V Číně Romové nežijí, protože se tam musí pracovat?

V Číně Romové nežijí, protože se tam musí pracovat?

Tak nám to demokratické USA zase nandaly. Sociální odloučenost Romů a násilí proti příslušníkům romské komunity označila za vážný problém České republiky aktuální zpráva o stavu lidských práv ve světě v roce 2012, kterou vydalo americké ministerstvo zahraničí. Čeští Romové podle ní strádají chudobou a čelí diskriminaci. Zdroj: idnes.cz.

Je logické, že ti, co nemají práci, strádají. Alarmující ale je, že v ČR mnohdy z těch, co nemají práci, strádají víc ti, kteří pracovat chtějí, než ti, co nikdy pracovat nechtěli, než ti, co plánovaně a cíleně plodí co nejvíce dětí, aby pak pohodlně mohli žít z dávek a přídavků. V Číně jsou dlouhodobě porušována lidská práva, jsou tam popravováni odpůrci režimu. Čínu však USA nekritizují, protože jsou na ní ekonomicky závislé a navíc jí dluží ze všech zemí nejvíc. Ostatně v Číně možná žádní Romové nežijí.  V Číně se musí pracovat, protože kdo tam nepracuje, zemře hlady.

Žiji v téhle zemi 57 let, 10 let jsem žil ve městě, které mělo 18 % Romského obyvatelstva, v paneláku jsme měli 3 Romské rodiny. Několikrát jsem na vlastní nebezpečí navštívil Chánov. Nepotřebuji tedy americké „demokraty“, abych věděl, jak to u nás doopravdy chodí. Pokud v USA někdo nechce pracovat, skončí na ulici v lepenkové krabici. V ČR dostane podporu a stát mu proplácí bydlení. Pokud v USA někdo vybydlí a zničí byt, je odsouzen a uvězněn, protože zničil něčí majetek. V ČR dostane nový byt, nebo „Čunkův kontejner.“ V USA už zase policie hlásí, že podezřelý je běloch, Hispánec, nebo černoch. V ČR se maximálně napíše, že pachatel je „snědší“ pleti. Pokud je zde diskriminace, pak ta pozitivní.


Prodavačky se bojí poslat k tlupě Cikánských dětí, které v obchodě opakovaně kradly, ochranku, aby nebyly obviněny z rasismu. Důchodce, kterému důchod nestačí na nájem, protože koupí nejlevnější jídlo, aby nezemřel hlady, je vystěhován na ulici a stane se z něj bezdomovec. Cikánská rodina dostane od státu zaplacené bydlení, aby se stát nechoval „rasisticky“. Zahlédli jste někdy mezi bezdomovci Cikána? Ne? Proč asi? Stát vyhazuje oknem ročně stovky milionů na nesmyslné programy, které mají vysvětlit Romům, že je normální pracovat, nekrást a posílat děti do školy. Kdyby za ty peníze vařil stát bezdomovcům polévky, vyhozené peníze by to nebyly.

V ČR žije cca 20 000 bezdomovců, v Anglii 190 000. Anglie ale postaví ze státního rozpočtu do roku 2015 pro bezdomovce 80 000 nových sociálních bytů, ČR ani jeden, místo toho vyhazuje miliardy za plakáty jako je ten vpravo, za plošnou podporu, kterou většinově spotřebovávají ti, kdo nikdy pracovat nechtěli, na úkor těch, kdo pracovat chtějí a marně práci hledají. Anglie finančně podporuje 95 % bezdomovců a to i z řad přistěhovalců. Podmínkou podpory je, aby žadatel alespoň rok pracoval. V ČR ale dostávají podporu i ti, kteří pracují jen nezbytnou dobu kvůli podpoře, ale dlouhodobě nebo stále pracovat nechtějí.

Většina Američanů stěží ví, kde leží Evropa a tak si pletou ČR s Čečenskem. Nikdo z nich neviděl Chánov, nikdo z nich nebydlel v paneláku, kde bydlely tři Cikánské rodiny. U nás kritizují údajnou chudobu a diskriminaci Romů. Chudobu dětí v Africe a jinde však ignorují, protože tam není ropa, není proč tam stavět radar, nejsou tam velké vládní zbrojní zakázky.

