Zloději, gauneři, šmejdi, podvodníci, lapkové (1)

Zloději, gauneři, šmejdi, podvodníci, lapkové (1)

Jak tleská český národ 25 let podvodníkům, zlodějům, šmejdům a lapkům

Když dělali „Pražáci“ v roce 1989 sametovou revoluci, byl jsem toho času zrovna v Praze, tak jsem se jenom skepticky usmíval. Zvonili na VN klíčemi, řvali Havel a jeho umělecká sebranka na hrad, tak jsem jenom odhadoval kdy vystřízliví. To se nestalo dodnes, naopak se česká společnost už natolik degenerovala, že jim je všechno jedno. Prakticky se dostali do letargie a nejsou schopni se ani v nejmenším bránit. Dopadlo to podobně jako když udělal 1948 převrat Klement Gottwald, s pomocí lidovců. Ten ho dělal v zájmu Sovětského svazu a Havel v zájmu zahraničního kapitálu. A právě ten nám dává kapky.

Abych vysvětlil v číslech – jenom tomu budou Češi možná rozumět

Pohybuji se asi 50 let let po celém světě. Mobilní telefon do auta jsem vlastnil už v 70-tých letech. Drahá to legrace za upocených 18.000 Marek (západních). Později jsem pokračoval v následných modelech a získal zkušenosti s tarify mobilních operátorů a jak umět efektivně a racionálně telefonovat. V minulosti to bylá velice drahá legrace, operátorů a licencí bylo málo, sítě nebyly dostatečně vykryté a tak podobně. Jsem ale nadále nucen vlastnit vícero mobilů pro různé státy kde působím. Zůstanu ale pro lepší pochopení u našich německých sousedů.

Smlovu u operátora WinSim mám za 3,99 Euro – 107 Kč (1 GB bez datové automatiky, 100 SMS/minut), volání zdarma do všech sítí neomezeně, bez roamingu. Podle posledních informací mně ale chtějí navýšit na 5,99 Euro – 162 Kč, dají mi ale víc GB Flatrate.

Další operátor se kterým pracuji je 1&1 za 9,99 Euro – 270 Kč (1,5 GB, Flatrate , volání zdarma do všech sítí + SMS neomezeně)

Veškerý přehled nabídek německých operátorů najdete pod http://www.handytarife.org/ ,dávejte jenom pozor aby to s vámi neseklo o zem.

A co musím u těch grázlů platit zde v ČR?

Telefonica

V ČR používám nepřetržitě asi 20 roků Eurotel – později O2. Začal jsem s telefonem za 20.000 Kč. Další telefony jsem si později vozil za zcela jiné ceny ze zahraničí, pouze Sim-kartu jsem používal od O2 – s několika výjimkami, kdy dávalo O2 mobily se smlouvou za 1 Kč.

Dnes se jako pravidelně platící dlouhodobý klient O2 dostávám na IT start O2  WiFi  353 Kč ( 13 Euro). Jedná se jenom o internet přes modem.

U mobilního telefonu používám tarif za 749 Kč (28 Euro) s balíčkem dat 1,5 GB, neomezené volání ČR a to jenom proto že mám smlouvu která končí 29.4.2017. Pokud neudělám novou smlouvu, tak mi ti zloději navýší můj balíček o 150 Kč .

A proč tomu vůbec tak je, a proč je politika tak laxní?

Jak se z mého připravovaného příspěvku Kapitalismus pro začátečníky budete mít možnost dočíst, pracuje politika pod vedením světového kapitálu v první řadě pro kapitál a v druhé řadě ve svůj prospěch. K tomu slouží lobisté všeho možného druhu, kteří používají k prosazení, odložení nebo zmírnění plánovaných zákonů různé pádné metody. Na jedné straně jsou to výhrůžky ztráty pracovních míst – to nemůže politik který chce být populární potřebovat. Na druhé straně jsou to úplatky – ty potřebuje politik v každém případě. A tento systém funguje úspěšně i v Bruselu.

Proč trvají logická a jednoduchá řešení v ČR mnohdy až 25 let po změně systému?

