Šachové mistrovství na Hradě, aneb vláda čtvrté kategorié ustavena

Šachové mistrovství na Hradě, aneb vláda čtvrté kategorié ustavena

Celý inaugurační akt mi připomínal dobu minulou a chybělo jenom, aby se ministři mezi sebou a s prezidentem navzájem líbali.

 

Ale začněme s obsazením „ilegální“ vlády, kterou nelze nazývat jako vládu odborníků, ale vládu patolízalů a prospěchářů. Mnozí dokonce mediálně připustili, že ministerský diplom jim vylepší jejich osobní profil. Na druhé straně čeká fronta kamaradů nových ministrů a sponzorů na svoji rychlou odměnu. Konečně někteří z nich mají k financím přirozený poměr a bude záležitostí médií, aby tyto machinace odhalila.

 

Zeman alias bůh Zeus z Vysočiny řekl…

–      V české politice je málo odvahy…
(bůh Zeus byl jistě odvážný, ale dělal jenom škody)

–   Nenechte se ovlivňovat závistivými hlupáky, kteří nikdy nic v životě pořádného neudělali…
(bůh Zeus však nebyl „vidlák“)

–      Všichni jste odborníci na správném místě…
(bůh Zeus by takový nesmysl nikdy neřekl)

Nemluvil už vůbec o možnosti, že vláda bude mít jenom krátké působení, že čtyři jeho ministři mají komunistickou minulost, včetně jeho samého. Ani se nezmínil o rychlém jmenování velvyslanců do Moskvy a na Slovensko. Už vůbec nepoznamenal, že se tato podivná vláda nesmí zúčastnovat zákulisních jednání týkající se jejich schválení. Mluvil vlastně pro první skupinu těch obyvatel ČR, kteří věří všemu, a kteří ho volili.


 

Navazujíce na můj článek Jan Žižka z “Trucova” aneb nejvyšší bůh Zeus na bojišti musím konstatovat, že Zeman bojuje na mnoha frontách, a že to pro něj dopadne špatně. Vyhrát jednu bitvu ještě neznamená vyhrát válku. Co ale sleduje prezident Zeman svým tažením a obléháním PSČR? Jednání Zemana připomíná silně jednání diktátorů v různých částech světa.

 

– Položit vládu pravice – povedlo se

– Odstavit pravici na vedlejší kolej – na tom se pracuje

– Rozložit ČSSD a převzít její část k Zemanovcům – na tom se pracuje

– Pod touto hlavičkou dokončit odměny a jmenovat svoje velvyslance. – na tom se pracuje

– Pomoci těm, kteří mu k tomu pomohli, aby se jim to rentovalo – stalo se

Posílit Zemanovce, aby nahradili levici – na tom se pracuje

– Snažit se o likvidaci Kalouska, který usiluje o získání vlivu na pravici – na tom se pracuje

 

Jedná se tedy o několik bitev na několika různých bitevních polích. Polní maršál Zeman, alias bůh Zeus trpící často virozou, má kolem sebe od dnešního dne sebranku generálů diletantů, která bude čelit profesionálům, kteří vědí moc dobře, jak je zchladit. Do dnešního dne honil Zeman poslance a vládu, jako se honí slepice před posvícením. Na konci ale může dopadnout jako Boeing 777 v San Francisku, zřítí se na základě toho, že pilotující ministři neměli ani praxi ani zkušenost. A bude po posvícení.

 

Geniální Kalousek to má pod kontrolou

 

Kalousek je u největší skupiny obyvatel, té nejméně ekonomicky vzdělané, až neuvěřitelně nenáviděný. Je to proto, že je jediným politikem, který je podle fám – jedna paní povídala – a mediálního honu ten, kterému nebyla přes všechny pokusy nějaká špína prokázána. Rozběhnuté občanské stádo přesvědčené o vině někoho na základě nepodložených tlachů, není možné zastavit. Ten vztek, že to nefunguje podle jejich představ, se neustále navyšuje až k davovému šílenství. Já hodnotím takového člověka podle jeho výkonu, a to do doby, dokud mne někdo nepřesvědčí důkazy o opaku.

