Radnice Praha 10 rozdala 28 milionů k rozvoji čtvrti

Radnice Praha 10 rozdala 28 milionů k rozvoji čtvrti

Divadla, sportovní kluby, hospic nebo osobní asistenti. Projekty, které přispějí k rozvoji Prahy 10, si rozdělí bezmála 28 milionů korun

Zastupitelstvo Prahy 10 v pondělí schválilo návrh na rozdělení bezmála 28 milionů korun z letošních dotačních programů. Peníze, kterých je letos v programu Podpořeno! vyčleněno čtyřikrát více než v loňském roce, si rozdělí projekty z oblasti sportu, školství, kultury, sociálních služeb i ochrany životního prostředí.

„Do letošního dotačního řízení, které se v mnoha ohledech liší od předešlých let, bylo podáno celkem 406 žádostí, kritéria pro následné hodnocení splnilo 374 z nich,“ říká místostarosta Prahy 10 Radek Lojda (TOP 09).

O peníze z rozpočtu městské části v rámci programu Podpořeno!  se ucházela pestrobarevná škála různých projektů – od sportovních klubů přes divadla až po podporu ohroženým dětem v sociální oblasti. Oproti předchozím rokům se hodnotil každý projekt zvlášť.

(Úplný seznam podpořených projektů najdete ZDE: http://praha10.cz/mestska-cast/finance/dotace/dotacni-rizeni-2017.aspx)

Projekty, které podle nově nastavené metodiky následně hodnotily odborné pracovní skupiny, požadovaly dohromady více než 76 milionů korun. Nakonec městská část podpoří 281 projektů dohromady za bezmála 28 milionů korun, které tak byly schváleny v rekordním čase.

„V určitých oblastech podpory jsme zavedli institut víceletého financování, jehož přínosem pro občany budou lepší a kvalitnější služby. Každá jednotlivá žádost prošla schvalováním v pracovní skupině pro danou oblast, takže jsme si jistí, že městská část podpoří jen skutečně kvalitní projekty. Nemohli jsme sice vyhovět všem požadavkům na příspěvky v plné výši, přesto jsem si jistý, že více než čtyřnásobek loňské části na důležité projekty výrazně kladným způsobem ovlivní kvalitu života na Praze 10,“ říká Radek Lojda.

„Jsem ráda, že se povedlo spravedlivě rozdělit 15 milionů korun mezi sportovní organizace. Podpořili jsme jak tradiční sporty, tak ty méně známé, například lukostřelbu či malé turnaje organizované sousedskými spolky,“ uvádí předsedkyně sportovního výboru Kateřina Peštová.


O autorovi

Další články

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top