Ministryně Marksová Stalinová? Praktiky jejích úředníků jsou otřesné!

Ministryně Marksová Stalinová? Praktiky jejích úředníků jsou otřesné!

Nějaká paní udělala chybku při styku s Úřadem práce, ale obratem ji napravila. Jenže horlivá úřednice jí za tu chybku s rozkoší šlápla za krk a vyřadila ji z evidence.

Paní naštěstí není ořezávátko a obrátila se na úřad ombudsmana a poté na soud. Nevíme, zda před soudním řízením komunikovala s Ministerstvem Marksové Stalinové, nicméně žalovaným se stalo MPSV. Šokující je stanovisko ministerstva: „Doložení listiny se třemi razítky až po jednání ve stanoveném termínuji nelze považovat za plnění podmínek stanovených v individuálním akčním plánu, účelem dokládání aktivit je prokázání faktické snahy získat si zaměstnání, nikoliv doložit razítka od jakýchkoliv zaměstnavatelů“.Kdyby však tato razítka předala ta paní v čase sjednaném s příslušnou úřednicí, bylo by vše O.K. a žádný požadavek na prokázání faktické snahy získat zaměstnání by nikdo nevznesl. Jenže paní pochopila instrukce z předchozí schůzky mylně, a tak, ačkoliv svůj omyl urychleně napravila, byla vyřazena z evidence úřadu práce, tedy v podstatě byla přesunuta do kategorie bezdomovec.

Ministerstvo Marksové dříve jen Leninové, nyní již povýšila na svévolnou a krutou Stalinovou, se předvedlo. Paní ministryně chce zaměstnavatelům řídit jejich byznys a rozhodovat, kdy a kde si budou jejich zaměstnanci válet v pracovní době šunky. Naopak, nezaměstnaného člověka v nouzi nechá klidně topit a když se naskytne příležitost, potopí ho prostřednictvím byrokratické zpupnosti.

Proč se touto jako že prkotinou zabývám? Protože mě berou všichni čerti, když si uvědomím kolik takových jasně neobhajitelných soudních sporů stát vede s občany a občané to vše platí ze svých daní. Někdo musel na ministerstvu stížnost příslušné paní posoudit, obvykle je to právník. A právník je přesvědčen, že jeho povinností je nikoliv sjednat právo, a pokud úřad jím vedený pochybil, má sjednat nápravu, nýbrž trvá na vadných rozhodnutích a žene věc k soudu – z jeho kapes přece náklady hrazeny nebudou.

Právní systémy jsou na celém světě zdeformované a společnosti to jaksi nevadí. Tuším, že se vyskytnou komentáře, že právníci ministerstva konali podle předpisů. Předpisů překroucených ve prospěch bujení byrokracie a proti občanům.

Nakonec tedy s potěšením konstatuji, že soud rozhodl ve prospěch žalobkyně, kterou musel Úřad práce znovu zaevidovat a snad dojde i k tomu, že jí budou proplaceny ušlé dávky.


O autorovi

Další články

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top