Šachové mistrovství na Hradě, aneb vláda čtvrté kategorié ustavena

Šachové mistrovství na Hradě, aneb vláda čtvrté kategorié ustavena

Celý inaugurační akt mi připomínal dobu minulou a chybělo jenom, aby se ministři mezi sebou a s prezidentem navzájem líbali.

 

Ale začněme s obsazením „ilegální“ vlády, kterou nelze nazývat jako vládu odborníků, ale vládu patolízalů a prospěchářů. Mnozí dokonce mediálně připustili, že ministerský diplom jim vylepší jejich osobní profil. Na druhé straně čeká fronta kamaradů nových ministrů a sponzorů na svoji rychlou odměnu. Konečně někteří z nich mají k financím přirozený poměr a bude záležitostí médií, aby tyto machinace odhalila.

 

Zeman alias bůh Zeus z Vysočiny řekl…

–      V české politice je málo odvahy…
(bůh Zeus byl jistě odvážný, ale dělal jenom škody)

–   Nenechte se ovlivňovat závistivými hlupáky, kteří nikdy nic v životě pořádného neudělali…
(bůh Zeus však nebyl „vidlák“)

–      Všichni jste odborníci na správném místě…
(bůh Zeus by takový nesmysl nikdy neřekl)

Nemluvil už vůbec o možnosti, že vláda bude mít jenom krátké působení, že čtyři jeho ministři mají komunistickou minulost, včetně jeho samého. Ani se nezmínil o rychlém jmenování velvyslanců do Moskvy a na Slovensko. Už vůbec nepoznamenal, že se tato podivná vláda nesmí zúčastnovat zákulisních jednání týkající se jejich schválení. Mluvil vlastně pro první skupinu těch obyvatel ČR, kteří věří všemu, a kteří ho volili.


 

Navazujíce na můj článek Jan Žižka z “Trucova” aneb nejvyšší bůh Zeus na bojišti musím konstatovat, že Zeman bojuje na mnoha frontách, a že to pro něj dopadne špatně. Vyhrát jednu bitvu ještě neznamená vyhrát válku. Co ale sleduje prezident Zeman svým tažením a obléháním PSČR? Jednání Zemana připomíná silně jednání diktátorů v různých částech světa.

 

– Položit vládu pravice – povedlo se

– Odstavit pravici na vedlejší kolej – na tom se pracuje

– Rozložit ČSSD a převzít její část k Zemanovcům – na tom se pracuje

– Pod touto hlavičkou dokončit odměny a jmenovat svoje velvyslance. – na tom se pracuje

– Pomoci těm, kteří mu k tomu pomohli, aby se jim to rentovalo – stalo se

Posílit Zemanovce, aby nahradili levici – na tom se pracuje

– Snažit se o likvidaci Kalouska, který usiluje o získání vlivu na pravici – na tom se pracuje

 

Jedná se tedy o několik bitev na několika různých bitevních polích. Polní maršál Zeman, alias bůh Zeus trpící často virozou, má kolem sebe od dnešního dne sebranku generálů diletantů, která bude čelit profesionálům, kteří vědí moc dobře, jak je zchladit. Do dnešního dne honil Zeman poslance a vládu, jako se honí slepice před posvícením. Na konci ale může dopadnout jako Boeing 777 v San Francisku, zřítí se na základě toho, že pilotující ministři neměli ani praxi ani zkušenost. A bude po posvícení.

 

Geniální Kalousek to má pod kontrolou

 

Kalousek je u největší skupiny obyvatel, té nejméně ekonomicky vzdělané, až neuvěřitelně nenáviděný. Je to proto, že je jediným politikem, který je podle fám – jedna paní povídala – a mediálního honu ten, kterému nebyla přes všechny pokusy nějaká špína prokázána. Rozběhnuté občanské stádo přesvědčené o vině někoho na základě nepodložených tlachů, není možné zastavit. Ten vztek, že to nefunguje podle jejich představ, se neustále navyšuje až k davovému šílenství. Já hodnotím takového člověka podle jeho výkonu, a to do doby, dokud mne někdo nepřesvědčí důkazy o opaku.

