V Číně Romové nežijí, protože se tam musí pracovat?

V Číně Romové nežijí, protože se tam musí pracovat?

Tak nám to demokratické USA zase nandaly. Sociální odloučenost Romů a násilí proti příslušníkům romské komunity označila za vážný problém České republiky aktuální zpráva o stavu lidských práv ve světě v roce 2012, kterou vydalo americké ministerstvo zahraničí. Čeští Romové podle ní strádají chudobou a čelí diskriminaci. Zdroj: idnes.cz.

Je logické, že ti, co nemají práci, strádají. Alarmující ale je, že v ČR mnohdy z těch, co nemají práci, strádají víc ti, kteří pracovat chtějí, než ti, co nikdy pracovat nechtěli, než ti, co plánovaně a cíleně plodí co nejvíce dětí, aby pak pohodlně mohli žít z dávek a přídavků. V Číně jsou dlouhodobě porušována lidská práva, jsou tam popravováni odpůrci režimu. Čínu však USA nekritizují, protože jsou na ní ekonomicky závislé a navíc jí dluží ze všech zemí nejvíc. Ostatně v Číně možná žádní Romové nežijí.  V Číně se musí pracovat, protože kdo tam nepracuje, zemře hlady.

Žiji v téhle zemi 57 let, 10 let jsem žil ve městě, které mělo 18 % Romského obyvatelstva, v paneláku jsme měli 3 Romské rodiny. Několikrát jsem na vlastní nebezpečí navštívil Chánov. Nepotřebuji tedy americké „demokraty“, abych věděl, jak to u nás doopravdy chodí. Pokud v USA někdo nechce pracovat, skončí na ulici v lepenkové krabici. V ČR dostane podporu a stát mu proplácí bydlení. Pokud v USA někdo vybydlí a zničí byt, je odsouzen a uvězněn, protože zničil něčí majetek. V ČR dostane nový byt, nebo „Čunkův kontejner.“ V USA už zase policie hlásí, že podezřelý je běloch, Hispánec, nebo černoch. V ČR se maximálně napíše, že pachatel je „snědší“ pleti. Pokud je zde diskriminace, pak ta pozitivní.


Prodavačky se bojí poslat k tlupě Cikánských dětí, které v obchodě opakovaně kradly, ochranku, aby nebyly obviněny z rasismu. Důchodce, kterému důchod nestačí na nájem, protože koupí nejlevnější jídlo, aby nezemřel hlady, je vystěhován na ulici a stane se z něj bezdomovec. Cikánská rodina dostane od státu zaplacené bydlení, aby se stát nechoval „rasisticky“. Zahlédli jste někdy mezi bezdomovci Cikána? Ne? Proč asi? Stát vyhazuje oknem ročně stovky milionů na nesmyslné programy, které mají vysvětlit Romům, že je normální pracovat, nekrást a posílat děti do školy. Kdyby za ty peníze vařil stát bezdomovcům polévky, vyhozené peníze by to nebyly.

V ČR žije cca 20 000 bezdomovců, v Anglii 190 000. Anglie ale postaví ze státního rozpočtu do roku 2015 pro bezdomovce 80 000 nových sociálních bytů, ČR ani jeden, místo toho vyhazuje miliardy za plakáty jako je ten vpravo, za plošnou podporu, kterou většinově spotřebovávají ti, kdo nikdy pracovat nechtěli, na úkor těch, kdo pracovat chtějí a marně práci hledají. Anglie finančně podporuje 95 % bezdomovců a to i z řad přistěhovalců. Podmínkou podpory je, aby žadatel alespoň rok pracoval. V ČR ale dostávají podporu i ti, kteří pracují jen nezbytnou dobu kvůli podpoře, ale dlouhodobě nebo stále pracovat nechtějí.

Většina Američanů stěží ví, kde leží Evropa a tak si pletou ČR s Čečenskem. Nikdo z nich neviděl Chánov, nikdo z nich nebydlel v paneláku, kde bydlely tři Cikánské rodiny. U nás kritizují údajnou chudobu a diskriminaci Romů. Chudobu dětí v Africe a jinde však ignorují, protože tam není ropa, není proč tam stavět radar, nejsou tam velké vládní zbrojní zakázky.

Budu se opakovat: Je třeba zrušit sociální síť, která dotuje všechny a nahradit ji sociálním sítem pro ty, co pracovat skutečně chtějí a dočasně práci sehnat nemohou. Mají snad „bílé“ děti MHD do školy zdarma? Je třeba zavést znovu pro lidi, kteří jsou v produktivním věku podmínku, že dávky dostanou v okamžiku, kdy budou vykonávat veřejně prospěšné práce, nebudou páchat trestnou činnost a jejich děti budou chodit do školy. Je třeba skončit s přidělováním náhradního ubytování za vybydlené a zdevastované byty. Je třeba skončit s pozitivním rasismem. Právo musí platit pro všechny, není možné, aby byly případy „bílé svině“ posuzovány jinak, než ty černé.O autorovi

Další články

35 x komentář

 1. Jindřich Sojka 31/05/2013 - 13:45 at 13:45

  Svatá pravda Autore!

