíc. Ostatně v Číně možná žádní Romové nežijí.  V Číně se musí pracovat, protože kdo tam nepracuje, zemře hlady.

Žiji v téhle zemi 57 let, 10 let jsem žil ve městě, které mělo 18 % Romského obyvatelstva, v paneláku jsme měli 3 Romské rodiny. Několikrát jsem na vlastní nebezpečí navštívil Chánov. Nepotřebuji tedy americké „demokraty“, abych věděl, jak to u nás doopravdy chodí. Pokud v USA někdo nechce pracovat, skončí na ulici v lepenkové krabici. V ČR dostane podporu a stát mu proplácí bydlení. Pokud v USA někdo vybydlí a zničí byt, je odsouzen a uvězněn, protože zničil něčí majetek. V ČR dostane nový byt, nebo „Čunkův kontejner.“ V USA už zase policie hlásí, že podezřelý je běloch, Hispánec, nebo černoch. V ČR se maximálně napíše, že pachatel je „snědší“ pleti. Pokud je zde diskriminace, pak ta pozitivní.


Prodavačky se bojí poslat k tlupě Cikánských dětí, které v obchodě opakovaně kradly, ochranku, aby nebyly obviněny z rasismu. Důchodce, kterému důchod nestačí na nájem, protože koupí nejlevnější jídlo, aby nezemřel hlady, je vystěhován na ulici a stane se z něj bezdomovec. Cikánská rodina dostane od státu zaplacené bydlení, aby se stát nechoval „rasisticky“. Zahlédli jste někdy mezi bezdomovci Cikána? Ne? Proč asi? Stát vyhazuje oknem ročně stovky milionů na nesmyslné programy, které mají vysvětlit Romům, že je normální pracovat, nekrást a posílat děti do školy. Kdyby za ty peníze vařil stát bezdomovcům polévky, vyhozené peníze by to nebyly.

V ČR žije cca 20 000 bezdomovců, v Anglii 190 000. Anglie ale postaví ze státního rozpočtu do roku 2015 pro bezdomovce 80 000 nových sociálních bytů, ČR ani jeden, místo toho vyhazuje miliardy za plakáty jako je ten vpravo, za plošnou podporu, kterou většinově spotřebovávají ti, kdo nikdy pracovat nechtěli, na úkor těch, kdo pracovat chtějí a marně práci hledají. Anglie finančně podporuje 95 % bezdomovců a to i z řad přistěhovalců. Podmínkou podpory je, aby žadatel alespoň rok pracoval. V ČR ale dostávají podporu i ti, kteří pracují jen nezbytnou dobu kvůli podpoře, ale dlouhodobě nebo stále pracovat nechtějí.

Většina Američanů stěží ví, kde leží Evropa a tak si pletou ČR s Čečenskem. Nikdo z nich neviděl Chánov, nikdo z nich nebydlel v paneláku, kde bydlely tři Cikánské rodiny. U nás kritizují údajnou chudobu a diskriminaci Romů. Chudobu dětí v Africe a jinde však ignorují, protože tam není ropa, není proč tam stavět radar, nejsou tam velké vládní zbrojní zakázky.

Budu se opakovat: Je třeba zrušit sociální síť, která dotuje všechny a nahradit ji sociálním sítem pro ty, co pracovat skutečně chtějí a dočasně práci sehnat nemohou. Mají snad „bílé“ děti MHD do školy zdarma? Je třeba zavést znovu pro lidi, kteří jsou v produktivním věku podmínku, že dávky dostanou v okamžiku, kdy budou vykonávat veřejně prospěšné práce, nebudou páchat trestnou činnost a jejich děti budou chodit do školy. Je třeba skončit s přidělováním náhradního ubytování za vybydlené a zdevastované byty. Je třeba skončit s pozitivním rasismem. Právo musí platit pro všechny, není možné, aby byly případy „bílé svině“ posuzovány jinak, než ty černé.