 

Kalousek předal svůj úřad v naprostém pořádku. To, co bude následovat si mohou připsat občané na svoje konto. Kalousek udržel státní rozpočet v této dlouhodobé krizi pod kontrolou a data z celé EU tuto skutečnost jenom potvrzují. Tandém Rusnok – Fischer začne rozhazovat peníze pod rouškou snížení nezaměstnanosti a pomoci našim podnikům k odbytu. Je to zajisté špatný krok, který přijde občany ČR velice draho. Máme nadprodukci a chybí trhy, dokonce i Čína překvapivě pokulhává. Ale Rusnokova vláda chce světu ukázat, zač je toho loket.

 

Politici, či my skuteční odborníci, jsme dříve v praxi na západě přísahali na Keynese. Jakmile jsme neměli v pokladně dostatek peněz a daňové příjmy pro státní pokladnu poklesly, tak jsme řekli národu podle Keynese (Keynes byl mimochodem velmi inteligentní národní ekonom), teď můžete začít utrácet a dělat dluhy. Roztočí se hospodářství, které potom bude platit více daní, dojde k nárůstu brutto sociálního produktu (HDP) a potom zaplatíme dluhy zpět. A tak jsme starého dobrého Keynese perfektně kopírovali. S tou druhou polovinou tohoto procesu, jsme ale váhali, tedy finance vrátit, říkali jsme ve vládních kruzích, to přinese se sebou problémy, radši to nebudeme vracet. Ne… Tak jsme ten první díl zopakovali 3x, a za to jsme ten druhý díl neprovedli vůbec. Naše protesty nic nezmohly. Politici se prosadili a to vedlo ve všech západních státech k úspěšné politice vysoké zadluženosti, což chce naše přechodná vláda kompletně ze západu dnes zkopírovat. Peníze ale nikdy nevrátí a státní dluh bude touto akcí diletantů včetně prezidenta dále narůstat. Jak znám občanskou skupinu č.1, tak připíší vinu zcela jistě Kalouskovi.

Kalousek, geniální stratég nebo chladný účetní?

 

Fiskální politiku Kalouska lze považovat za strategicky správnou. Sice prohlásil na samém počátku, že se krize peněženek občanů týkat nebude. Nikdo si nedokázal představit, že bude krize trvat tak dlouho, a že se na nás v krizi žene další ober-krize způsobená krachujícími EU státy. Kalousek udělal velice rozumná rozhodnutí, že začal – k nevoli občanského stáda – pomalu, ale jistě šetřit. Občané si museli – volky, nevolky – utáhnout trochu opasky, ale podstatně méně, než jižní státy EU, Řecko, Kypr, Španělsko, Portugalsko a následně dnes Itálie, jejíž rating byl dnes snížen na úroveň skoro šrotu. Z nedostatků praktických zkušeností si občané první skupiny, která věří všemu, co jim socialisté napovídají a kteří si neumějí spočítat ani svoje dluhy, myslí, že těžkou situaci vyřeší prorůstová opatření na úkor dalšího zadlužování. Sociální demokracie ale i Zeman se svými Zemanovci jsou v tomto zajedno a o ten plánovaný finanční krach mezi sebou bojují. To, že chce Zeman ČSSD rozložit a levici převést na sebe, situaci ještě zhoršuje.

 

Není k zpochybnění, že je Kalousek šedou eminencí a vůdcem pravice. Je pravda, že pravice utrpěla těžkou ránu, sama vina, a že Kalousek bojuje nejen o svoji politickou existenci, ale o existenci pravice jako takové. Pokud nebude úspěšný, tak se bude jednat o skutečný konec České republiky. Pravice nebude existentní a ČR se přikloní díky Zemanovi k Moskvě. A nikomu to zřejmě nevadí. Zemanova akce špinavých rukou nepozvedla ze židlí ani ty, kteří zvonili na VN klíčemi, ani studenty škol či univerzit a nikoho jiného. Jediný osamělý bojovník o záchranu pravice zbývá Kalousek a modleme se, aby se mu to povedlo.

 

V sousedním Německu vládla také občas sociální demokracie. Kancléři Willy Brand, Helmut Schmit a Gerhard Schroeder přivedli stát vždy na hranici státního bankrotu a německá pravice musela tahat vždy kaštany z ohně. A tak to dopadne i u nás, ale když pravice nebude????