 

Kalousek předal svůj úřad v naprostém pořádku. To, co bude následovat si mohou připsat občané na svoje konto. Kalousek udržel státní rozpočet v této dlouhodobé krizi pod kontrolou a data z celé EU tuto skutečnost jenom potvrzují. Tandém Rusnok – Fischer začne rozhazovat peníze pod rouškou snížení nezaměstnanosti a pomoci našim podnikům k odbytu. Je to zajisté špatný krok, který přijde občany ČR velice draho. Máme nadprodukci a chybí trhy, dokonce i Čína překvapivě pokulhává. Ale Rusnokova vláda chce světu ukázat, zač je toho loket.

 

Politici, či my skuteční odborníci, jsme dříve v praxi na západě přísahali na Keynese. Jakmile jsme neměli v pokladně dostatek peněz a daňové příjmy pro státní pokladnu poklesly, tak jsme řekli národu podle Keynese (Keynes byl mimochodem velmi inteligentní národní ekonom), teď můžete začít utrácet a dělat dluhy. Roztočí se hospodářství, které potom bude platit více daní, dojde k nárůstu brutto sociálního produktu (HDP) a potom zaplatíme dluhy zpět. A tak jsme starého dobrého Keynese perfektně kopírovali. S tou druhou polovinou tohoto procesu, jsme ale váhali, tedy finance vrátit, říkali jsme ve vládních kruzích, to přinese se sebou problémy, radši to nebudeme vracet. Ne… Tak jsme ten první díl zopakovali 3x, a za to jsme ten druhý díl neprovedli vůbec. Naše protesty nic nezmohly. Politici se prosadili a to vedlo ve všech západních státech k úspěšné politice vysoké zadluženosti, což chce naše přechodná vláda kompletně ze západu dnes zkopírovat. Peníze ale nikdy nevrátí a státní dluh bude touto akcí diletantů včetně prezidenta dále narůstat. Jak znám občanskou skupinu č.1, tak připíší vinu zcela jistě Kalouskovi.

Kalousek, geniální stratég nebo chladný účetní?

 

Fiskální politiku Kalouska lze považovat za strategicky správnou. Sice prohlásil na samém počátku, že se krize peněženek občanů týkat nebude. Nikdo si nedokázal představit, že bude krize trvat tak dlouho, a že se na nás v krizi žene další ober-krize způsobená krachujícími EU státy. Kalousek udělal velice rozumná rozhodnutí, že začal – k nevoli občanského stáda – pomalu, ale jistě šetřit. Občané si museli – volky, nevolky – utáhnout trochu opasky, ale podstatně méně, než jižní státy EU, Řecko, Kypr, Španělsko, Portugalsko a následně dnes Itálie, jejíž rating byl dnes snížen na úroveň skoro šrotu. Z nedostatků praktických zkušeností si občané první skupiny, která věří všemu, co jim socialisté napovídají a kteří si neumějí spočítat ani svoje dluhy, myslí, že těžkou situaci vyřeší prorůstová opatření na úkor dalšího zadlužování. Sociální demokracie ale i Zeman se svými Zemanovci jsou v tomto zajedno a o ten plánovaný finanční krach mezi sebou bojují. To, že chce Zeman ČSSD rozložit a levici převést na sebe, situaci ještě zhoršuje.

