O nás

Ačkoliv v poslední době vznikla velká řada různých redakcí, pořád vidíme na našem mediálním trhu velké a prázdné místo, které hodláme rozvíjet a budovat.

Publicistický portál Skutečnosti je online redakce složená především z externích redaktorů a blogerů, kteří disponují mnohdy odlišnými názory. Náš směr tedy nespočívá v jasně dané názorové orientaci ohraničenými pevnými mantinely, nýbrž v podpoře pestrosti názorů, které však nejsou extrémní ani rasistické. Hodláme podporovat diskuzi ve všech směrech!

Jsme absolutně nezávislé médium a budeme to našim čtenářům pravidelně dokazovat publikovanými texty, nikoliv sloganem ani názvem webu, ve kterém musí být za každou cenu nacpané slovíčko svoboda nebo demokracie.

Je nám absolutně jedno, jestli je více in americká nebo ruská politika. Nezáleží nám ani na sexuální orientaci, nepotřebujeme se řídit podle barvy pleti či náboženského vyznání. Píšeme o všem a bez hranic.

Děkujeme za pozornost a přejeme příjemné čtení!

Na každou situaci se díváme několika různými úhly pohledu, protože každý úhel pohledu v sobě může skrývat část pravdy.

 

Breaking news

11.8  17:30 - Počasí se dnes zhoršilo

Každý dnes jistě zaznamenal že se ochladilo. Po celodenním dešti vysvitlo v Praze sluníčko. Na Moravě ale stále prší, což jistě pomůže přírodě, která vodu potřebuje nejvíc.

24.10  9:42 - Vyklizení tábora v Calais právě začalo

Viele der Flüchtlinge harrten in Calais aus, um es von Frankreich nach...

V severofrancouzkém Calais žije víc jak 6000 uprchlíků ve stanech a barácích v otřesných podmínkách. Každý den se pokouší dostat se v noci nějakým způsobem do Velké Británie. Ta je od Francie pouhých 40 km. Dnes ráno se začalo s vyklizováním ilegálního tábora nazývaného „džungle“. Tato policejní akce se potýká se silným odporem.

22.10  10:59 - Rekordní investice Německa v Rusku

Investitionen auf Rekordniveau: Deutsche Firmen haben Lust auf Russland

Rusko je atraktivní: Německé firmy investovaly v prvním pololetí 2016 tolik jako za celý rok 2015. Experti to vysvětlují s ruskou strategií „chleba s máslem a bič“. O této skutečnosti, Rusko je pod sankcemi, se mediálně moc nepíše. Tato informace stojí k zamyšlení.

  9:14 - Boj o Mossul začíná

Video abspielen...

„Islámský stát“ je v Mossulu pod velkým tlakem. Podle UN odtáhli jeho bojovníci stovky rodin z okolních vesnic do města aby zdrželi ofenzivu armádních koaličních jednotek. Předpokládá se, že dojde k podobnému masakru na civilistech jako v Allepu. Otázkou zůstává zda budou politici reagovat stejně jako v případu Allepa.

  8:34 - Wallonie – Odpor proti CETA?

Widerstand gegen Ceta: In Geiselhaft der Wallonen

Jenom belgická Wallonie je proti obchodním dohodám CETA. Šéf regionální vlády chce ještě vyjednávat s Kanadou sám. Je jediný, který odolává a staví se proti. Podle průzkumů s ním ale souhlasí většina obyvatel EU – pouze nikdo nejedná. Kritici v Bruselu mu vytýkají že drží 500 milionů obyvatel Evropy jako rukojmí. Je to ale skutečně tak?

18.10  10:52 - EU-Komisař varuje před ofenzivou v Mosulu

Kampf gegen den IS: EU-Kommissar warnt vor Folgen der Mossul-Offensive

Irák a jeho spojenci – USA, Turecko, Saudská Arábie, Francie, Anglie – chtějí vytlačit IS z Mosulu. EU-Komisař pro bezpečnost Julian King varuje: V případě zpětného dobití se násilníci z řad IS mohou dostat do Evropy.

16.10  10:23 - Stará garda senátorů na odpis?

Ve včerejších senátních volbách prohráli staří a „zasloužilí“ matadoři na celé čáře. Ale i mnoha  t.zv. „celebritám“ se nedařilo. Nejhůře pak dopadla ČSSD, obhájila pouze dva mandáty.

  9:00 - Pro Samsung Note 7 platí zákaz létání

Verbot in Flugzeugen: US-Behörde stuft Samsung-Handy als "gefährliches Material" ein

Defektní handy Samsung Note 7 byl zařazen US-úřady do skupiny maximálně nebezpečných látek jak třeba dynamit – pasažéři nesmí brát tento přistroj do letadla, jinak hrozí vysoké pokuty.

