GE Money Bank je na prodej! Kdo ji získá?

GE Money Bank je na prodej! Kdo ji získá?

Americká banka GE Money Bank, se rozhodla nabídnout přes pražskou BCP k prodeji 51 procent akcií české GE Money, čtvrté největší české banky co se týče objemu a šesté největší co se týče počtu klientů. (GE Money Bank je součástí General Electric, u jejíhož zrodu v USA stál vynálezce Thomas Alva Edison, poznámka autora). A stát se pouze minoritním vlastníkem banky.

Jestliže je cena banky odhadována na částku v rozpětí 34,7 až 43,5 miliard Kč. K mání bude tedy na burze nová emise akcí v počtu 261 milionů v sumární hodnotě v rozmezí 17,7 až 22,2 miliard korun. Podle investorů by nová emise akcií mohla zaujmout výnosem z budoucích dividend. Nicméně finanční sektor je na burze zastoupen jinými bankami.

Výběr nového názvu banky proběhl na české poměry netradičním způsobem. Ten totiž vybírali samotní klienti, kteří dostali na výběr z několika názvů. Podle názoru kreativních odborníků se však původní záměr evokovat názvem, že se jedná o českou banku, minul účinkem. Se změnou obchodního názvu a loga banky a tím i spuštění nové mediální kampaně na podporu nové české banky, jejíž název vejde v platnost 1. Května tohoto roku, jsou spojené náklady ve výši až 200 milionů Kč za měsíc. Co se loga týče, jeho tvůrci a vedení nové banky by si pouze mělo ověřit, zda podobné logo v obchodním světě již neexistuje.

Stejná částka, spojená s náklady na rebranding banky,  bude muset být vynaložena i na autonomizaci její IT infrastruktury.

Souběžně s projektem prodeje akcií investorům přes pražskou BCP američtí vlastníci rozjíždějí ještě možný projekt prodeje na přímo, pouze jedinému investorovi, který nabídne nejlepší cenu.


O autorovi

Další články

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top