 

Není k zpochybnění, že je Kalousek šedou eminencí a vůdcem pravice. Je pravda, že pravice utrpěla těžkou ránu, sama vina, a že Kalousek bojuje nejen o svoji politickou existenci, ale o existenci pravice jako takové. Pokud nebude úspěšný, tak se bude jednat o skutečný konec České republiky. Pravice nebude existentní a ČR se přikloní díky Zemanovi k Moskvě. A nikomu to zřejmě nevadí. Zemanova akce špinavých rukou nepozvedla ze židlí ani ty, kteří zvonili na VN klíčemi, ani studenty škol či univerzit a nikoho jiného. Jediný osamělý bojovník o záchranu pravice zbývá Kalousek a modleme se, aby se mu to povedlo.

 

V sousedním Německu vládla také občas sociální demokracie. Kancléři Willy Brand, Helmut Schmit a Gerhard Schroeder přivedli stát vždy na hranici státního bankrotu a německá pravice musela tahat vždy kaštany z ohně. A tak to dopadne i u nás, ale když pravice nebude????

 

Politické „Kriminál tango“

 

Pravice má vedle toho všeho pozitivního hodně špíny za ušima. Kdo jí ale v České politice nemá? V tom páchnoucím pytli si mohou tak nějak podat všichni ruce. Momentálně je koalice v horší situaci a musí se udržet u kormidla pokud možno za každou cenu, aby mohla během zbývajících měsíců do řádných voleb konsolidovat svoje personální obsazení a vylepšit image. Selhání mnoha osob je jistě těžko omluvitelné ale je třeba mít před očima skutečnost, kam a jakým směrem se budeme pohybovat. Se Zemanovou politikou diktátora jistě do pekel. To, co si dovolil, by mu nikde v Evropě neprošlo. Nechme se tedy překvapit. A až to dopadne tak mi snad v nějakém jiném příspěvku bude Zemana i líto.

 

© copyright by ing. Petr Ondráček pro Skutečnosti

Všechna práva vyhrazenaO autorovi

Další články

15 x komentář

 1. PLha 10/07/2013 - 20:33 at 20:33

  Ztotožnuji se s názorem autora!

 2. kafilerka 10/07/2013 - 20:38 at 20:38

  Pane Ondráček, co Vy jste za kok_ta? Jediným patolízalem jste tady Vy a to Kalouska…..chlape proberte se a mrkněte do diskuzí i na jiných serverech….pak vám možná dojde,že většina normálních lidí je ráda za to,že někdo ty grázly odstavil na vedlejší kolej.Naštěstí většina národa má jiný názor, což také ukázala při přímé volbě prezidenta…..

  • INDOK 10/07/2013 - 20:57 at 20:57

   Běžte se probrat s celoživotní letargie někde k moři a až vás potom zase napadne si utvářet své názory na základě diskuze, tak tam jeďte znova.

   • kafilerka 11/07/2013 - 11:35 at 11:35

    nápodobně

  • Jan Melichar 10/07/2013 - 21:24 at 21:24

   Vážená paní kafilerko,
   za 1) už oslovení „pane Ondráček“ člověka nutí, aby nečetl Váš komentář do konce.
   za 2) pokud ho člověk nakonec přečte, nezbývá než podotknout, že máte jen neuvěřitelné štěstí, že byl Zeman zvolen. A rozhodně ne většinou. Stačí lehký základ matematiky a dojde Vám, že při účasti kolem 60% ( nebo kolik to vlastně bylo, ani nevím ), Zeman vyhrál díky cca 3 milionům lidí, přičemž téměř stejné množství voličů měl jeho oponent. 
   za 3) nyní jste spokojená, stejně tak jako jiní. Ovšem je pravda, že až se vrátí pravice ( jako že se to stane ), tak všechny kroky, které budou podniknuty ke stabilizaci ať už finanční situace nebo jiné, budou bolet a budou bolet jen a jen díky Vám a Vašim hlasům, nikoliv díky Kalouskovi a jemu podobným.
   za 4) palec nahoru autorovi článku…..