  • Live 28/05/2015 - 01:04 at 01:04

   Ty kurvy černý cigánský samé more gadzo a pičoviny kurvy černý mrdopucháči zabít ty zmrdy černý všechny zasraní cigošáci zasraná vymrdaná evropa kurev a zmrdů co lezou do piče zmrdům a na našince bílé dělníky mrdají zmrdi!

 2. Franta Vydra 31/05/2013 - 13:53 at 13:53

  KONEČNĚ!

 3. Rob 31/05/2013 - 14:23 at 14:23

  Kam se mám podepsat!

 4. Rosta 31/05/2013 - 21:37 at 21:37

  Vazeny pane, kdybyste se nekdy v budoucnu rozhodl vztoupit do politiky ,tak pocitejte s mim hlasem

  • fanda 11/08/2013 - 13:17 at 13:17

   Vážený pane, asi vám uniklo, že pan autor Michal Malý již v politice byl. Místo toho, aby řešil věci o kterých dnes píše, tak se staral o něco jiného…např. natřít tank na Smíchově na růžovo. Tím nechci říct, že by neměl v některých věcech pravdu, jen to zní od tohoto pána divně. Podrobnosti zde:
   http://cs.wikipedia.org/wiki/Michal_Mal%C3%BD
   http://vitbarta.cz/ze-zakulisi/478-podivny-rejstrik-byvaleho-poslance-ods.htm#.UgdoNX80-f4

   • Hanka 24/08/2013 - 15:18 at 15:18

    No ale byl v politice do roku 1992, a to ještě i tihle pracovali. Teď už nám vyrostla nová generace…

    • Michal Malý 03/11/2013 - 15:54 at 15:54

     Ano, první rok „poslancování“ jsme mimo to chodili i do práce – já jako stavbyvedoucí.

   • Michal Malý 03/11/2013 - 15:53 at 15:53

    pro Fanda: Vážený pane, nevíte vůbec nic oč jsem se staral a nevíte dokonce ani proč byl natřen tank na růžovo. Takže si dohledejte v archivech například interpelace a čemu se věnovaly. Třeba i to, že jsem tehdejšímu ministru s kolegou Soldátem doložil, že navrhovaná energetická koncepce je nesmysl a tak se přepracovávala. V roce 1991 jsem díky konzultacím s odborníky navrhoval koncepci armády v takévé podobě, v jaké je funkční dnes. Mimo to jsem se věnoval braně-bezpečnostní problematice (interpelace na min. Dobrovského). Věnoval jsem se mimo jiné svému regionu, pro který jsem sehnal finanční prostředky na záchranu historického jádra města, pomohl zřízení RZS. Věnoval se problematice dětí v kojeneckých ústavech, tomu, za jakých podmínek žijí obyvatelé domovů důchodců. Věnoval jsem se i ekologii, například tehdejšímu nesmyslnému zalesňování Krušných hor a jiným věcem. Jezdil jsem po služebnách Policie a snažil se o zlepšení pracovních podmínek policistů. V době, kdy nezasedala sněmovna jsem se věnoval práci ve svém regionu. Nebudu tady vypisovat co jsem dělal, dohledejte si sám. Nemám ale pocit, že bych v těch třech letech co jsem byl členem Parlamentu, pracoval nekvalitně. Jen se zeptám, co jste pane „fando“ pro tento stát udělal Vy?

 5. Milan 31/05/2013 - 22:24 at 22:24

  Plný souhlas!Slovo od slova,je dobře,že se nebojíme,psát a říkat o těchto šmejdech pravdu!

 6. Jožko 31/05/2013 - 23:17 at 23:17

  Plný súhlas, kto nepracuje nech neje,…ale lepšie je nepracovať a tešiť sa na dôchodok, lebo bude vyšší ako majú tí, čo pracujú.

 7. Jirka 01/06/2013 - 23:28 at 23:28

  České vlády za posledních 23 let stvořili tolik rasistů,že by jim Ku-Klux-Klan mohl závidět.Howgh

  • JAROSLAV 26/08/2013 - 07:50 at 07:50

   MILY PANE ASI SE PEKNE PLETETE ALE TAHLE SEBRANKA ZA KOMUNISTU BOHUZEL MUSELA MAKAT ASI JSTE TO NEZAZIL JINAK BYSTE TUHLE BLBOST NENAPSAL KDO NEPRACUJE TAK SAMOZREJNE AT NEJI TYHLE NOVY SOUDRUZI POCINAJE BOLSEVIKEM HAVLEM A KLAUSEM SI JE HYCKAJI A JEJICH RUGA PARTA ODS JELIKOZ VE SVETE MUSEJI MAKAT TAM JIM NIKDO NIC NEDA ZADARMO ALE TADY SE MAJI JAK PRASATA.