Budu se opakovat: Je třeba zrušit sociální síť, která dotuje všechny a nahradit ji sociálním sítem pro ty, co pracovat skutečně chtějí a dočasně práci sehnat nemohou. Mají snad „bílé“ děti MHD do školy zdarma? Je třeba zavést znovu pro lidi, kteří jsou v produktivním věku podmínku, že dávky dostanou v okamžiku, kdy budou vykonávat veřejně prospěšné práce, nebudou páchat trestnou činnost a jejich děti budou chodit do školy. Je třeba skončit s přidělováním náhradního ubytování za vybydlené a zdevastované byty. Je třeba skončit s pozitivním rasismem. Právo musí platit pro všechny, není možné, aby byly případy „bílé svině“ posuzovány jinak, než ty černé.O autorovi

Další články

35 komentářů

 1. Jindřich Sojka 31/05/2013 - 13:45 at 13:45

  Svatá pravda Autore!

  • Live 28/05/2015 - 01:04 at 01:04

   Ty kurvy černý cigánský samé more gadzo a pičoviny kurvy černý mrdopucháči zabít ty zmrdy černý všechny zasraní cigošáci zasraná vymrdaná evropa kurev a zmrdů co lezou do piče zmrdům a na našince bílé dělníky mrdají zmrdi!

 2. Franta Vydra 31/05/2013 - 13:53 at 13:53

  KONEČNĚ!

 3. Rob 31/05/2013 - 14:23 at 14:23

  Kam se mám podepsat!

 4. Rosta 31/05/2013 - 21:37 at 21:37

  Vazeny pane, kdybyste se nekdy v budoucnu rozhodl vztoupit do politiky ,tak pocitejte s mim hlasem

  • fanda 11/08/2013 - 13:17 at 13:17

   Vážený pane, asi vám uniklo, že pan autor Michal Malý již v politice byl. Místo toho, aby řešil věci o kterých dnes píše, tak se staral o něco jiného…např. natřít tank na Smíchově na růžovo. Tím nechci říct, že by neměl v některých věcech pravdu, jen to zní od tohoto pána divně. Podrobnosti zde:
   http://cs.wikipedia.org/wiki/Michal_Mal%C3%BD
   http://vitbarta.cz/ze-zakulisi/478-podivny-rejstrik-byvaleho-poslance-ods.htm#.UgdoNX80-f4

   • Hanka 24/08/2013 - 15:18 at 15:18

    No ale byl v politice do roku 1992, a to ještě i tihle pracovali. Teď už nám vyrostla nová generace…

    • Michal Malý 03/11/2013 - 15:54 at 15:54

     Ano, první rok „poslancování“ jsme mimo to chodili i do práce – já jako stavbyvedoucí.

   • Michal Malý 03/11/2013 - 15:53 at 15:53

    pro Fanda: Vážený pane, nevíte vůbec nic oč jsem se staral a nevíte dokonce ani proč byl natřen tank na růžovo. Takže si dohledejte v archivech například interpelace a čemu se věnovaly. Třeba i to, že jsem tehdejšímu ministru s kolegou Soldátem doložil, že navrhovaná energetická koncepce je nesmysl a tak se přepracovávala. V roce 1991 jsem díky konzultacím s odborníky navrhoval koncepci armády v takévé podobě, v jaké je funkční dnes. Mimo to jsem se věnoval braně-bezpečnostní problematice (interpelace na min. Dobrovského). Věnoval jsem se mimo jiné svému regionu, pro který jsem sehnal finanční prostředky na záchranu historického jádra města, pomohl zřízení RZS. Věnoval se problematice dětí v kojeneckých ústavech, tomu, za jakých podmínek žijí obyvatelé domovů důchodců. Věnoval jsem se i ekologii, například tehdejšímu nesmyslnému zalesňování Krušných hor a jiným věcem. Jezdil jsem po služebnách Policie a snažil se o zlepšení pracovních podmínek policistů. V době, kdy nezasedala sněmovna jsem se věnoval práci ve svém regionu. Nebudu tady vypisovat co jsem dělal, dohledejte si sám. Nemám ale pocit, že bych v těch třech letech co jsem byl členem Parlamentu, pracoval nekvalitně. Jen se zeptám, co jste pane „fando“ pro tento stát udělal Vy?

 5. Milan 31/05/2013 - 22:24 at 22:24

  Plný souhlas!Slovo od slova,je dobře,že se nebojíme,psát a říkat o těchto šmejdech pravdu!