   • kafilerka 11/07/2013 - 11:34 at 11:34

    Nebuďte naivně zaslepený, pravice  to zatím poslední dobou projíždí na celé čáře…a to jen díky všemožnému kupčení hlasů alias černému financování menšinových stran výměnou za jejich hlasy, šarád v podobě hlasujících zločinců atd.. Vám to možná nevadí,ale většině slušných lidí se tohle vypíchávání s ostatními hnusí……jste asi pravý nefalšovaný čecháček-modrý ptáček…nakrást a vždy to nějak zaonačit…
    k bodu za 1): jste ubožák
     

    • PetrP 11/07/2013 - 12:47 at 12:47

     Pro vysvětlení. Poslanecká sněmovna je tvořena poslanci, kteří byli zvoleni na kandidátce politických uskupení, ale jsou zodpovědní (tedy měli by být) volebním programům, ne stranám, za které byli zvoleni. Pokud by to nebylo tak, je poslanecká sněmovna zbytečná a schvalování zákonů by se mohlo konat na stranických sekretariátech podle získaných procent ve volbách. S tím snad budete souhlasit. Pokud poslanec hlasuje proti tomu, co bylo ve volebním programu strany, na jejíž kandidátce byl, je to osobní selhání tohoto poslance, ale zodpovědnost si nese sám. Politika není čistá a nikdy nebude, politické handly se prostě dělat budou. Jde o to do jaké míry by měl systém toto povolit a jak ho na to nastavit a hlavně kdo to bude dělat..Tolik k přeběhlíkům. Mě vadí špinavé praktiky a bohorovnost těch, kterým jsme svými hlasy pomohli k moci a taky mi vadí ale osočování druhých, kteří mají jiný názor a označit je za cituji …jste asi pravý nefalšovaný čecháček-modrý ptáček…a sebe za cituji..většině slušných lidí…a to bez sebemenšího náznaku logického argumentu. Já Kalouska jako člověka vůbec nemusím, ale to jakým způsobem vedl ministerstvo se domnívám že bylo dobré ale připouštím, že je to domněnka opřená o rozum a ne o podrobnější fakta.. Ale když stát přirovnáme k rodině, tak jeho politika výdaje snižovat podle příjmů je správná.. Pokud mě přesvědčíte argumenty, že se mýlím, rád si svůj názor opravím..

 3. Levičák 10/07/2013 - 21:24 at 21:24

  Napsáno dost kritiky. Jen pár bodů, přehnané státní investice rovněž nepovažuji za nejvhodnější. Tu bublinu ve stavebním sektoru způsobil nechvalně známý ministr dopravy za ODS. Ty náklady na přepracování projektů v běhu času asi zrovna malé nebudou. Církevní restituce, pokud nehospodařím s vyrovnaným rozpočtem, tak je to schválení dosti socialistické. DPH – zdanění spotřeby před výkonem, živnostníci to jistě při prodeji svých služeb zohlednili částečným přechodem do šedé zóny, důchodci takové štěstí nemají. Plošná sociální bezohlednost v sociálních dávkách, nejhůře je na tom ten, kdo přišel o práci, ale při tom byl tak hloupý že se dříve snažil.

  • INDOK 10/07/2013 - 21:50 at 21:50

   Je toho dost špatné to je pravda, ale pořád je to bída oproti vládě ČSSD před pár lety.

 4. Jiří z Adamova 11/07/2013 - 00:19 at 00:19

  Předpokládám, pane inženýre, že jste muž, a proto je správný tvar přechodníku v 7. odstavci „navazuje“ a nikoliv „navazujíc“. Novinářskou kritiku neodbornosti druhých, která je součástí vašeho článku, domnívám se, je vhodné podepřít alespoň odbornosti vlastní, v tomto případě jazykovou (a to na více místech článku), jinak vyznívá jaksi do ztracena.