 8. Alfréd Ogar 30/06/2013 - 13:34 at 13:34

  Jen jsem se tak zamyslel kolik dnes už miliard věnuje vláda na marnou snahu naučit cigany gramotnosti a práci. Jde spíše o schovavačku za tučné platy pro jejich děcka, které jakoby učí cigány nějakým dovednostem podle hesla J.Krampola jsem tam sám a mam klid fungují kurzy pro starší cigany, není koho učit protože nikdo nepřišel, nevadí ale tučný plat je. Možná proto se tolik peněz obětuje na zbytečnosti, ono to sype. Zamyslete se také možná mám pravdu, nezajímalo mě to tak nemám žádné podložené informace. Kocáb tehdy prohlásil že v programu na zaměstnanost romů bude 3- 4 miliardy.
  Z američanama bych si hlavu nelámal ti sami stačili vyvraždit miliony původních obyvatel země kde žijí, V minulém století zastřelili M.L.Kinga, aby jim nešpačil bandu v bývalých zemích Jihu. Rasizmus je tam dodnes živá otázka, u cigánu také, ale opačný rasizmus než jsou v americe zvyklí. Kdyby je denně třískali těžkooděnci po hubě za to že chcou pořádek ve vlastní zemi, jinak by mluvili.Cigáni nepotřebují klacky ke své obraně i když je veřejně ukazují a policajti jim je neseberou, mají přeci těžkooděnce aby ztřískali gadže, tak nač se špinit. Vláda udělá cokoliv aby nebyla nazvána rasistickou, klidně bude zavírat a třískat vlastní národ. Je s podivem že národ husitů ještě nepřišel na to, jak snadno obrněnce dokonce na koni s kopím sundalo takové dětské práče jen kamenem v šátku.

 9. pavel 08/07/2013 - 23:27 at 23:27

  pravda pravda..

 10. Zdenál 23/07/2013 - 21:16 at 21:16

  Svatá pravda, ale k té se nikdo, kdo je za tuto situaci zodpověsný hlásit rozhodně nebude.
  Ale hodinky tikají …

 11. Vladimír Saska 24/07/2013 - 11:33 at 11:33

  Také již něco pamatuji a i když žiji ve městě, kde taková penetrace cikánů není, mám s nimi dostatek především negativních zkušeností. Nepovažuji se za rasistu, nicméně tento článek zcela vyjadřuje mé pocity. Je mi celkem jedno, jestli sociální síť státu, nebo výsledky práce ostatních zneužívá bílý, černý či puntíčkovaný spoluobčan, stejně tak, jako je jedno, zda mě olupuje  gauner v saku nebo v teplákách.
  Jenže ztotožnit se s článkem, podepsat jej či cokoliv podobného, nestačí. Pokud opravdu stojíme o narovnání pravidel poskytování veřejných statků, která budou skutečně a bez výjimek platná pro všechny občany, musíme si uvědomit, že k tomu vede jen jedna jediná cesta. Sjednocení všech stejně smýšlejících lidí do spolku hnutí či strany, jejich vstup do parlamentu a prosazovaní těchto vizí do zákonů. (tedy asi by byla i cesta jiná, třeba stát se přítelem pana prezidenta, ale tam to spíše vypadá na normální boj o ekonomickou moc, než na práci nad smysluplnými zákony). Nadávat na vlády nemá smysl. Modrá, oranžová, rudá nebo jiná, vždy pracují ve prospěch a na zadání svých stran a ty v této oblasti nikdy nic nedokázaly. Téma pro ně bylo příliš horké a ošidné. Extrémistická hnutí se zase zaměřují na tuto problematiku naprosto neakceptovatelným způsobem. 
  Pokud někdo víte o nějaké skupině, která smýšlí podobně, tak sem s ní.

 12. Jarda 21/08/2013 - 20:31 at 20:31

  nevi co pise…

 13. Alfréd Ogar 24/08/2013 - 14:50 at 14:50

  Když se tak ňahňáme 75 let po druhé světové o celý průběh války, napadlo mě jaký že osud tehdy čekal chudáky CIGÁNY. Velice rádi se staví do role utlačovaných kterým je ubližováno na každém kroku, právě proto a pro jejich ciganění ve všem ,jsem se zamyslel zda to nebylo trošku jinak. Dle malého úryvku maďarského autora který v koncentráku pomáhal Josiphu Mengelemu, jsem nabyl dojmu, že nebyli zase takoví chudáci, byli to spíše TRÝZNITELÉ A VRAZI židů. Němci ať byli jací chtěli, ale zápisy o všem měli vždy v pořádku včetně vražedné činnosti. Je zajímavé že historikové o tom nepíší, zřejmě to nebylo žádoucí pro politickou kliku komunistů. Západu je to jedno, ty zajímá jen finanční prospěch a sami mají másla na hlavě až hrůza, při zotročování různých národů bylo vražd a mučení na tisíce.( tím nezapomínám na rusy a jejich staletou okupaci Sibiře).
  Prozatím se všichni včetně západu dívají na cigány jako na utlačovaný národ, ale kdyby vylezly na povrch jejich nepravosti, snad by postoj byl vbrzku změněn. Je potřeba na tom zapracovat a otevřít nějakou tu tajnou schránku dějin. Budu na tom pracovat.