 6. Jožko 31/05/2013 - 23:17 at 23:17

  Plný súhlas, kto nepracuje nech neje,…ale lepšie je nepracovať a tešiť sa na dôchodok, lebo bude vyšší ako majú tí, čo pracujú.

 7. Jirka 01/06/2013 - 23:28 at 23:28

  České vlády za posledních 23 let stvořili tolik rasistů,že by jim Ku-Klux-Klan mohl závidět.Howgh

  • JAROSLAV 26/08/2013 - 07:50 at 07:50

   MILY PANE ASI SE PEKNE PLETETE ALE TAHLE SEBRANKA ZA KOMUNISTU BOHUZEL MUSELA MAKAT ASI JSTE TO NEZAZIL JINAK BYSTE TUHLE BLBOST NENAPSAL KDO NEPRACUJE TAK SAMOZREJNE AT NEJI TYHLE NOVY SOUDRUZI POCINAJE BOLSEVIKEM HAVLEM A KLAUSEM SI JE HYCKAJI A JEJICH RUGA PARTA ODS JELIKOZ VE SVETE MUSEJI MAKAT TAM JIM NIKDO NIC NEDA ZADARMO ALE TADY SE MAJI JAK PRASATA.

 8. Alfréd Ogar 30/06/2013 - 13:34 at 13:34

  Jen jsem se tak zamyslel kolik dnes už miliard věnuje vláda na marnou snahu naučit cigany gramotnosti a práci. Jde spíše o schovavačku za tučné platy pro jejich děcka, které jakoby učí cigány nějakým dovednostem podle hesla J.Krampola jsem tam sám a mam klid fungují kurzy pro starší cigany, není koho učit protože nikdo nepřišel, nevadí ale tučný plat je. Možná proto se tolik peněz obětuje na zbytečnosti, ono to sype. Zamyslete se také možná mám pravdu, nezajímalo mě to tak nemám žádné podložené informace. Kocáb tehdy prohlásil že v programu na zaměstnanost romů bude 3- 4 miliardy.
  Z američanama bych si hlavu nelámal ti sami stačili vyvraždit miliony původních obyvatel země kde žijí, V minulém století zastřelili M.L.Kinga, aby jim nešpačil bandu v bývalých zemích Jihu. Rasizmus je tam dodnes živá otázka, u cigánu také, ale opačný rasizmus než jsou v americe zvyklí. Kdyby je denně třískali těžkooděnci po hubě za to že chcou pořádek ve vlastní zemi, jinak by mluvili.Cigáni nepotřebují klacky ke své obraně i když je veřejně ukazují a policajti jim je neseberou, mají přeci těžkooděnce aby ztřískali gadže, tak nač se špinit. Vláda udělá cokoliv aby nebyla nazvána rasistickou, klidně bude zavírat a třískat vlastní národ. Je s podivem že národ husitů ještě nepřišel na to, jak snadno obrněnce dokonce na koni s kopím sundalo takové dětské práče jen kamenem v šátku.

 9. pavel 08/07/2013 - 23:27 at 23:27

  pravda pravda..

 10. Zdenál 23/07/2013 - 21:16 at 21:16

  Svatá pravda, ale k té se nikdo, kdo je za tuto situaci zodpověsný hlásit rozhodně nebude.
  Ale hodinky tikají …

 11. Vladimír Saska 24/07/2013 - 11:33 at 11:33

  Také již něco pamatuji a i když žiji ve městě, kde taková penetrace cikánů není, mám s nimi dostatek především negativních zkušeností. Nepovažuji se za rasistu, nicméně tento článek zcela vyjadřuje mé pocity. Je mi celkem jedno, jestli sociální síť státu, nebo výsledky práce ostatních zneužívá bílý, černý či puntíčkovaný spoluobčan, stejně tak, jako je jedno, zda mě olupuje  gauner v saku nebo v teplákách.
  Jenže ztotožnit se s článkem, podepsat jej či cokoliv podobného, nestačí. Pokud opravdu stojíme o narovnání pravidel poskytování veřejných statků, která budou skutečně a bez výjimek platná pro všechny občany, musíme si uvědomit, že k tomu vede jen jedna jediná cesta. Sjednocení všech stejně smýšlejících lidí do spolku hnutí či strany, jejich vstup do parlamentu a prosazovaní těchto vizí do zákonů. (tedy asi by byla i cesta jiná, třeba stát se přítelem pana prezidenta, ale tam to spíše vypadá na normální boj o ekonomickou moc, než na práci nad smysluplnými zákony). Nadávat na vlády nemá smysl. Modrá, oranžová, rudá nebo jiná, vždy pracují ve prospěch a na zadání svých stran a ty v této oblasti nikdy nic nedokázaly. Téma pro ně bylo příliš horké a ošidné. Extrémistická hnutí se zase zaměřují na tuto problematiku naprosto neakceptovatelným způsobem. 
  Pokud někdo víte o nějaké skupině, která smýšlí podobně, tak sem s ní.