  • Mgr. Jan Vaculík 11/07/2013 - 01:31 at 01:31

   Jenom si na obhajobu autora dovolím poznamenat, pane Jíří – k poznámce novinářská kritika – spíše než novinařinu mi to připomíná publicistiku(vyjádření vlastního názoru) – a rozdíl mezi pravidly novinářskými a publicistickými, je asi jako rozdíl mezi aktem a pietním aktem.

 5. Jirka 11/07/2013 - 21:16 at 21:16

  Děkuji autorovi za výstižný článek a zároveň apeluji na naši inteligentní mládež.Nenechte to tak a u svobodných voleb (tedy pokud k nim dojde) volte tak, aby jednou vaše děti nemuseli kvůli studiu vstupovat do SMMZ (Svazu mládeže Miloše Zemana)

 6. Pepa 11/07/2013 - 21:29 at 21:29

  No větší blbost jsem za poslední měsíc opravdu nečetl, bravo autore článku… Vy musíte mít Kalouska na fotce na nočním stolku, umíte krásně urazit obyčejné a normální lidi.

  • Daniel 12/07/2013 - 12:10 at 12:10

   Tedy PEPO vy jste to naramne vystihl a potvrdil ke ktere skupine lidi patrite. Je to ta nejlepe ovladatelna a ekonomicky nejmene vzdelana. Nekde jsem zde na portalu cetl vyklad o zadluzenosti vsech statu formou tabulek a jejich zavazku. Cesko na tom je pomerne velice dobre a to diky dobremu hospodari Kalouskovi, jak o sobe a jiste po pravu Kalousek sam mluvi. Vy to ale neumite posoudit ale ja umim posoudit ze to redaktor bere z hlediska posouzeni Kalouskovi prace od spravneho konce. Ale konecne nikdo neni dokonaly jak ukazuje vase jedna veta. Doporucuji vam radeji se zucastnovat diskuze na servru volny.cz tam mate hodne kamaradu se kterymi si budete rozumet.

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Breaking news

25.7  16:18 - Verizon u cíle: Yahoo bude převzato

Yahoo-šéfová Marissa Mayer

Více jak 20 let od založení stojí internetový pionýr definitivně před ztrátou své samostatnosti. Telekom gigant Verizon převezme Yahoo, podle informací z médií, za ca. 5 miliard dolarů.

  15:00 - IOC rozhodlo: Být u toho znamená všechno

IOC-Prezident Thomas Bach (vlevo) a Vladimir Putin

Přestože byl státem pdporovaný doping v Rusku prokázán tak smí ruský tým v Rio de Janeiro startovat. Ukazuje to že ruský vliv na IOC je ohromný. Whistleblowerin Julia Stepanowa, která to všechno práskla, je z účasti vyloučena. Bude se muset odstěhovat a Rusko už nebude nikdy reprezentovat. S výsledkem se dalo počítat a překvapení se nekonalo.

  13:15 - Americká vláda chce stanice, které dobijí elektromobil za 10 minut

Dobíjecí stanice Tesla

Elektromobil je jeden velký problém. Vlastně je to shluk mnoha malých problémů. Třeba s dobíjecími stanicemi, kterých je málo a nedobíjí dostatečně rychle. To ví i americká vláda a zavázala se, že bude za vládní peníze podporovat projekty na rychlejší dobíjení. V Evropě se vedle chybějícího nadšení k elektro-mobilitě potýkáme se samými problémy s nedostatkem nabíjecích stanic.

  12:00 - V Íránu zničili sto tisíc satelitních antén

Íránské úřady nechaly zničit 100 000 satelitních antén, které byly zabaveny občanům. Informovala o tom agentura AFP. V Íránu je příjem satelitních televizních kanálů zakázán a pokutován, zákaz se ale všeobecně porušuje. „Většina satelitních kanálů oslabuje rodinné základy a u dětí ohrožuje školní docházku. Průzkumy ukazují, že děti, které takovou televizi sledují, jsou nezdvořilé ve škole i vůči rodičům.“

  11:05 - „Desaster“: Trump uvažuje o vystoupení z WTO

US-Kandidát na prezidenta Donald Trump

Volný obchod patřil desetiletí z republikánské víře. Ne ale pro Donalda Trumpa: Jako budoucí US-prezident by z organizace volného obchodu (WTO) eventuálně vystoupil. Jako důvod uvedl že volný obchod je desasterem pro státy které jsou členem WTO.