 14. Iva 24/08/2013 - 15:46 at 15:46

  Je mně naprosto jedno kdo vedle mne bydlí, bílý, černý, fialový, ale nelíbí se mně, že chodím do práce na 12tky, so-ne, noční a pobírám 11000, jdu zaplatit na poštu složenky a přede mnou stojí opálená paní a dostane na své 4 děti 35 000. Nelíbí se mně, že jdu nakoupit do Tesca co nejlevnější potraviny a ta samá paní veze vozík narvaný zbožím a nahoře 10 ks čokolád Milka, nelíbí se mně, že si jdu večer lehnout, protože ráno jdu do práce a do 2 hod ráno je křik a hluk před domem, to opálení sousedé se opíjejí jako skoro každý den, oni do práce ráno nejdou. Nelíbí se mně, že naše malé krásné městečko přestalo být bezpečné, v kašně na náměstí ze 14. století jezdí na nafukovacím lehátku a koupou se opálené děti. Nejsem rasista Vietnamec, černoch ani opičák  mně nevadí pokud má stejná práva a povinnosti jako já. Pokud vláda dělá tak obrovské rozdíly bude tu doopravdy za nějaký čas stát plný nenávisti a demonstrací. Před volbami se objeví „spasitel“ který udělá pořádek a …… jako vždy nic. Bojím se, že tento problém se jednou bude řešit , ale tak, že lidi vezmou hole a zbraně  do ruky a to z nás nikdo nechce. Tak už se tam nahoře vzpamatujte|!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Jitka 24/08/2013 - 18:48 at 18:48

   Naprosto s Vámi souhlasím, i když se přiznám, že naštěstí nemám tyto zkušenosti. Mé zkušenosti jsou jiné. Kamarádka kamarádky kamaráda (abych nějak vysvětlila jak tuto paní s rodinou znám) byla na mateřské. Po ní se zjistilo, že už ji v práci nechtějí a až to bylo možné ji vyhodili. Tato paní je vdaná, manželovi se nechce dělat a má malé dítě. Vlastní pouze auto a nádherné vybavení obrovského bytu, a bydlí v bytě někoho z rodiny (oni mají velké rodiny). Zašla za lékařkou a ta rozhodla, že patří do „těžko umístitelné skupiny“ a tak se řeší, aby dostala důchod. To vše bych ještě pochopila.
   Ale pak mi paní řekla, že si vyžádala příspěvěk na bydlení (protože nebydlí ve svém), že mají nárok na jednorázový příspěk ve výši 70000 na nábytek (protože kdo by přiznával, že ho má), že mají několik tisíc příspěvek na jídlo, protože je diabetik (naše děti s celiakií dostanou 500měsíčně, což nepokryje ani jejich bezlepkovou mouku, to už nebudu mluvit o tom, že máme v rodině diabetika a žádné speciální potraviny nepotřebuje, takže příspěvek nemá), paní má samozřejmě příspěvek na školku pro dítě a potvrzení, že celá rodina neplatí nikde u lékaře, … nutno pokračovat dál????? První co by se na sociálce ptali je, zda vlastníme auto či byt, potažmo hromadu zlatých šperků. Zda je můžeme prodat a postarat se o sebe sami.
   Jenže lidi my na to dem špatně, my když se dostanem do úzkých, tak se dem na sociálku zeptat, zda by nám nepomohli. Oni to dělají jinak, oni na sociálku jdou, protože na to MAJÍ NÁROK!!! (ta věta mě už leze krkem).
    
   Ne nejsem rasista, znám i slušnou rodinu jiné barvy pleti. Prostě je to o lidech.
    

  • Martin S. 02/10/2013 - 10:01 at 10:01

   Souhlasim v plne vysi. ja makam v zamestnani, k tomu podnikam dohormady mam 3 prace a kdyz pak vidim, co mi stat vezme a rozda a ja mam pak v teto opravdu tezke dobe co delat, abych uzivil rodinu a zamestnance, tak je mi na bliti !!!
   Je snad nenormalni, ze penize dostanu za praci? nechapu nefunkcnost sytsemu: „Chces davky? OK, tady mas mundur a pojd pracovat.“ A nejde jen o zametani ulic. Vzdyt jsou i remeslnici, kteri prisli o praci a muzou opravovat ststni a mestske byty apod.
   Zkratka vlady v CR byly, jsou a budou vzdy pripo.srane……nechapu proc.
   V Francii jiz nekolik let likviduji ciganske tabory a posilaji cigany tam odkud pritahli. A jde to. „Neumite se chovat, nepracujete, kradete….tak tahni odkud jsi prisel!!!“
   A mate pocit, ze muj prispevek je rasisticky?

