Celulitida je vizuální nešvar, kterého se lze zbavit

Když v životě nepraktikujete zdravý životní styl, správný pitný režim a máte nedostatek pohybu, může Vás postihnout celulitida. Ta je doménou především žen. Nutno podotknout, že v některých případech je způsobena i genetickými predispozicemi. Jestliže o tomto zdravotním a kosmetickém problému chcete vědět víte, začtěte se do následujících řádků.

  • Co způsobuje zhoršování celulitidy?
  • Jaké jsou stupně tohoto onemocnění?
  • Tipy, jak se zbavit celulitidy.

Přibývající pomerančová kůže

Jestliže ve Vašem životě celulitida přibývá, nežli ubývá, dejte si pozor, zda nevědomky nepracujete na jejím zhoršování. Jedním z hlavních spouštěčů je špatná životospráva. Stačí, když budete více solit, pít alkohol, kouřit a nebudete mít dostatek ovoce a zeleniny. S tím dále souvisí obezita a nepřiměřená nadváha.

Celulitida v otázkách a odpovědích

Celulitida je pochopitelně širokým tématem, kterému se budeme dále věnovat podrobněji. Všechny důležité věci Vám prozradíme tím nejsrozumitelnějším způsobem. A to prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

Jaké jsou stupně celulitidy?

Ten nejnižší stupeň je spojen s minimální viditelností celulitidy, a to pouze během testování. Další stupeň už naznačuje celulitidu ve stoje, ale také vsedě nebo vleže. Nejvyšší stupeň je spojen i s přidruženými zdravotními komplikacemi.

Jakým způsobem se zlepšuje celulitida?

Na zlepšení tohoto vizuálního nešvaru můžete začít pracovat díky správnému pitnému režimu, vyvážené stravě, ale i s pomocí doplňků stravy, lymfodrenáže a s pomocí kosmetických přípravků.

Co je to lymfodrenáž?

Lymfodrenáž je ve své podstatě masážním procesem, který slouží pro zlepšování funkčnosti lymfy. Cílem je nastartovat dobrou látkovou výměnu a metabolismus v těle.

Co si představit pod doplňky stravy?

Velice často jsou konzumovány nejrůznější typy čajů. Využít můžete také bylinky a jiné rostliny, z nichž si připravíte nápoje, zábaly a vodní lázně. Ať už jde o pampelišky, fenykl, kopřivu či jírovec.

Co když má celulitida viditelné hrudky na kůži?

Potom je vhodné navštívit specialistu nebo dokonce lékaře, který navrhne řešení problému.