Detoxikace těla nemusí probíhat pouze na jaře

Detoxikace těla prováděná v napuštěné vaně.

Rádi byste si po delším období nezdravého životního stylu pročistili tělo? Potom Vám bude nápomocna detoxikace těla, jejíž důležitou součástí je pitný režim. Jde o proces, který je velice často vyhledávaný především v jarním období. Provádět jej však můžete během celého roku kdy cítíte, že je nejvyšší čas na patřičnou očistu.

  • Detoxikace může obsahovat krátkodobé půsty.
  • Pročistíte si především svá játra.
  • Zlepšíte celkové trávení.

Pitný režim je základ detoxikace těla

Jak už jsme prozradili v úvodu tohoto článku, detoxikace těla je víceméně postavena na dostatečném pitném režimu. Do pravidelného pitného režimu o objemu dvou až tří litrů denně podle Vaší tělesné hmotnosti zahrňte také nezbytné druhy nápojů. Jsou to například čerstvé zeleninové šťávy, ale i vitamíny a minerály.

Jak by měla probíhat detoxikace?

Voda pochopitelně nebude tím jediným, co budete dopřávat svému tělu. Odrazovým můstkem se Vám stane dobře nastavený jídelníček a několik dalších procesů, o nichž se více rozepíšeme v následujících otázkách a odpovědích.

Jakým směrem by se měl ubírat jídelníček?

Zacilte především na zeleninu bohatou na živiny. Pro příklad uvedeme špenát, brokolici a mnohé jiné.

Co přináší krátkodobé půsty?

Když na krátké období vynecháte přejídání a spolehnete se na živiny ze zeleniny a vhodně zvolených šťáv, dáte Vašemu tělu odpočinout. Právě to je zmiňovaná detoxikace těla přispívající k hormonální rovnováze.

Co zlepšuje trávení během detoxikace?

Krátké půsty můžete střídat s příjmem probiotik vhodných hlavně pro trávení. Pod tímto výrazem si můžete představit zdravé bakterie. S jejich konzumací zvýšíte svoji imunitu.

Musím v rámci detoxikace těla také sportovat?

Ano, stejně jako pitný režim, tak i pohyb je nedílnou součástí detoxikace. Volte především aerobní činnosti. Právě pocením skrze pokožku budete ze svého těla vylučovat nežádoucí látky.

Jaká další pravidla souvisí s pitným režimem?

Například se snažte dodat tělu litr tekutin do 12 hodin. Pijte i bylinkové čaje a vedle těch zeleninových nepodceňujte ani ovocné šťávy.