 15. Em Zet 24/08/2013 - 17:07 at 17:07

  Naprosto souhlasím s celým článkem, ale nemyslím si, že se tady v dohledné době něco změní.
  „Těm nahoře“ je totiž úplně jedno, co si občané myslí.
  Jim jde možná tak o dobrou image a o to, aby si nahrabali. Ale žádné změny k lepšímu bych řekla, že nejsou na obzoru.

 16. mydzi 24/08/2013 - 17:53 at 17:53

  Jsem obyčejný občan a patriot našeho „rozkradeného a rozprodaného“ státu. Kdybych věděl ,že mám šanci něco s Vaší pomocí změnit jsem schopen i kandidovat na prezidenta ČR jen abych něco změnil k lepšímu. A to zachraňuji životy denně bez rozdílu barvy pleti. už se konečně musí a to bohužel tvrdou rukou udělat pořádek. 

 17. Frankee85 24/08/2013 - 19:05 at 19:05

  Co víc říct, než souhlas. Znám je a vím jací jsou. Mají plnou hubu rasismu, ale jsou „vychcaní“ až hanba! Pár jich znám i tvrdě pracujících, ale to jsou opravdu jen vyjímky (a je pravda, že ti nechtějí mít ani se svými příbuznými nic společného) a ti na to pak doplácí, těch mi je líto. Ale jinak opravdu musím souhlasit…

 18. pavlinek 25/08/2013 - 06:46 at 06:46

  Hned bych se pod to podepsala a poslala to všude po světě ať ví jací blbci nám tu vedou stát..divím se, že už vlastně nemáme cigány aj ve vládě… chce to demonstrovat,demonstrovat,demonstrovat!! Buď budem mít všeci stejné práva nebo ať táhnou!!!

 19. Jan Franek 15/11/2013 - 11:21 at 11:21

  Článek je snůška nepravd. To autor asi sesbíral všechny možné hoaxy z internetu a dal je do jednoho článku, muselo to dát hodně práce…buhužel asi ne  té duševní, ale jen ctrl+c a cltrl + v. V Chánově možná byl, ale asi jen projížděl autem… Ani jeden odstavec co se týče informací o podpoře, dávkách, jízdném v MHD se nezakládá na pravdě, stačí si jen prohlídnout stránky ministerstva práce a sociálních věcí. Stačí si zjistit na úřadech měst v kolika obecních bytech žijí romské rodiny. Troufám si tvrdit, že to bude minimum, většina Romů je na ubytovnách nebo v bytech společností typu RPG. Hlavně, že to autorovi všichni věří. Jak by ne. Všichni to totiž máme s Romy jasně dané a nepotřebujeme si nic ověřovat. Prostě Rom krade, vybydluje a nechce pracovat…
   

  • Vladimír Saska 15/11/2013 - 11:48 at 11:48

   Já pane Franku nijak nechci spekulovat nad tím jaké autor použil podklady, ale označit jej jako „snůšku nepravd“ je docela odvaha. Dobrá tedy. Máte-li zájem, pojďme se na to podívat bod po bodu.
   Chánov – ano já přímo mezi domy nikdy nevjel. Neměl jsem odvahu. jezdím skutečně jen kolem, autem, vlkem, více než 20 let a sledují vývoj té nešťastné lokality. Chcete říci, že není pravdou, že nově postavené domy (z prostředků veřejných) obyvatelé naprosto zdevastovali a že totéž udělali opakovaně i po té, co byly některé objekty, opět za veřejné peníze, zrekostruovány? Existuje a je i dohledatelná fotodokumentace, jak ze stavu, kdy bylo vše postaveno, zrekonstruováno tak i následně vybydleno. 

  • Martin Felkl 06/08/2014 - 08:24 at 08:24

   Myslím, že kdyby jste žil vedle romských rodin v jednom domě, změnil by jste názor.

 20. TAK63 15/11/2013 - 19:58 at 19:58

  A nestačilo by jen a pouze dodržovat zákony naší republiky ? Tím mám na mysli, že by platily pro všechny stejně.

 21. David 06/08/2014 - 07:58 at 07:58

  jen takový Malý idiot a Elita národa, chce se mi zvracet…

 22. marek 16/08/2014 - 10:00 at 10:00

  vi hovada ste proti romum vi bili hubi 

  • lubos 30/09/2014 - 22:58 at 22:58

   nauč pravopis a pak něco komentuj ty nevzdělaná a neinteligentmí černá papule

 23. Zed 30/09/2014 - 20:11 at 20:11

  Přesně o toto jde elitám. Je strašné, kolik lidí opakovaně skáče na lep. Nenáviďme cikány, seniory, bojme se islámu atd. Ale v té slavné Americe mají ghetta, kam člověk nemůže strčit hlavu, neb mu ji rovnou ustřelí, místní se bojí vycházet ven i ve dne. Díky sociálnímu státu toto tady ještě, v Evropě, není. Nevím, kdo z vás, ale já tedy netoužím po nárustu kriminality jako v USA. Děsivá bída, jakou v Evropě neuvidíte, a obrovský rasismus, který tu také neuvidíte, to uvidíte v zemi zaslíbené a všemi opěvované – velké USA, včetně potravinových lístků. Ale to se do tv a novinářského krámu už nehodí. Lidi, místo aby řešili skutečné problémy, rozkrádačky a čachry těch elit nahoře, tak radši řeší kapku v moři, pořád dokola cikány. Proč myslíte, že je média tak ráda předhazují? Mají to v popisu práce. A ovce békají, jak páni chtějí…