 12. Jarda 21/08/2013 - 20:31 at 20:31

  nevi co pise…

 13. Alfréd Ogar 24/08/2013 - 14:50 at 14:50

  Když se tak ňahňáme 75 let po druhé světové o celý průběh války, napadlo mě jaký že osud tehdy čekal chudáky CIGÁNY. Velice rádi se staví do role utlačovaných kterým je ubližováno na každém kroku, právě proto a pro jejich ciganění ve všem ,jsem se zamyslel zda to nebylo trošku jinak. Dle malého úryvku maďarského autora který v koncentráku pomáhal Josiphu Mengelemu, jsem nabyl dojmu, že nebyli zase takoví chudáci, byli to spíše TRÝZNITELÉ A VRAZI židů. Němci ať byli jací chtěli, ale zápisy o všem měli vždy v pořádku včetně vražedné činnosti. Je zajímavé že historikové o tom nepíší, zřejmě to nebylo žádoucí pro politickou kliku komunistů. Západu je to jedno, ty zajímá jen finanční prospěch a sami mají másla na hlavě až hrůza, při zotročování různých národů bylo vražd a mučení na tisíce.( tím nezapomínám na rusy a jejich staletou okupaci Sibiře).
  Prozatím se všichni včetně západu dívají na cigány jako na utlačovaný národ, ale kdyby vylezly na povrch jejich nepravosti, snad by postoj byl vbrzku změněn. Je potřeba na tom zapracovat a otevřít nějakou tu tajnou schránku dějin. Budu na tom pracovat.

 14. Iva 24/08/2013 - 15:46 at 15:46

  Je mně naprosto jedno kdo vedle mne bydlí, bílý, černý, fialový, ale nelíbí se mně, že chodím do práce na 12tky, so-ne, noční a pobírám 11000, jdu zaplatit na poštu složenky a přede mnou stojí opálená paní a dostane na své 4 děti 35 000. Nelíbí se mně, že jdu nakoupit do Tesca co nejlevnější potraviny a ta samá paní veze vozík narvaný zbožím a nahoře 10 ks čokolád Milka, nelíbí se mně, že si jdu večer lehnout, protože ráno jdu do práce a do 2 hod ráno je křik a hluk před domem, to opálení sousedé se opíjejí jako skoro každý den, oni do práce ráno nejdou. Nelíbí se mně, že naše malé krásné městečko přestalo být bezpečné, v kašně na náměstí ze 14. století jezdí na nafukovacím lehátku a koupou se opálené děti. Nejsem rasista Vietnamec, černoch ani opičák  mně nevadí pokud má stejná práva a povinnosti jako já. Pokud vláda dělá tak obrovské rozdíly bude tu doopravdy za nějaký čas stát plný nenávisti a demonstrací. Před volbami se objeví „spasitel“ který udělá pořádek a …… jako vždy nic. Bojím se, že tento problém se jednou bude řešit , ale tak, že lidi vezmou hole a zbraně  do ruky a to z nás nikdo nechce. Tak už se tam nahoře vzpamatujte|!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Jitka 24/08/2013 - 18:48 at 18:48

