Prezidentské volby 2013 – cirkus třetí třídy

 

Od začátku, to znamená od vlastní registrace možných kandidátů, je to jen cirkus třetí, tedy podřadné kvality. Bohužel, svojí zásluhu na tom mají i česká média. A novináři, kteří se za novináře jen sami považují. Nedávno se mi pod ruku dostal výtisk mnou velmi „obdivovaného“ deníku Blesk. Ten neváhal přiložit pero k dílu a v rámci předvolební bulvární kampaně sobě vlastní zveřejnil šokující zjištění, jak příslušníci Rudé armády údajně znásilnili babičku a maminku jednoho z kandidátů na hlavu naší země.

Když došlo na lámání chleba, a nejprve tři, a po odvolání dva, kandidáti nebyli jaksi připuštěni k samotnému aktu přímé volby, najednou se zjistilo, jak děravou máme legislativu. Jak se vlastně od listopadu 1989 pohybujeme v legislativním bahně a neudělal s tím nic nikdo. Jenom ústně, ba přímo velkohubě, protože mě jiný výraz už nenapadá. Stejně, jako když si do mé poštovní schránky dovolí vhodit pohled se svým portrétem na místě poštovní známky pan levicový Zeman, který možná umí objímat stromy, ale veskrze nemůže rozumět problémům malých měst. To by jinak věděl, jak to vypadá teď, po skvělé valorizaci DPH. Za chvíli už totiž nebudou mít lidi z těchto lokalit nejen co, ale ani kde nakupovat. A spící pan kníže? S dovolením, i bez něj, já zatím lidi, kteří mi pomohli, když mi bylo nejhůř, držím ve svém srdci a ve své mysli, a myslím, ne, jsem přesvědčen, že je jim tam lépe a radostněji. Pro ně i  pro mě.

A aby tomu nebylo dost, začaly se dít věci. Vytrhávání z kontextu, hrubé napadání jednoho druhým a naopak. A když jsem si ve čtvrtek večer byť jen na pár minut svého času pustil poslední předvolební debatu na státním televizním kanále, nic nového, nic nového. A tak se ze mě na stará kolena asi stane alibista. Představil jsem si sama sebe totiž na Nový rok 2014 před slavnostní televizní obrazovkou, jak poslouchám novoroční projev nového pana prezidenta. Buď u něj usnu, nebo mu jednoduše nebudu rozumět, i když si zvuk dám tak na maximum, že na mě budou klepat sousedi.

Nepůjdu tam, nepůjdu tam, tohle není můj prezident, jen nějaký špatně nalíčený klaun.


O autorovi

Další články

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top