  • romodrom 30/09/2014 - 22:47 at 22:47

   ano drobnou kriminalitu neřešme. Že támhle menšina ukradne housku za pár kaček, no bóže, tak to nemenšinová prodavačka zaplatí. Vždyť elita krade víc. Tak sem tam něco zacálovat za ně nevadí. Vždyť na to máme, přece ta elita krade víc.
   Že ti v přesile rozbijou a zmrzačí zdraví (zabijou), no bóže vždyť většina to dělá také (komu?většině) a kvůli čemu jste se bránili pro pitomou kabelku, důchod, jen že jste něco řekl na ně?
   Ještě, že všici bydlí vedle elity a ne u menšiny.

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Breaking news

25.7  16:18 - Verizon u cíle: Yahoo bude převzato

Yahoo-šéfová Marissa Mayer

Více jak 20 let od založení stojí internetový pionýr definitivně před ztrátou své samostatnosti. Telekom gigant Verizon převezme Yahoo, podle informací z médií, za ca. 5 miliard dolarů.

  15:00 - IOC rozhodlo: Být u toho znamená všechno

IOC-Prezident Thomas Bach (vlevo) a Vladimir Putin

Přestože byl státem pdporovaný doping v Rusku prokázán tak smí ruský tým v Rio de Janeiro startovat. Ukazuje to že ruský vliv na IOC je ohromný. Whistleblowerin Julia Stepanowa, která to všechno práskla, je z účasti vyloučena. Bude se muset odstěhovat a Rusko už nebude nikdy reprezentovat. S výsledkem se dalo počítat a překvapení se nekonalo.

  13:15 - Americká vláda chce stanice, které dobijí elektromobil za 10 minut

Dobíjecí stanice Tesla

Elektromobil je jeden velký problém. Vlastně je to shluk mnoha malých problémů. Třeba s dobíjecími stanicemi, kterých je málo a nedobíjí dostatečně rychle. To ví i americká vláda a zavázala se, že bude za vládní peníze podporovat projekty na rychlejší dobíjení. V Evropě se vedle chybějícího nadšení k elektro-mobilitě potýkáme se samými problémy s nedostatkem nabíjecích stanic.

  12:00 - V Íránu zničili sto tisíc satelitních antén

Íránské úřady nechaly zničit 100 000 satelitních antén, které byly zabaveny občanům. Informovala o tom agentura AFP. V Íránu je příjem satelitních televizních kanálů zakázán a pokutován, zákaz se ale všeobecně porušuje. „Většina satelitních kanálů oslabuje rodinné základy a u dětí ohrožuje školní docházku. Průzkumy ukazují, že děti, které takovou televizi sledují, jsou nezdvořilé ve škole i vůči rodičům.“

  11:05 - „Desaster“: Trump uvažuje o vystoupení z WTO

US-Kandidát na prezidenta Donald Trump

Volný obchod patřil desetiletí z republikánské víře. Ne ale pro Donalda Trumpa: Jako budoucí US-prezident by z organizace volného obchodu (WTO) eventuálně vystoupil. Jako důvod uvedl že volný obchod je desasterem pro státy které jsou členem WTO.

  10:16 - Z lomu ČSA má odejít 1769 lidí

Premiéra Bohuslava Sobotku čeká na jednání vlády těžký boj s koaličními partnery o příspěvek severočeským horníkům. O práci v souvislosti s útlumem těžby, na jehož začátku stálo rozhodnutí vlády o neprolomení limitů na zdejším lomu ČSA, by tu během dalších pěti let mělo přijít 1769 zaměstnanců.

  9:32 - Výbuch v německém Ansbachu zranil dvanáct lidí

Atentátník se zabil v Ansbachu

Neúspěšný žadatel o azyl ze Sýrie (27) zemřel poté, co v bavorském Ansbachu v neděli večer odpálil výbušninu. Při explozi bylo zraněno 12 lidí. Podle policie jsou tři z nich ve vážném stavu.

24.7  18:00 - Sedm let bez Čechů nebo Poláků? V EU se rodí plán brexitu

Plakát, který před referendem Brity nabádal k Brexitu

Velká Británie by mohla po vystoupení z EU zůstat součástí jednotného evropského trhu, a přitom by se jí až na sedm let netýkalo pravidlo o volném pohybu pracovních sil. Takový je alespoň plán probíraný v evropských metropolích. V praxi by to znamenalo, že ne každý Čech by směl přijít do Británie za prací jako dosud. Informaci přinesl list The Guardian s odkazem na přední zdroje na britské i unijní straně.