   Naprosto s Vámi souhlasím, i když se přiznám, že naštěstí nemám tyto zkušenosti. Mé zkušenosti jsou jiné. Kamarádka kamarádky kamaráda (abych nějak vysvětlila jak tuto paní s rodinou znám) byla na mateřské. Po ní se zjistilo, že už ji v práci nechtějí a až to bylo možné ji vyhodili. Tato paní je vdaná, manželovi se nechce dělat a má malé dítě. Vlastní pouze auto a nádherné vybavení obrovského bytu, a bydlí v bytě někoho z rodiny (oni mají velké rodiny). Zašla za lékařkou a ta rozhodla, že patří do „těžko umístitelné skupiny“ a tak se řeší, aby dostala důchod. To vše bych ještě pochopila.
   Ale pak mi paní řekla, že si vyžádala příspěvěk na bydlení (protože nebydlí ve svém), že mají nárok na jednorázový příspěk ve výši 70000 na nábytek (protože kdo by přiznával, že ho má), že mají několik tisíc příspěvek na jídlo, protože je diabetik (naše děti s celiakií dostanou 500měsíčně, což nepokryje ani jejich bezlepkovou mouku, to už nebudu mluvit o tom, že máme v rodině diabetika a žádné speciální potraviny nepotřebuje, takže příspěvek nemá), paní má samozřejmě příspěvek na školku pro dítě a potvrzení, že celá rodina neplatí nikde u lékaře, … nutno pokračovat dál????? První co by se na sociálce ptali je, zda vlastníme auto či byt, potažmo hromadu zlatých šperků. Zda je můžeme prodat a postarat se o sebe sami.
   Jenže lidi my na to dem špatně, my když se dostanem do úzkých, tak se dem na sociálku zeptat, zda by nám nepomohli. Oni to dělají jinak, oni na sociálku jdou, protože na to MAJÍ NÁROK!!! (ta věta mě už leze krkem).
    
   Ne nejsem rasista, znám i slušnou rodinu jiné barvy pleti. Prostě je to o lidech.
    

  • Martin S. 02/10/2013 - 10:01 at 10:01

   Souhlasim v plne vysi. ja makam v zamestnani, k tomu podnikam dohormady mam 3 prace a kdyz pak vidim, co mi stat vezme a rozda a ja mam pak v teto opravdu tezke dobe co delat, abych uzivil rodinu a zamestnance, tak je mi na bliti !!!
   Je snad nenormalni, ze penize dostanu za praci? nechapu nefunkcnost sytsemu: „Chces davky? OK, tady mas mundur a pojd pracovat.“ A nejde jen o zametani ulic. Vzdyt jsou i remeslnici, kteri prisli o praci a muzou opravovat ststni a mestske byty apod.
   Zkratka vlady v CR byly, jsou a budou vzdy pripo.srane……nechapu proc.
   V Francii jiz nekolik let likviduji ciganske tabory a posilaji cigany tam odkud pritahli. A jde to. „Neumite se chovat, nepracujete, kradete….tak tahni odkud jsi prisel!!!“
   A mate pocit, ze muj prispevek je rasisticky?

 15. Em Zet 24/08/2013 - 17:07 at 17:07

  Naprosto souhlasím s celým článkem, ale nemyslím si, že se tady v dohledné době něco změní.
  „Těm nahoře“ je totiž úplně jedno, co si občané myslí.
  Jim jde možná tak o dobrou image a o to, aby si nahrabali. Ale žádné změny k lepšímu bych řekla, že nejsou na obzoru.

 16. mydzi 24/08/2013 - 17:53 at 17:53

  Jsem obyčejný občan a patriot našeho „rozkradeného a rozprodaného“ státu. Kdybych věděl ,že mám šanci něco s Vaší pomocí změnit jsem schopen i kandidovat na prezidenta ČR jen abych něco změnil k lepšímu. A to zachraňuji životy denně bez rozdílu barvy pleti. už se konečně musí a to bohužel tvrdou rukou udělat pořádek. 

 17. Frankee85 24/08/2013 - 19:05 at 19:05

  Co víc říct, než souhlas. Znám je a vím jací jsou. Mají plnou hubu rasismu, ale jsou „vychcaní“ až hanba! Pár jich znám i tvrdě pracujících, ale to jsou opravdu jen vyjímky (a je pravda, že ti nechtějí mít ani se svými příbuznými nic společného) a ti na to pak doplácí, těch mi je líto. Ale jinak opravdu musím souhlasit…

 18. pavlinek 25/08/2013 - 06:46 at 06:46

  Hned bych se pod to podepsala a poslala to všude po světě ať ví jací blbci nám tu vedou stát..divím se, že už vlastně nemáme cigány aj ve vládě… chce to demonstrovat,demonstrovat,demonstrovat!! Buď budem mít všeci stejné práva nebo ať táhnou!!!