 

Politické „Kriminál tango“

 

Pravice má vedle toho všeho pozitivního hodně špíny za ušima. Kdo jí ale v České politice nemá? V tom páchnoucím pytli si mohou tak nějak podat všichni ruce. Momentálně je koalice v horší situaci a musí se udržet u kormidla pokud možno za každou cenu, aby mohla během zbývajících měsíců do řádných voleb konsolidovat svoje personální obsazení a vylepšit image. Selhání mnoha osob je jistě těžko omluvitelné ale je třeba mít před očima skutečnost, kam a jakým směrem se budeme pohybovat. Se Zemanovou politikou diktátora jistě do pekel. To, co si dovolil, by mu nikde v Evropě neprošlo. Nechme se tedy překvapit. A až to dopadne tak mi snad v nějakém jiném příspěvku bude Zemana i líto.

 

© copyright by ing. Petr Ondráček pro Skutečnosti

Všechna práva vyhrazenaO autorovi

Další články

15 komentářů

 1. PLha 10/07/2013 - 20:33 at 20:33

  Ztotožnuji se s názorem autora!

 2. kafilerka 10/07/2013 - 20:38 at 20:38

  Pane Ondráček, co Vy jste za kok_ta? Jediným patolízalem jste tady Vy a to Kalouska…..chlape proberte se a mrkněte do diskuzí i na jiných serverech….pak vám možná dojde,že většina normálních lidí je ráda za to,že někdo ty grázly odstavil na vedlejší kolej.Naštěstí většina národa má jiný názor, což také ukázala při přímé volbě prezidenta…..

  • INDOK 10/07/2013 - 20:57 at 20:57

   Běžte se probrat s celoživotní letargie někde k moři a až vás potom zase napadne si utvářet své názory na základě diskuze, tak tam jeďte znova.

   • kafilerka 11/07/2013 - 11:35 at 11:35

    nápodobně

  • Jan Melichar 10/07/2013 - 21:24 at 21:24

   Vážená paní kafilerko,
   za 1) už oslovení „pane Ondráček“ člověka nutí, aby nečetl Váš komentář do konce.
   za 2) pokud ho člověk nakonec přečte, nezbývá než podotknout, že máte jen neuvěřitelné štěstí, že byl Zeman zvolen. A rozhodně ne většinou. Stačí lehký základ matematiky a dojde Vám, že při účasti kolem 60% ( nebo kolik to vlastně bylo, ani nevím ), Zeman vyhrál díky cca 3 milionům lidí, přičemž téměř stejné množství voličů měl jeho oponent. 
   za 3) nyní jste spokojená, stejně tak jako jiní. Ovšem je pravda, že až se vrátí pravice ( jako že se to stane ), tak všechny kroky, které budou podniknuty ke stabilizaci ať už finanční situace nebo jiné, budou bolet a budou bolet jen a jen díky Vám a Vašim hlasům, nikoliv díky Kalouskovi a jemu podobným.
   za 4) palec nahoru autorovi článku…..

   • kafilerka 11/07/2013 - 11:34 at 11:34

    Nebuďte naivně zaslepený, pravice  to zatím poslední dobou projíždí na celé čáře…a to jen díky všemožnému kupčení hlasů alias černému financování menšinových stran výměnou za jejich hlasy, šarád v podobě hlasujících zločinců atd.. Vám to možná nevadí,ale většině slušných lidí se tohle vypíchávání s ostatními hnusí……jste asi pravý nefalšovaný čecháček-modrý ptáček…nakrást a vždy to nějak zaonačit…
    k bodu za 1): jste ubožák
     

    • PetrP 11/07/2013 - 12:47 at 12:47

     Pro vysvětlení. Poslanecká sněmovna je tvořena poslanci, kteří byli zvoleni na kandidátce politických uskupení, ale jsou zodpovědní (tedy měli by být) volebním programům, ne stranám, za které byli zvoleni. Pokud by to nebylo tak, je poslanecká sněmovna zbytečná a schvalování zákonů by se mohlo konat na stranických sekretariátech podle získaných procent ve volbách. S tím snad budete souhlasit. Pokud poslanec hlasuje proti tomu, co bylo ve volebním programu strany, na jejíž kandidátce byl, je to osobní selhání tohoto poslance, ale zodpovědnost si nese sám. Politika není čistá a nikdy nebude, politické handly se prostě dělat budou. Jde o to do jaké míry by měl systém toto povolit a jak ho na to nastavit a hlavně kdo to bude dělat..Tolik k přeběhlíkům. Mě vadí špinavé praktiky a bohorovnost těch, kterým jsme svými hlasy pomohli k moci a taky mi vadí ale osočování druhých, kteří mají jiný názor a označit je za cituji …jste asi pravý nefalšovaný čecháček-modrý ptáček…a sebe za cituji..většině slušných lidí…a to bez sebemenšího náznaku logického argumentu. Já Kalouska jako člověka vůbec nemusím, ale to jakým způsobem vedl ministerstvo se domnívám že bylo dobré ale připouštím, že je to domněnka opřená o rozum a ne o podrobnější fakta.. Ale když stát přirovnáme k rodině, tak jeho politika výdaje snižovat podle příjmů je správná.. Pokud mě přesvědčíte argumenty, že se mýlím, rád si svůj názor opravím..