  16:42 - Silné bouřky postihnou celé území ČR, budou doprovázeny přívalovými dešti

V teplém a vlhkém počasí se v neděli odpoledne na jihu Moravy, v západních a jižních Čechách budou místy vytvářet bouřky. Ty mohou být provázeny přívalovým deštěm. Výstrahu v neděli vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

  15:00 - V Brazílii se pokusili ukrást olympijskou pochodeň

V brazilském městě Guarulhos nedaleko Sao Paula se neznámý muž pokusil ukrást pochodeň s olympijským ohněm. Štafetu však díky pohotovému zásahu bezpečnostní služby narušil jen na několik vteřin a byl zadržen policií.

  13:12 - Na Frýdecko-Místecku se zranilo hned pět cyklistů

Pět zraněných cyklistů na Frýdecko-Místecku museli v sobotu během devíti hodin ošetřit moravskoslezští záchranáři. Ve třech případech si lidé po pádu z kola poranili hlavu. Moravskoslezští záchranáři v týž den vyjížděli také ke dvěma topícím se mužům. Jeden je v kritickém a druhý ve vážném stavu.

  12:00 - Žaloby o miliardové pozemky církev většinou nestáhne

Slib biskupů, že katolická církev stáhne žaloby podané na kraje, má právní háček. Podle zjištění Práva nelze očekávat, že církevní subjekty stáhnou všech svých 116 žalob, jak v to doufají hejtmani, nýbrž sotva polovinu.

  11:01 - Sebeakceptance: Smím žít jak já chci!

Sebeakceptance: Milovat své tělo jaké je

Příliš tlustá, plnoštíhlá, tmavá? V USA dělají „Body-aktivisté“ reklamu jak milovat svoje tělo jaké je. Ale jde to vůbec? Ano, je to možné, ale je to i těžké.

  10:23 - Mnichovský střelec vyhrožoval spolužákům smrtí už před pár měsíci

Lidé před mnichovskou Olympií oplakávají oběti střelby.

Osmnáctiletý Ali David Sonboly, který v pátek v Mnichově zastřelil devět převážně mladých lidí, se v minulosti opakovaně choval hrubě a vyhrožoval okolí smrtí. Spolužáky byl odstrkován. Jeden ze svědků také pro stanici NBC News vylíčil, jak mu jedna z obětí zemřela na ulici v náruči.

  9:40 - Na Rokycansku zemřela osmadvacetiletá řidička

Nedaleko Příkosic na Rokycansku zemřela v neděli ráno při nehodě mladá řidička. Havarovala tam před 6:00 s osobním automobilem Audi A4, řekla policejní mluvčí Martina Korandová.

23.7  20:00 - Je svět obrácený naruby? Nebo vyvrácený z pantů?

Olympijské nákupní centrum Mnichov

Násilnosti v Nice, Würzburgu a nyní v Mnichově. V Turecku skončila demokracie. Podle WHO není virus Zika nebezpečný – i když sportovci ruší účast na olympijských hrách. A: Donald Trump neví nic o světě. To je tragická bilance posledních dvou týdnů na skutecnosti.cz.

  19:32 - Nový jednorázový kapesní test na infarkt stojí 370 korun

Ilustrační znázornění infarktu

Až donedávna mohla být diagnóza akutního infarktu myokardu provedena pouze v nemocnicích s určitým vybavením, takže bylo obtížné splnit cíl včasné diagnózy a včasné léčby, zvláště když pacienti jsou na předměstí nebo ve vzdálenějších oblastech. Přitom klíčem ke zlehčení následků a snížení úmrtnosti je diagnostikovat a zahájit léčbu co nejdříve. Teď je k dispozici ale test na infarkt. Stojí 370 korun a lze ho zakoupit v lékárně..

  18:57 - Kvalifikace Formule-1 v Mad’arsku: Rosberg startuje z pole-position

Nico Rosberg

Přes chaotický průběh tréningu v Budapešti: Nico Rosberg startuje velkou cenu Mad’arska z prvního místa. Tréning musel být vzhledem ke špatnému počasí několikrát odložen. Jeho stájový kolega Hamilton začíná z druhé pozice, Sebastian Vettel na Ferrari až z pátého místa.

  18:27 - V Čechách hrozí silné bouřky a přívalový déšť

Ilustrační foto Ondřej Kořínek

V jižních a západních Čechách hrozí od sobotního odpoledne silné bouřky. Výstraha se vztahuje i na neděli. Bouřky bude doprovázet přívalový déšť ojediněle s úhrny kolem 40 mm. Potoky a říčky se mohou rozvodnit.

  18:00 - Bratislavskou Petržalku vyděsila střelba

V bratislavské čtvrti Petržalka se v sobotu střílelo. Policejní mluvčí Lucia Miháliková uvedla, že byl zadržen 22letý muž. Nikdo nebyl zraněn. Muž střílel pouze z plynové pistole, jako stříleli děti v minulosti „poplašñákem“. Lidé jsou prostě přespříliš vystrašení.