  10:16 - Z lomu ČSA má odejít 1769 lidí

Premiéra Bohuslava Sobotku čeká na jednání vlády těžký boj s koaličními partnery o příspěvek severočeským horníkům. O práci v souvislosti s útlumem těžby, na jehož začátku stálo rozhodnutí vlády o neprolomení limitů na zdejším lomu ČSA, by tu během dalších pěti let mělo přijít 1769 zaměstnanců.

  9:32 - Výbuch v německém Ansbachu zranil dvanáct lidí

Atentátník se zabil v Ansbachu

Neúspěšný žadatel o azyl ze Sýrie (27) zemřel poté, co v bavorském Ansbachu v neděli večer odpálil výbušninu. Při explozi bylo zraněno 12 lidí. Podle policie jsou tři z nich ve vážném stavu.

24.7  18:00 - Sedm let bez Čechů nebo Poláků? V EU se rodí plán brexitu

Plakát, který před referendem Brity nabádal k Brexitu

Velká Británie by mohla po vystoupení z EU zůstat součástí jednotného evropského trhu, a přitom by se jí až na sedm let netýkalo pravidlo o volném pohybu pracovních sil. Takový je alespoň plán probíraný v evropských metropolích. V praxi by to znamenalo, že ne každý Čech by směl přijít do Británie za prací jako dosud. Informaci přinesl list The Guardian s odkazem na přední zdroje na britské i unijní straně.

  16:42 - Silné bouřky postihnou celé území ČR, budou doprovázeny přívalovými dešti

V teplém a vlhkém počasí se v neděli odpoledne na jihu Moravy, v západních a jižních Čechách budou místy vytvářet bouřky. Ty mohou být provázeny přívalovým deštěm. Výstrahu v neděli vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

  15:00 - V Brazílii se pokusili ukrást olympijskou pochodeň

V brazilském městě Guarulhos nedaleko Sao Paula se neznámý muž pokusil ukrást pochodeň s olympijským ohněm. Štafetu však díky pohotovému zásahu bezpečnostní služby narušil jen na několik vteřin a byl zadržen policií.

  13:12 - Na Frýdecko-Místecku se zranilo hned pět cyklistů

Pět zraněných cyklistů na Frýdecko-Místecku museli v sobotu během devíti hodin ošetřit moravskoslezští záchranáři. Ve třech případech si lidé po pádu z kola poranili hlavu. Moravskoslezští záchranáři v týž den vyjížděli také ke dvěma topícím se mužům. Jeden je v kritickém a druhý ve vážném stavu.

  12:00 - Žaloby o miliardové pozemky církev většinou nestáhne

Slib biskupů, že katolická církev stáhne žaloby podané na kraje, má právní háček. Podle zjištění Práva nelze očekávat, že církevní subjekty stáhnou všech svých 116 žalob, jak v to doufají hejtmani, nýbrž sotva polovinu.

  11:01 - Sebeakceptance: Smím žít jak já chci!

Sebeakceptance: Milovat své tělo jaké je

Příliš tlustá, plnoštíhlá, tmavá? V USA dělají „Body-aktivisté“ reklamu jak milovat svoje tělo jaké je. Ale jde to vůbec? Ano, je to možné, ale je to i těžké.

  10:23 - Mnichovský střelec vyhrožoval spolužákům smrtí už před pár měsíci

Lidé před mnichovskou Olympií oplakávají oběti střelby.

