Sněhová pokrývka v hlavním městě USA Washingtonu  – následek rekordní bouře

Sněhová pokrývka v hlavním městě USA Washingtonu – následek rekordní bouře

Silná vrstva sněhu  pokryla v sobotu území hlavního města USA Washingtonu D.C. Jedná se zřejmě o rekordní nadílku bouře, která se přihnala k východnímu pobřeží USA a paralyzovala dopravu jak silniční, tak železniční i vzdušnou.

Bouří byly zasaženy i dráhy metra v městech Washington a Baltimore. Vrstva čerstvě napadaného sněhu se pohybovala od šedesáti centimetrů do jednoho metru a jeho příval byl doprovázen větrem o rychlosti od 50 do 80 km za hodinu. Tolik informace Národního úřadu pro počasí. Souvislá sněhová vrstva napadala rovněž na jihozápadě státu Pennsylvania, včetně jejího hlavního města Philadelphia. Během dne předpokládají meteorologové, že bouře zasáhne i sever USA a oblast New Yorku. Jak dále tvrdí Národní úřad pro počasí, je ještě předčasné hovořit o tom, že bouře, která zasáhla města Washington a Baltimore, láme rekordy. Jak ale říká meteorolog z tohoto úřadu Frank Pereira  „Situaci dále monitorujeme a hodnotíme jako signifikantní“.

Bouře v plné síle předčí sněhový příval bouře s názvem „Snowmageddon“ z roku 2010, kdy ve Washingtonu napadlo 45 cm bílé pokrývky, a blíží se hodnotám bouře s názvem „Kickboxer“, kdy napadlo 75 cm sněhové nadílky. Jak zaznělo na speciálním televizním kanále, který se věnuje počasí  (Weather Channel, poznámka autora), bylo bouří zasaženo více jak 85 milionů lidí v nejméně 20 státech Unie. Domácnosti se připravují na víkend nakupováním zásob jídla, vody a vína.Další bouře zavalila sněhem  státy Arkansas, Tennessee a Kentucky. Na východním pobřeží  se srazil teplý vzduch od  Atlantiku s chladným a zformoval se tak masivní systém zimního počasí, prohlásil dále meteorolog Frank Pereira z Národního úřadu pro počasí.

Podle předpovědi počasí se bouře začátkem příštího týdne přesune k pobřeží Nové Anglie. Předpokládá se, že v městech New York a Philadelphia napadne vrstva sněhu od 18 do 25 cm.

Stav ohrožení byl vyhlášen v několika státech, včetně států New Jersey, Pennsylvania, Maryland, Virginia a Georgia. Stejně tak učinil i starosta hlavního města Washington.

Podle webové stránky letecké dopravy FlightAware.com bylo  během pátku a soboty zrušeno více než 7100 letů.
O autorovi

Další články

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top