  13:15 - Evropa a Turecko: Strach z Erdogana a z Putina

Zakladatel státu Atatürk a prezident Erdogan

EU by mohla přerušit jednání o vstupu Turecka do EU a současně zmrazit miliardovou pomoc. Ale v Bruselu mají z tohoto kroku strach – bojí se reakce ze strany Erdogana. Jaká politika se praktikuje je vidět i na straně IOC – i zde mají strach z reakce prezidenta Putina v případě vyloučení ruských sportovců z OH.

  12:00 - Václav Klaus ml. vyzval k opuštění Evropské unie

Expert na školství ODS Václav Klaus ml. vyzval ve světle vražedného útoku v Mnichově k opuštění Evropské unie. Vysloužil si za to kritiku předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska.

  11:26 - Levitující přechod pro chodce vzbudil na Slovensku pozdvižení

"Třírozměrný" přechod má zvýšit bezpečnost chodců.

Ve městě Čadca na severu Slovenska překvapí řidiče levitující třírozměrná zebra. Přechod pro chodce umělci namalovali tak, že na první pohled vypadá, jak by se vznášel nad silnicí. Dílo u našich východních sousedů vzbudilo značnou pozornost.

  11:05 - Vrah z Mnichova byl syn taxikáře

Místo činu atentátu v Mnichově

Mladík, který v Mnichově zastřelil devět lidí, byl Ali Sonboly, syn taxikáře s německým a íránským občanstvím, který pracoval v obchodě. Sousedi o něm řekli, že to byl klidný typ. Policie nezná jeho motiv, prověřuje ale spojitost s falešnou nabídkou na Facebooku, že v restauraci McDonald’s, kde střílel, se v tu dobu bude podávat jídlo zdarma. Svědkové vypověděli, že mladík volal Allahu akbar (Bůh je veliký), ale také to, že je Němec. Češi mezi oběťmi nejsou.

22.7  20:00 - Rok po tragédii: Nové záběry z nehody Pendolina ve Studénce

Pendolino se srazilo s kamiónem

Přesně po roce od tragické nehody na železničním přejezdu ve Studénce, kterou způsobil řidič polského kamiónu, zveřejnili hasiči videonahrávku ze záchranné akce. Nehoda si vyžádala tři mrtvé a dvanáct zraněných. V současné době se uvažuje o tom, že železniční přejezd bude zrušen a pod důležitým koridorem spojujícím Ostravu se střední Moravou bude vybudován podjezd.

  19:06 - Erdogan nechal zavřít dva piloty

Sestřelené ruské letadlo (24.11.2015)

Rusko-Turecké vztahy se překvapivě rychle zlepšují – přitom sestřelilo Turecko ruské bojové letadlo. Erdogan nyní sdělil že nechal zavřít turecké piloty do vězení. Údajně měli zájem na zhoršení vztahů s Ruskem.

  18:00 - Na EasyJet a Ryanair si stěžuje nejvíc lidí

Na aerolinky EasyJet a Ryanair si stěžovalo v první půlce roku 2016 nejvíce lidí.

Na EasyJet si ze všech britských aerolinií stěžuje nejvíce lidí. Vyplynulo to z interních statistik společnosti EUclaim. Ta poskytuje pasažérům informace o možné finanční kompenzaci za zpoždění letů, problémy s nimi spojené i řeší. V databázi společnosti se za první polovinu roku nashromáždilo přes 5641 stížností právě na EasyJet. Druhé místo obsadily aerolinky Ryanair se 4781 stížnostmi. Informoval o tom Daily Mail.

  17:03 - Formule 1: Nico Rosberg prodloužil u Mercedesů

Nico Rosberg

Boj dvou gigantů bude s Lewis Hamiltonem pokračovat: Nico Rosberg prodloužil smlouvu se stájí Mercedes. Němec leží v aktuálním hodnocení těsně před svým týmovým kolegou na prvním místě.

  16:16 - Venezuela: McDonald’s chybí žemle pro Big Mac

Big Mac od McDonald's

Hospodářská krize ve Venezuele se dotýká i velkých amerických korporací: McDonald’s odstranil Big Mac z jídelníčku. Zřejmě chybí dodavatel pro žemle. Pro McDonald jistě ohromná katastrofa?

  15:00 - Dreamliner a Jumbo má problémy: Boeing musí odepsat miliardy

Boeing 787 Dreamliner

Kvůli problémům se třemi modely musí firma Boeing korigovat bilanci. Obvzláště problematický je dálkový letoun Dreamliner. K tomu ještě slabá poptávka pro Jumbo-Jet 747-8 a zpoždění s dodávkami tankovacího letadla KC-46 pro americkou armádu. Výše ztrát se pohybuje kolem dvou miliard dolarů – akcie Boeingu ztratila jedno procento hodnoty.

Top