Osmnáctiletý Ali David Sonboly, který v pátek v Mnichově zastřelil devět převážně mladých lidí, se v minulosti opakovaně choval hrubě a vyhrožoval okolí smrtí. Spolužáky byl odstrkován. Jeden ze svědků také pro stanici NBC News vylíčil, jak mu jedna z obětí zemřela na ulici v náruči.

  9:40 - Na Rokycansku zemřela osmadvacetiletá řidička

Nedaleko Příkosic na Rokycansku zemřela v neděli ráno při nehodě mladá řidička. Havarovala tam před 6:00 s osobním automobilem Audi A4, řekla policejní mluvčí Martina Korandová.

23.7  20:00 - Je svět obrácený naruby? Nebo vyvrácený z pantů?

Olympijské nákupní centrum Mnichov

Násilnosti v Nice, Würzburgu a nyní v Mnichově. V Turecku skončila demokracie. Podle WHO není virus Zika nebezpečný – i když sportovci ruší účast na olympijských hrách. A: Donald Trump neví nic o světě. To je tragická bilance posledních dvou týdnů na skutecnosti.cz.

  19:32 - Nový jednorázový kapesní test na infarkt stojí 370 korun

Ilustrační znázornění infarktu

Až donedávna mohla být diagnóza akutního infarktu myokardu provedena pouze v nemocnicích s určitým vybavením, takže bylo obtížné splnit cíl včasné diagnózy a včasné léčby, zvláště když pacienti jsou na předměstí nebo ve vzdálenějších oblastech. Přitom klíčem ke zlehčení následků a snížení úmrtnosti je diagnostikovat a zahájit léčbu co nejdříve. Teď je k dispozici ale test na infarkt. Stojí 370 korun a lze ho zakoupit v lékárně..

  18:57 - Kvalifikace Formule-1 v Mad’arsku: Rosberg startuje z pole-position

Nico Rosberg

Přes chaotický průběh tréningu v Budapešti: Nico Rosberg startuje velkou cenu Mad’arska z prvního místa. Tréning musel být vzhledem ke špatnému počasí několikrát odložen. Jeho stájový kolega Hamilton začíná z druhé pozice, Sebastian Vettel na Ferrari až z pátého místa.

  18:27 - V Čechách hrozí silné bouřky a přívalový déšť

Ilustrační foto Ondřej Kořínek

V jižních a západních Čechách hrozí od sobotního odpoledne silné bouřky. Výstraha se vztahuje i na neděli. Bouřky bude doprovázet přívalový déšť ojediněle s úhrny kolem 40 mm. Potoky a říčky se mohou rozvodnit.

  18:00 - Bratislavskou Petržalku vyděsila střelba

V bratislavské čtvrti Petržalka se v sobotu střílelo. Policejní mluvčí Lucia Miháliková uvedla, že byl zadržen 22letý muž. Nikdo nebyl zraněn. Muž střílel pouze z plynové pistole, jako stříleli děti v minulosti „poplašñákem“. Lidé jsou prostě přespříliš vystrašení.

  13:15 - Evropa a Turecko: Strach z Erdogana a z Putina

Zakladatel státu Atatürk a prezident Erdogan

EU by mohla přerušit jednání o vstupu Turecka do EU a současně zmrazit miliardovou pomoc. Ale v Bruselu mají z tohoto kroku strach – bojí se reakce ze strany Erdogana. Jaká politika se praktikuje je vidět i na straně IOC – i zde mají strach z reakce prezidenta Putina v případě vyloučení ruských sportovců z OH.

  12:00 - Václav Klaus ml. vyzval k opuštění Evropské unie

Expert na školství ODS Václav Klaus ml. vyzval ve světle vražedného útoku v Mnichově k opuštění Evropské unie. Vysloužil si za to kritiku předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska.

  11:26 - Levitující přechod pro chodce vzbudil na Slovensku pozdvižení

"Třírozměrný" přechod má zvýšit bezpečnost chodců.

