Hollywood chce natočit film o skandále firmy Volkswagen

Hollywood chce natočit film o skandále firmy Volkswagen

Hollywood míní natáčet film o skandále s emisemi dieselových motorů firmy Volkswagen. Americké studio Paramount Pictures a producentská společnost hollywoodské filmové hvězdy Leonarda di Capria projevily zájem o zakoupení autorských práv na zfilmování knihy novináře Jacka Ewinga z deníku New York Times, která pojednává o skandále s hodnotami emisí u dieselových motorů firmy Volkswagen, dosud největším skandále v 78 leté historii tohoto německého automobilového giganta. Vyplývá to z pondělního vyjádření společnosti Paramount Pictures a literární agentury Marly Rusoff a společníci z New Yorku.

Autorská práva na zfilmování dosud nevydané knihy, jak prohlásil Marly Rusoff, byla před několika dny prodána vydavatelské společnosti Nortonpublishing house. Předpokládá se, že kniha pátrá po skutečnostech, které vedly firmu Volkswagen k falšování hodnot emisních limitů u dieselových motorů tak, aby byl naplněn slogan „více, lépe, rychleji“. Tedy ke skandálu, který znamenal jednu z největších defraudací v historii korporace.Největší evropský výrobce automobilů byl obviněn z falšování emisních testů u dieselových  motorů, určených pro vozy na americký trh, manipuloval s těmito testy, jak prohlásil spolkový ministr dopravy Německa, poté i u motorů, určených pro evropský trh. Podle vyšetřovatelů se skandál týká vozů, jezdících po celém světě,

Leonardo di Caprio, producent a herec, hvězda amerického filmu „Válka na Wall Street“ a mnoha dalších, je majitelem producentské společnosti Appan Way, která patří k předním hollywoodským společnostem v oblasti filmového průmyslu.

Dosud však nebylo zveřejněno jméno režiséra, ani herce, účinkujícího v plánovaném filmu.

 
O autorovi

Další články

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top