Brzy začne NHL. Jak výluka ovlivnila extraligu?

Po 113 dnech výluky následovala už několikrát opakovaná schůze. Málo kdo však čekal, že toto jednání povede do zdárného konce. Nemožné se však stalo skutečností a liga se s odbory dohodla na principech nové kolektivní smlouvy. Tuto informaci posvětil i komisař hokejové soutěže Gary Bettman.

Výluka, jež v NHL nastala, měla zajímavý význam v celé hokejové Evropě. Nejvíce hráčů z NHL hrálo v ruské KHL, nicméně domácí extraliga nezůstala pozadu. V Česku si zahrálo až 28 zámořských hokejových hvězd, což je po ruské lize nejvyšší číslo ze všech evropských hokejových soutěží.

Teď se však budeme věnovat naší hokejové lize.

Po pár extraligových kolech bylo jasné, že se za mořem nějakou dobu hrát nebude, tudíž v naší domácí soutěži nastal hokejový „bum“. O ten se postarala zejména slušná kupa hvězd v čele s jedním z nejlepších hokejistů všech dob, Jaromírem Jágrem. Hokejové stadiony praskaly ve švech, dokonce na utkání Kladna s Kometou přišlo 17 182 diváků, což je nejvyšší návštěva v samotné historii naší soutěže. Diváci viděli skutečně nádherné hokejové kousky, které si budeme jistě všichni pamatovat. Za připomenutí stojí kladenská první formace nebo nádherné souhry Aleše Hemského s Davidem Krejčím.

Co si může vzít extraliga do budoucna?

Na domácí ligu začalo chodit mnohem více diváků. Rozhodně se nedá říct, že by návštěvy v minulých letech byly špatné, nicméně letos díváků hodně přibylo.  Fanoušci viděli výborný hokej, tudíž by se na české stadiony mohli vracet i za předpokladu, že zde zámořské hvězdy působit nebudou.
Velkou stopu v extralize zanechal hlavně Jaromír Jágr. Nejen svými hokejovými dovednostmi, ale i prohlášením týkající se špatného posuzování ze strany sudích. Tato situace se v posledních dnech výrazně zlepšila.

I přes všechny pěkné akce zámořských hvězd, jsme byli svědky toho, že extraliga disponuje poměrně slušnou kvalitou. Nejlepší tým soutěže HC Škoda Plzeň měl v kádru pouze jednoho hráče z NHL a to jen na pár zápasů. I tak finský gólman Tuukka Rask patřil k výstavním kouskům extraligy. Na druhém místě zatím figuruje PSG Zlín. Tento klub dokonce neměl ani jednoho hráče z NHL. Mezi patnácti nejproduktivnějšími hráči extraligy najdeme pouze dva hokejisty, kteří nastupují v NHL. Jaromír Jágr a Tomáš Plekanec. Je sice pravda, že Tomáš Plekanec byl ze začátku k nezastavení, nicméně i na něj si nakonec obránci zvykli. Můžeme tedy s klidem říct, že domácí hokejisté v porovnání s těmi zámořskými v klidu obstáli.

Doteď jsem mluvil o pozitivních věcech, nicméně bych se rád zmínil o budoucnosti Kladna a Českých Budějovic. V obou dvou klubech figurovalo až 5 zámořských hráčů během dosavadní sezóny, tudíž zejména těmto dvěma klubům může začátek NHL velmi uškodit.

NHL začne za pár dní, tudíž přejeme všem extraligovým týmům spoustu spokojených diváků a doufáme, že se bude dařit i našim hokejistům v zámoří.


O autorovi

Další články

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top