 19. Jan Franek 15/11/2013 - 11:21 at 11:21

  Článek je snůška nepravd. To autor asi sesbíral všechny možné hoaxy z internetu a dal je do jednoho článku, muselo to dát hodně práce…buhužel asi ne  té duševní, ale jen ctrl+c a cltrl + v. V Chánově možná byl, ale asi jen projížděl autem… Ani jeden odstavec co se týče informací o podpoře, dávkách, jízdném v MHD se nezakládá na pravdě, stačí si jen prohlídnout stránky ministerstva práce a sociálních věcí. Stačí si zjistit na úřadech měst v kolika obecních bytech žijí romské rodiny. Troufám si tvrdit, že to bude minimum, většina Romů je na ubytovnách nebo v bytech společností typu RPG. Hlavně, že to autorovi všichni věří. Jak by ne. Všichni to totiž máme s Romy jasně dané a nepotřebujeme si nic ověřovat. Prostě Rom krade, vybydluje a nechce pracovat…
   

  • Vladimír Saska 15/11/2013 - 11:48 at 11:48

   Já pane Franku nijak nechci spekulovat nad tím jaké autor použil podklady, ale označit jej jako „snůšku nepravd“ je docela odvaha. Dobrá tedy. Máte-li zájem, pojďme se na to podívat bod po bodu.
   Chánov – ano já přímo mezi domy nikdy nevjel. Neměl jsem odvahu. jezdím skutečně jen kolem, autem, vlkem, více než 20 let a sledují vývoj té nešťastné lokality. Chcete říci, že není pravdou, že nově postavené domy (z prostředků veřejných) obyvatelé naprosto zdevastovali a že totéž udělali opakovaně i po té, co byly některé objekty, opět za veřejné peníze, zrekostruovány? Existuje a je i dohledatelná fotodokumentace, jak ze stavu, kdy bylo vše postaveno, zrekonstruováno tak i následně vybydleno. 

  • Martin Felkl 06/08/2014 - 08:24 at 08:24

   Myslím, že kdyby jste žil vedle romských rodin v jednom domě, změnil by jste názor.

 20. TAK63 15/11/2013 - 19:58 at 19:58

  A nestačilo by jen a pouze dodržovat zákony naší republiky ? Tím mám na mysli, že by platily pro všechny stejně.

 21. David 06/08/2014 - 07:58 at 07:58

  jen takový Malý idiot a Elita národa, chce se mi zvracet…

 22. marek 16/08/2014 - 10:00 at 10:00

  vi hovada ste proti romum vi bili hubi 

  • lubos 30/09/2014 - 22:58 at 22:58

   nauč pravopis a pak něco komentuj ty nevzdělaná a neinteligentmí černá papule

 23. Zed 30/09/2014 - 20:11 at 20:11

  Přesně o toto jde elitám. Je strašné, kolik lidí opakovaně skáče na lep. Nenáviďme cikány, seniory, bojme se islámu atd. Ale v té slavné Americe mají ghetta, kam člověk nemůže strčit hlavu, neb mu ji rovnou ustřelí, místní se bojí vycházet ven i ve dne. Díky sociálnímu státu toto tady ještě, v Evropě, není. Nevím, kdo z vás, ale já tedy netoužím po nárustu kriminality jako v USA. Děsivá bída, jakou v Evropě neuvidíte, a obrovský rasismus, který tu také neuvidíte, to uvidíte v zemi zaslíbené a všemi opěvované – velké USA, včetně potravinových lístků. Ale to se do tv a novinářského krámu už nehodí. Lidi, místo aby řešili skutečné problémy, rozkrádačky a čachry těch elit nahoře, tak radši řeší kapku v moři, pořád dokola cikány. Proč myslíte, že je média tak ráda předhazují? Mají to v popisu práce. A ovce békají, jak páni chtějí…

  • romodrom 30/09/2014 - 22:47 at 22:47

   ano drobnou kriminalitu neřešme. Že támhle menšina ukradne housku za pár kaček, no bóže, tak to nemenšinová prodavačka zaplatí. Vždyť elita krade víc. Tak sem tam něco zacálovat za ně nevadí. Vždyť na to máme, přece ta elita krade víc.
   Že ti v přesile rozbijou a zmrzačí zdraví (zabijou), no bóže vždyť většina to dělá také (komu?většině) a kvůli čemu jste se bránili pro pitomou kabelku, důchod, jen že jste něco řekl na ně?
   Ještě, že všici bydlí vedle elity a ne u menšiny.

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top