Klarna: Jak funguje a je to bezpečné?

Klarna Jak Funguje

Nákup na splátky online

Nakupování online je dnes běžnou záležitostí, ale co když nemáte dostatek financí na jednorázovou platbu? Řešením může být nákup na splátky. Mnoho e-shopů nabízí možnost rozložit si platbu do menších splátek, a to často i bez navýšení. Před sjednáním splátek si ale důkladně prostudujte podmínky, abyste se vyhnuli nepříjemným překvapením. Zkontrolujte si úrokovou sazbu, RPSN, délku splácení a případné poplatky. Nákup na splátky je dobrý sluha, ale zlý pán. Využijte ho chytře a jen tehdy, pokud jste si jisti, že splátky bez problémů zvládnete.

Možnosti splácení Klarna

Klarna nabízí flexibilní možnosti splácení, které ti umožní nakupovat hned a platit později. Vyber si možnost “Zaplatit později” a získej až 30 dní na úhradu bez jakýchkoliv poplatků. Pokud potřebuješ více času, můžeš si rozložit platbu na 3 bezúročné splátky. Pro větší nákupy je tu možnost splácení Klarna, která ti umožní rozložit platbu až na 36 měsíců. Nezapomeň, že podmínky se liší v závislosti na obchodníkovi a výši nákupu. Vždy si pečlivě prostuduj podmínky splácení před dokončením objednávky.

Bezpečnost plateb Klarna

Klarna bere bezpečnost plateb velmi vážně. Veškeré transakce probíhají v zabezpečeném prostředí s využitím moderních šifrovacích technologií. Nikdy nezadávejte své platební údaje na nedůvěryhodných stránkách. Klarna vás nikdy nebude žádat o sdílení citlivých údajů, jako je vaše heslo nebo PIN kód, prostřednictvím e-mailu nebo telefonu. V případě jakýchkoli pochybností o bezpečnosti platby se obraťte na zákaznickou podporu Klarna.

Poplatky a úroky Klarna

Klarna se snaží nakupování co nejvíce zpříjemnit a zjednodušit, proto je většina služeb bez poplatků. U „Nakupte nyní, zaplaťte později“ neplatíte žádné úroky ani poplatky, pokud dodržíte termín splatnosti. V případě pozdní úhrady faktury může být účtován poplatek za upomínku. Výše poplatku se liší v závislosti na výši nákupu. U „Plaťte na splátky“ se můžou účtovat úroky, záleží na zvoleném obchodníkovi a výši nákupu. Vždy si před potvrzením nákupu zkontrolujte podmínky Klarna, abyste se vyhnuli případným nedorozuměním.

Výhody a nevýhody Klarna

Klarna je fajn služba, když potřebuješ nakoupit hned a platit později. Má to ale háčky. Super je, že si můžeš zboží v klidu prohlédnout a vyzkoušet, než za něj zaplatíš. Navíc máš na splacení 30 dní, a to úplně bez úroků. Pokud potřebuješ víc času, můžeš si splátky rozložit do několika měsíců. Pozor ale na to, že za to už si Klarna naúčtuje poplatky. Další nevýhodou je, že Klarna není dostupná ve všech obchodech a ne každý na ni dosáhne. Před nákupem si proto vždycky zkontroluj podmínky a ujisti se, že je to pro tebe ta správná volba.

Publikováno: 13. 06. 2024

Kategorie: finance

Autor: DaliborPribyl

Tagy: klarna jak funguje | jak funguje platební systém klarna