Krndo, bude líp? Primátorka tančí, jak taxikáři pískají!

Krndo, bude líp? Primátorka tančí, jak taxikáři pískají!

Není to tak dlouho, co několik set taxikářů zablokovalo magistrálu a způsobilo kolaps dopravy. Reakce magistrátu na sebe nenechala dlouho čekat.

Ta je však velmi překvapivá. Místo, aby se pražská vládnoucí garnitura v čele s ještě stále primátorkou zaměřila na podvodné taxikáře napnula své síly proti službě UBER. Ta je dlouhodobě daleko levnější než běžné nepředražené taxi (o některých zlatokopech ani nemluvě). No někdo se musí o práva taxikářské menšiny v Praze postarat, že?

Proč je nutné pokutovat řidiče UBERU? No přece si každý nebude dělat co chce. Vždyť je to drzost nabízet kvalitní službu za slušné peníze. Navíc, když si zákazník může dopředu ověřit kolik zaplatí a zvážit jestli takovou službu chce. Ne ne, to si radši v Praze budeme hýčkat všechny ta smluvní přepravce, kteří mají někde na dveřích malým písmem napsanou cenu – zpravidla od 100 Kč za kilometr výše.

Pražané ať radši jezdí MHD a cizinci – ti jsou jistě takové ceny schopni zaplatit. Nicméně stále jsem přesvědčený, že úředníci a zastupitelé by měli pracovat ve prospěch obyvatel města a ne proti nim. V tomto konkrétním případě však konají přesně naopak.


O autorovi

Další články

6 komentářů

 1. Aleš Hromadko 01/03/2016 - 15:57 at 15:57

  Že by placená reklama UBER ?????

 2. Jan 01/03/2016 - 16:29 at 16:29

  Pane Baubíne jste asi jeden z mála co má v hlavě místo mozku seno a je úplně mimo realitu.Po celé Evropě se řidiči taxi kteří mají licenci bouří jelikož sp.Uber najímá řidiče bez platných licencí a to je asi jak sám uznáte nezákonné. A váš argument že cenu u této firmy znáte předem je zprávný ale třeba Liftago vám poskytne toto také a ještě něco navíc a jeho řidiči mají všechny potřebné doklady dle zákona. Takže až příště budete psát zjistěte si všechna fakta než ze sebe uděláte idiota.

 3. Fananek 01/03/2016 - 17:15 at 17:15

  Co to je toto??? Přece není možné, aby tady bylo oficiální a neoficiální taxi ( UBER) které dělá stejnou službu jako oficiální taxi, ale říká o sobě, že není taxi, a proto nepotřebuje stejné dokumenty jako oficiální. Např. dodržovat vyhlášku o cenách, stk každý rok, o min 50% vyšší povinné ručení a to, co by mělo zajímat hlavně stát, řidiči neplatí daň z příjmu. Ano neplatí, setkal jsem se se 4 řidiči od Uber a tI se tím nijak netajili.
  Tj. jako bych vařil pervitin, ale policii tvrdil, že to nejsou drogy, ale prášek na nádobí.
  A pokud se chcete ohánět, že jistá skupinka taxikářů dělá Praze ostudu, tak ať se činní policie a kontrolní orgány… ale určitě není řešení sem pustit firmu, která po celém světě porušuje zákony…
  Další věc, pokud někdo tvrdí. že ti Pražští taxikáři jsou tI nejhorší, tak toho asi moc neprocestoval… i v Římě po Vás bude chtít taxikář 50 euro za necelé 2km, i v Paříži pojedete 3 km 30 euro, atd…
  Když jsem jel do Polska na trh, všude byla plná parkoviště, dohlížející policajt říká „dej to tamhle“ ( k značce zákazu stání ), tak se ho ptám „nedostanu pokutu?“ On:“ Ne, proč? Dnes je trh. Jdi nakupovat, ať se poláci mají dobře.“ Pěkný co? To u nás jak si někdo může vydělat, tak je zle… je to zloděj a podvodník, co nemá na nic právo.

  Ale mám pro pána Petra Baubína pochopení, je to starší pán, většinu svého života žil v socialismu a Amerika je pro něj symbol toho nejlepšího….

 4. Jiří Šneiberk 01/03/2016 - 17:55 at 17:55

  Vážený pane Baubíne,dovolil bych si jednu lehkou otázku a očekávám jednoduchou odpověď.Zákony České Republiky platí pro české občany jinak než pro nějaké přivandrovalce z USA?
  Pokud je mi známo,když se přistěhuju do jiného státu nebo tam hodlám podnikat,automaticky se zavazuju jejich zákony plně respektovat.Pokud ne,zase automaticky,se dostane do střetu s jejich legislativou.Argumenty,že zákony té země jsou zastaralé je výslovnou urážkou svrchovanosti toho daného státu a každý normální člověk Vám dá výstižnou odpověď : něco se ti nelíbí,tak sem prostě nelez a nebo se podřiď.
  Nechápu,co je na tom tak složité pochopit,že si lidi chrání svoji práci z které složili zkoušky a někdo přijde a podniká bez zkoušek nebo oprávnění.
  Ať se Uber tváří sebelíp,pořád podniká,pardon,zaměstnává lidi bez oprávnění k přepravě osob zaměnitelnou s taxi. Oni neví jak se pojmenovat,nejdřív alternativní taxislužba,pak smluvní přeprava a teď jsou platforma.Když jste takový expert,ukažte mi jediný zákon,který něco takového obsahuje. Naopak porušují zákony o ceně,živnostenský zákon,daňový a další. Prostě je to líbivá černota,podporovaná stejnými neználky jako jste Vy. To,že si legislativa neumí poradit s taxikáři co kradou,není náš problém,ale ostuda a neschopnost těch nahoře.Člověk si dovolí jen to,co je mu dovoleno. Zloději jsou v hospodách,v servisech,v růných službách tak proč jen tupě opakujete co Vám je podsouváno médii?Ne všichni v hospodách kradou,stejně je to u taxikářů.Když mě někdo okrade,mám zákonné právo si na něj stěžovat a příště půjdu holt do jiné hospody nebo si vezmu jiného taxikáře.Ne všichni kradou a tím se trh selektuje sám. Legálních služeb je tady velký výběr. To,co Uber nabízí prostě v pořádku není prostudujte si zákony,než začnete plodit moudra.Zákazník se u taxi dozví předběžnou cenu taky a může s ní souhlasit nebo nemusí,takže to ze strany Uberu není nic průlomového.To,co se v dnešní taxislužbě děje jen neprofesionálnost orgánů,špatných zákonů,proto jsme tlačímei magistrát,min.dopravy i financí,aby konečně udělali nápravu.To že jsme vyjeli na magistrálu byla poslední možnost,jak zmíněné instituce donutit po půlroce čekání konečně k činům a nápravě. To,že je vám lidem posouvaný opak je lež úředníků,ke všemu existují pisemné dokumenty. Jiří Šneiberk

 5. Ipagsa12ž 01/03/2016 - 18:05 at 18:05

  Pane Baubíne, nesetkal jsem již dlouho s větším hlupákem jako vy. Použíju výrok Miloše Kopeckého ze seriálu o nemocnici „“““KDYBY HLOUPOST NADNÁŠELA, LÍTÁTE TADY JAK HOLUBIČKA““““““

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top