 3. Levičák 10/07/2013 - 21:24 at 21:24

  Napsáno dost kritiky. Jen pár bodů, přehnané státní investice rovněž nepovažuji za nejvhodnější. Tu bublinu ve stavebním sektoru způsobil nechvalně známý ministr dopravy za ODS. Ty náklady na přepracování projektů v běhu času asi zrovna malé nebudou. Církevní restituce, pokud nehospodařím s vyrovnaným rozpočtem, tak je to schválení dosti socialistické. DPH – zdanění spotřeby před výkonem, živnostníci to jistě při prodeji svých služeb zohlednili částečným přechodem do šedé zóny, důchodci takové štěstí nemají. Plošná sociální bezohlednost v sociálních dávkách, nejhůře je na tom ten, kdo přišel o práci, ale při tom byl tak hloupý že se dříve snažil.

  • INDOK 10/07/2013 - 21:50 at 21:50

   Je toho dost špatné to je pravda, ale pořád je to bída oproti vládě ČSSD před pár lety.

 4. Jiří z Adamova 11/07/2013 - 00:19 at 00:19

  Předpokládám, pane inženýre, že jste muž, a proto je správný tvar přechodníku v 7. odstavci „navazuje“ a nikoliv „navazujíc“. Novinářskou kritiku neodbornosti druhých, která je součástí vašeho článku, domnívám se, je vhodné podepřít alespoň odbornosti vlastní, v tomto případě jazykovou (a to na více místech článku), jinak vyznívá jaksi do ztracena.

  • Mgr. Jan Vaculík 11/07/2013 - 01:31 at 01:31

   Jenom si na obhajobu autora dovolím poznamenat, pane Jíří – k poznámce novinářská kritika – spíše než novinařinu mi to připomíná publicistiku(vyjádření vlastního názoru) – a rozdíl mezi pravidly novinářskými a publicistickými, je asi jako rozdíl mezi aktem a pietním aktem.

 5. Jirka 11/07/2013 - 21:16 at 21:16

  Děkuji autorovi za výstižný článek a zároveň apeluji na naši inteligentní mládež.Nenechte to tak a u svobodných voleb (tedy pokud k nim dojde) volte tak, aby jednou vaše děti nemuseli kvůli studiu vstupovat do SMMZ (Svazu mládeže Miloše Zemana)

 6. Pepa 11/07/2013 - 21:29 at 21:29

  No větší blbost jsem za poslední měsíc opravdu nečetl, bravo autore článku… Vy musíte mít Kalouska na fotce na nočním stolku, umíte krásně urazit obyčejné a normální lidi.

  • Daniel 12/07/2013 - 12:10 at 12:10

   Tedy PEPO vy jste to naramne vystihl a potvrdil ke ktere skupine lidi patrite. Je to ta nejlepe ovladatelna a ekonomicky nejmene vzdelana. Nekde jsem zde na portalu cetl vyklad o zadluzenosti vsech statu formou tabulek a jejich zavazku. Cesko na tom je pomerne velice dobre a to diky dobremu hospodari Kalouskovi, jak o sobe a jiste po pravu Kalousek sam mluvi. Vy to ale neumite posoudit ale ja umim posoudit ze to redaktor bere z hlediska posouzeni Kalouskovi prace od spravneho konce. Ale konecne nikdo neni dokonaly jak ukazuje vase jedna veta. Doporucuji vam radeji se zucastnovat diskuze na servru volny.cz tam mate hodne kamaradu se kterymi si budete rozumet.

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top