15.10  19:15 - Ruská letadlová lod‘ – směr Syrie?

Einsatz bei Luftangriffen: Russischer Flugzeugträger "Admiral Kusnezow" nimmt Kurs auf Syrien

Několik plavidel ruského námořnictva, mezi nimi letadlová lod‘ „Admirál Kusnezow“, vyplulo směrem k Syrii. Mají se zřejmě podílet na leteckých útocích proti IS a ostatním rebelům.

13.10  17:24 - Zemřel milovaný král Thajska

Nachruf auf Thailands Bhumbibol: Der geliebte König

Bhumibol byl králem Thajska celých 70 let. Miliony jeho obyvatel ho milovalo a uctívalo jako boha – a jeho psí dámu. Jeho smrt může vrhnout Thajsko do chaosu.

  12:00 - Zákaz vozítek segway v Praze se blíží

Zákaz vozítek segway v širším centru Prahy, který v červenci schválila rada města, se opět o něco přiblížil. Možnost vykázat segwaye z chodníků i vozovek doposud vázla na chybějícím dopravním značení.

  10:58 - Bláznivá Amerika

Donald Trump

2005 se Donald Trump chlubil sexuálními „kecy“ o ženách, přesně jak to muži mezi sebou praktikují po celém světě. Na rozjetý vlak naskakují po 20-30-ti letech podivné ženy, které vznášejí proti němu obvinění za údajné obtěžování. „Bashing“ proti Trumpovi je stejného rázu jako proti Putinovi.

  10:27 - Albakr spáchal ve vězení sebevraždu

Jaber Albakr plánoval údajně v Německu teroristický útok, byl ale zadržen a seděl ve věznici v Lipsku. Zde spáchal v noci suicid. Pro německou justici trapná situace, nejenom že jim jednou utekl ale i proto že ho nedokázali uhlídat. Problém justice je že se nic nedozvěděli.

12.10  10:37 - Haiti bojuje s cholerou

Víc jak 8500 lidí zemřelo na Haiti po zemětřesení v roce 2010. Po hurikánu „Matthew“ chce WHO zabránit opakování výskytu cholery. První případy úmrtí na choleru se na Haiti už objevily.

11.10  21:12 - Amazon se chce míchat do potravin

Online-Konzern: Amazon will Lebensmittelläden eröffnen

V Online obchodě je Amazon už dlouho dominantním hráčem. Nyní hodlá podle mediálních zpráv zamíchat i maloobchodem v potravinářství. Chce otevírat řetězce v sektoru klasického maloobchodu – potravinách.

  15:13 - Samsung ukončil produkci Galaxy Note 7

Po totálním debaklu produktu Galaxy Note 7 oznámil Samsung zastavení výroby tohoto Smartphonu. Ti zákazníci, kteří se nemohou dočkat nejnovějších technologií možná dojdou k názoru, že je lepší nějakou dobu vyčkat než se kvalita výrobku osvědčí. Klienti Samsungu počítají ztráty i když slíbil výrobce navrácení peněz. Problém nových telefonů je že se baterie nedá vyměnit.

  14:09 - Politická špína v Pardubicích?

V Pardubicích vyšachovaly neúspěšné politické strany vítězné hnutí ANO koalicí všech ostatních. Zda se to během jednoho roku neobrátí proti ČSSD jako bumerang, zůstává dnes ještě napínavou otázkou.

  13:08 - Tvrdý „Brexit“ zbrzdí britské hospodářství

Brexit může stát Velkou Británii až 9,5 procent hospodářského výkonu – tak to vypočítalo ministerstvo financí v Londýně. Záležet to bude na tom jak silně přetrhne Londýn vztahy k EU.

  12:31 - Samsung zastavil celosvětově prodej Galaxy Note 7

Brennende Smartphones: Samsung stoppt weltweit Verkauf des Galaxy Note 7

Špatné zprávy kolem Galaxy Note 7 nepolevují: Samsung zastavil prodej a výměnu mobilních telefonů na celém světě. Zákazníci jsou vyzváni k totálnímu vypnutí svého Smartphone. Také americký úřad pro letectví před používáním telefonu důrazně varuje. Pro Samsung to bude mít nedozírné následky – jak po finanční stránce, tak po stránce image.

10.10  21:14 - ŘECKO – Sud bez dna

Euro-Gruppe: Griechenland erhält weiteren Milliardenkredit

Euro-ministři financí uvolnili pro Řecko další finanční výpomoc. Pro příští finanční tranche ve výši 1,7 miliardy Eur mají ale ještě výhrady.

