Den poté, kdy Donald Trump vyhraje volby

Den poté, kdy Donald Trump vyhraje volby

První den se pochopitelně nestane vůbec nic. Zajímavější budou ty následující dny. Trumpovou hlavní devízou je jeho slovník, který je považován za politicky nekorektní a odhodlání pořádně to nandat všem protivníkům.

Co by skutečně dělal po vítězných volbách, nejspíš neví ani Trump sám. Jsou možné některé scénáře:

  1. Bude se nadále chovat jako neřízená střela a své výroky časem stupňovat natolik, až bude prohlášen za duševně nesvéprávného.
  2. Viz předchozí ale s o něco menšími grády a svět si zvykne na dalšího globálního šaška. Amerika to nějak zvládne, protože její prezident není absolutistický vládce.
  3. Rozklepe se z vítězství a nebude dělat vůbec nic, vývoj v dalším období pak bude záviset na tom, jaké bude mít v danou chvíli poradce.
  4. Pochopí, že show skončila a musí začít pracovat, a bude z něj docela normální standardní prezident.
  5. Jakákoliv kombinace předchozích možností.

Jeho obdivovatelé mu tleskají za nekorektní slovník. Vždycky jsem si myslela, že být politicky nekorektní znamená především říkat věci bez obalu na rovinu, padni komu padni. Přehnaně opatrné vyjadřování vedlo postupně k frustracím, že se nesmí mluvit, jak zobák narostl. Vždycky, když se něco jednostranně upřednostní, vyleze z toho paskvil. Byla zahájena vzpoura proti korektnosti. A výsledkem je lhaní a sprosté nadávání těm, kdo s dotyčným nesouhlasí.

Chlapovi, který se vyhnul vojenské službě, tleskají ti, kdo sní o odvaze, boji a velké Americe. Zastánci tradičních rodinných hodnot fandí potřetí ženatému frajerovi, který se vytahuje tím, kolik ženských měl v posteli a jak s nimi zachází. Lidé, kteří obviňují bohaté bankéře z nezodpovědnosti a politiky z neschopnosti udržet hospodářskou stabilitu, podporují muže, který vyrobil obrovskou ztrátu a dalších 18 let pravděpodobně neplatil daně.

Dosud naštěstí nevymizeli lidé, kteří umí používat výstižný slovník neuhýbající před realitou, bohužel nikoliv na veřejnosti, ale je potřeba nejdříve prolomit jejich email, jak se stalo Colinu Powellovi. Na adresu Trumpa prohlásil, že je národní ostuda a Clintonová zase všechno zkazí svou namyšleností.

Můžete se spolehnout na člověka, který útočí na ostatní a na hlavě má vlastního másla na rozdávání? Bývaly doby, kdy za člověka mluvily hlavně jeho skutky. Tyto staré dobré časy se zatím nechtějí vrátit, a ti, kdo po nich touží, zmateni jazykem, který znamená vždy něco jiného, než je pravda, teď zase hlasují pro chlapa, který je schopen každý den říkat něco úplně jiného.

Pohled Donalda Trumpa na své voliče za použití jeho vlastního slovníku vypadá takto:Já jsem borec, protože jsem se dokázal narodit bohatým rodičům. Vy jste břídilové, protože jste to neudělali také. Vždycky jsem si rád hrál s drahými hračkami a teď bych si půjčil na chvíli Spojené Státy. Zvolte mě, otestuji, co vydrží demokracie.


O autorovi

Další články

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top