Ve městě Čadca na severu Slovenska překvapí řidiče levitující třírozměrná zebra. Přechod pro chodce umělci namalovali tak, že na první pohled vypadá, jak by se vznášel nad silnicí. Dílo u našich východních sousedů vzbudilo značnou pozornost.

  11:05 - Vrah z Mnichova byl syn taxikáře

Místo činu atentátu v Mnichově

Mladík, který v Mnichově zastřelil devět lidí, byl Ali Sonboly, syn taxikáře s německým a íránským občanstvím, který pracoval v obchodě. Sousedi o něm řekli, že to byl klidný typ. Policie nezná jeho motiv, prověřuje ale spojitost s falešnou nabídkou na Facebooku, že v restauraci McDonald’s, kde střílel, se v tu dobu bude podávat jídlo zdarma. Svědkové vypověděli, že mladík volal Allahu akbar (Bůh je veliký), ale také to, že je Němec. Češi mezi oběťmi nejsou.

22.7  20:00 - Rok po tragédii: Nové záběry z nehody Pendolina ve Studénce

Pendolino se srazilo s kamiónem

Přesně po roce od tragické nehody na železničním přejezdu ve Studénce, kterou způsobil řidič polského kamiónu, zveřejnili hasiči videonahrávku ze záchranné akce. Nehoda si vyžádala tři mrtvé a dvanáct zraněných. V současné době se uvažuje o tom, že železniční přejezd bude zrušen a pod důležitým koridorem spojujícím Ostravu se střední Moravou bude vybudován podjezd.

  19:06 - Erdogan nechal zavřít dva piloty

Sestřelené ruské letadlo (24.11.2015)

Rusko-Turecké vztahy se překvapivě rychle zlepšují – přitom sestřelilo Turecko ruské bojové letadlo. Erdogan nyní sdělil že nechal zavřít turecké piloty do vězení. Údajně měli zájem na zhoršení vztahů s Ruskem.

  18:00 - Na EasyJet a Ryanair si stěžuje nejvíc lidí

Na aerolinky EasyJet a Ryanair si stěžovalo v první půlce roku 2016 nejvíce lidí.

Na EasyJet si ze všech britských aerolinií stěžuje nejvíce lidí. Vyplynulo to z interních statistik společnosti EUclaim. Ta poskytuje pasažérům informace o možné finanční kompenzaci za zpoždění letů, problémy s nimi spojené i řeší. V databázi společnosti se za první polovinu roku nashromáždilo přes 5641 stížností právě na EasyJet. Druhé místo obsadily aerolinky Ryanair se 4781 stížnostmi. Informoval o tom Daily Mail.

  17:03 - Formule 1: Nico Rosberg prodloužil u Mercedesů

Nico Rosberg

Boj dvou gigantů bude s Lewis Hamiltonem pokračovat: Nico Rosberg prodloužil smlouvu se stájí Mercedes. Němec leží v aktuálním hodnocení těsně před svým týmovým kolegou na prvním místě.

  16:16 - Venezuela: McDonald’s chybí žemle pro Big Mac

Big Mac od McDonald's

Hospodářská krize ve Venezuele se dotýká i velkých amerických korporací: McDonald’s odstranil Big Mac z jídelníčku. Zřejmě chybí dodavatel pro žemle. Pro McDonald jistě ohromná katastrofa?

  15:00 - Dreamliner a Jumbo má problémy: Boeing musí odepsat miliardy

Boeing 787 Dreamliner

Kvůli problémům se třemi modely musí firma Boeing korigovat bilanci. Obvzláště problematický je dálkový letoun Dreamliner. K tomu ještě slabá poptávka pro Jumbo-Jet 747-8 a zpoždění s dodávkami tankovacího letadla KC-46 pro americkou armádu. Výše ztrát se pohybuje kolem dvou miliard dolarů – akcie Boeingu ztratila jedno procento hodnoty.

Top