9.10  10:08 - Formule 1 – Nico Rosberg vyhrál v Japonsku

Formel 1: Rosberg gewinnt souverän in Japan

Další úspěch pro Nico Rosberga: Německý jezdec vyhrál bez jakýchkoliv problémů velkou cenu Japonska. Lewis Hamilton předvedl po mizerném startu hon na špičku, propadl se ale opět zpět a závod dokončil na třetím místě. Ferrari jezdec Sebastian Vettel skončil na čtvrtém místě.

8.10  20:18 - Volební Tsunami v krajských volbách pro TOP-09

Výsledek regionálních voleb v České republice potvrdil absolutní převahu pro hnutí ANO reprezentované ministrem financí Babišem. Ostatní vládní koaliční strany měly velké štěstí, že se právě ve vládě s Babišem nachází – jinak by dopadly ještě hůř. Absolutním debaklem dopadly volby pro TOP-09 pod vedením Kalouska. Ten stranu svým neustálým a nepřetržitým „bashingem“ proti Babišovi vyřadil ze hry.

25.7  16:18 - Verizon u cíle: Yahoo bude převzato

Yahoo-šéfová Marissa Mayer

Více jak 20 let od založení stojí internetový pionýr definitivně před ztrátou své samostatnosti. Telekom gigant Verizon převezme Yahoo, podle informací z médií, za ca. 5 miliard dolarů.

  15:00 - IOC rozhodlo: Být u toho znamená všechno

IOC-Prezident Thomas Bach (vlevo) a Vladimir Putin

Přestože byl státem pdporovaný doping v Rusku prokázán tak smí ruský tým v Rio de Janeiro startovat. Ukazuje to že ruský vliv na IOC je ohromný. Whistleblowerin Julia Stepanowa, která to všechno práskla, je z účasti vyloučena. Bude se muset odstěhovat a Rusko už nebude nikdy reprezentovat. S výsledkem se dalo počítat a překvapení se nekonalo.

  13:15 - Americká vláda chce stanice, které dobijí elektromobil za 10 minut

Dobíjecí stanice Tesla

Elektromobil je jeden velký problém. Vlastně je to shluk mnoha malých problémů. Třeba s dobíjecími stanicemi, kterých je málo a nedobíjí dostatečně rychle. To ví i americká vláda a zavázala se, že bude za vládní peníze podporovat projekty na rychlejší dobíjení. V Evropě se vedle chybějícího nadšení k elektro-mobilitě potýkáme se samými problémy s nedostatkem nabíjecích stanic.

  12:00 - V Íránu zničili sto tisíc satelitních antén

Íránské úřady nechaly zničit 100 000 satelitních antén, které byly zabaveny občanům. Informovala o tom agentura AFP. V Íránu je příjem satelitních televizních kanálů zakázán a pokutován, zákaz se ale všeobecně porušuje. „Většina satelitních kanálů oslabuje rodinné základy a u dětí ohrožuje školní docházku. Průzkumy ukazují, že děti, které takovou televizi sledují, jsou nezdvořilé ve škole i vůči rodičům.“

  11:05 - „Desaster“: Trump uvažuje o vystoupení z WTO

US-Kandidát na prezidenta Donald Trump

Volný obchod patřil desetiletí z republikánské víře. Ne ale pro Donalda Trumpa: Jako budoucí US-prezident by z organizace volného obchodu (WTO) eventuálně vystoupil. Jako důvod uvedl že volný obchod je desasterem pro státy které jsou členem WTO.

  10:16 - Z lomu ČSA má odejít 1769 lidí

Premiéra Bohuslava Sobotku čeká na jednání vlády těžký boj s koaličními partnery o příspěvek severočeským horníkům. O práci v souvislosti s útlumem těžby, na jehož začátku stálo rozhodnutí vlády o neprolomení limitů na zdejším lomu ČSA, by tu během dalších pěti let mělo přijít 1769 zaměstnanců.

  9:32 - Výbuch v německém Ansbachu zranil dvanáct lidí

Atentátník se zabil v Ansbachu

Neúspěšný žadatel o azyl ze Sýrie (27) zemřel poté, co v bavorském Ansbachu v neděli večer odpálil výbušninu. Při explozi bylo zraněno 12 lidí. Podle policie jsou tři z nich ve vážném stavu.

24.7  18:00 - Sedm let bez Čechů nebo Poláků? V EU se rodí plán brexitu

Plakát, který před referendem Brity nabádal k Brexitu

Velká Británie by mohla po vystoupení z EU zůstat součástí jednotného evropského trhu, a přitom by se jí až na sedm let netýkalo pravidlo o volném pohybu pracovních sil. Takový je alespoň plán probíraný v evropských metropolích. V praxi by to znamenalo, že ne každý Čech by směl přijít do Británie za prací jako dosud. Informaci přinesl list The Guardian s odkazem na přední zdroje na britské i unijní straně.

Top