7 nejsilnějších myšlenek Warena Buffeta. Miliardáře patřícího mezi nejmocnější lidi světa

7 nejsilnějších myšlenek Warena Buffeta. Miliardáře patřícího mezi nejmocnější lidi světa

Warren Edward Buffett (85) je miliardář, který se pohybuje mezi prvním a třetím místem v žebříčku nejbohatších lidí na planetě, jenž vydává každoročně časopis Forbes. V roce 2007 jej časopis Time uvedl na seznamu 100 nejvlivnějších lidí světa. Je známý neokázalým a střídmým životním stylem. Je ženatý a má tři děti (Howard, Peter a Susan).  Bydlí stále v témže domě v Nebrasce, který koupil za 30 tisíc dolarů.

 Více, než jeho investice, ho proslavily jeho motta.

1. Jsem rád, když jsem schopen vysvětlit vlastní chyby. Proto raději dělám jen to, čemu stoprocentně rozumím.

2. Investice je na celý život v podstatě jako katolická svatba. Když budete brát koupi akcie jako celoživotní volbu, budete vybírat daleko pečlivěji.

3. Wall Street je jediné místo na světě, kde si lidé, kteří jezdí v Rolls Royce, nechávají radit od lidí, kteří jezdí metrem.

4. Nakupujte akcie společností, které chcete vlastnit. Nikoli proto, že jim porostou akcie.

5. Mám rád, když se věci nemění. Například žvýkačky. Ty budou stěží ohroženy nástupem internetu. (Buffett se nikdy nesnažil vytěžit zisk z internetu, protože ví, že nerozumí jeho obchodnímu modelu. pozn.red.)

6. Nechci se spoléhat na cizí lidi, za účelem splnění povinnosti. Nikdy se nerozhoduji pod tlakem a neobětuji spánek vidině vyšších zisků.

7. Pravidlo č. 1: Nikdy nepřicházejte o peníze. Pravidlo č. 2: Nikdy nezapomínejte na pravidlo č. 1.


O autorovi

Další články

1 komentář

  1. Miloslav Dědek 07/03/2016 - 16:19 at 16:19

    V současném uspořádání světa pořád platí: peníze=bohatství=moc. Je neoddiskutovatelným faktem, že i na začátku 21. stol. pořád existuje na zemi mnoho bohatých velmi inteligentních lidí, kteří svůj um a schopnosti soustřeďují na vzájemné soupeření, které nepřináší žádné hodnoty, ale naopak války, tj. maření lidských životů a ničení vytvořených hodnot. Je nejvyšší čas začít něco globálně v lidských vztazích měnit. Zdroje planety jsou téměř vyčerpané a solidní přežití lidstva vyžaduje zásadní změnu reálných mezilidských vztahů nejen v mezinárodní politice. Jednu možnou cestu pozitivní změny současného stavu světa popisuje článek: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top