Jako stovky jiných zákonů a opatření, která by se dala vyřešit jednoduše a rychle, patří telekomunikační zákon k těm, které bijí do očí už od samého začátku. Občané ČR byli celá léta okrádáni a podváděni. Ve funkci zloděje a podvodníka jsou operátoři, tedy nadnárodní koncerny, kteří nás občany otaxovali za blbce a hlupáky první třídy v celé východní EU. Zjistili totiž, že Češi na všechno špatné tleskají, že se v ČR nestávkuje, že nemají Češi jazykovou vybavenost ani ekonomickou vzdělanost a když někam cestují tak je takové věci nezajímají. To je také důvod proč mohli s Čechy tak zacházet. A Český politik? Ten si za 20 let hodně u té špíny přivydělal, jakékoliv úpravy a ojedinělé připomínky řadového občana ignoroval aby teprve nyní, včas před volbami, začal polehounku na operátory tlačit aby ceny upravily.

Jak by ale měly ceny skutečně vypadat?

V Německu, Rakousku a ve Švýcarsku jsou průměrné platy 2-3x vyšší než v ČR. Znamená to tedy že zde musí být poplatky za Telefon + IT minimálně o polovinu levnější než tam. Dopadne to ale i přes vládní intervenci jinak, poplatky se sníží na podobnou úroveň jako na západě EU. To bude ale v porovnání k platům v ČR pořád ještě o 100% víc. Problém leží v minimální konkurenci na českém trhu. Když jsou na něm pouze 4 operátoři, tak je kartelová dohoda velmi jednoduchá. Sejdou se ve vesnické hospodě na svíčkovou a domluví kartel. To se dá ohlídat a nebezpečí prozrazení neexistuje. Ve velkých státech, při několika stovkách operátorů nebo jejich smluvních firem, by to bylo problematické – kartelová dohoda by se neudržela v utajení.

Nadnárodní koncerny pracují globálně na zajímavém principu. Řídí se zpravidla pravidlem kupní síly toho či onoho národa. Kde je kupní síla vysoká, jsou i ceny vysoké až lehce předražené. V opačném případě se operuje s nižším ziskem, který ale do požadovaného průměru a požadavku vyrovnává vyšší přirážka ve státech s vysokou kupní silou. Tak se to s výjimkou US-firem praktikovalo u všech výrobců/operátorů asi tak do roku 1990. Když ale i evropské firmy zjistily jací jsou ve východní EU občané hlupáci, tak jim ceny nastavily od samého začátku za asistence politiků na dvojnásobek kupní síly. A to funguje ve všech segmentech už celých 25 let, Češi tleskají a jenom několik málo jich nadává v hospodách čtvrté cenové kategorie které ještě po EET zbyly jako v dobách socialismu. Přitom vůbec nechápou že je Rádio Svobodná Evropa o pravé tváři kapitalismu neinformovala ani v nejmenším. Jednalo se jenom o politický a lživý proplach mozků.

Fazit: Autor článku v tomto systému vyrůstal. Pohyboval se desetiletí ve světové ekonomice a na ekonomickém světovém fóru v Davosu byl svědkem příprav jak otevřít trhy pro nenasytnou sebranku akcionářů a investičních kobylek z řad nadnárodních koncernů a světově operujících bank. A povedlo se za účinné pomoci aktivistů – ti se na začátku spokojili se sliby, a politiků kteří se postarali o zbytek aniž by to národy prokoukly. Až nyní, po 25-ti letech se začíná té ztracené generaci otevírat oči – už ale pozdě bycha honiti. A mimochodem: Václava Klause jsem tam jednou viděl mluvit, už po sametové revoluci. Chtěli po něm výsledky, ty dodal formou kuponové privatizace. Ostatní osobnosti české politiky si může každý domyslet.


O autorovi

Další články

1 komentář

  1. Alfred Ogar 29/05/2017 - 20:55 at 20:55

    To není jen o tarifech operátorů. Měsíčně je rozdělením mzdy odvedeno ze super hrubé mzdy několik miliard korun-na sociální a . Kdykoliv v budoucnu budete toto sociální pojištění potřebovat, stát na Vás udělá dlouhý nos a odkáže Vás na rodinu. Přitom peníze v obrovské míře inkasoval ON. Zdravotní pojištění máme tak přeplacené že olympijský stadion do výše mrakodrapu naplněno ryzím zlatem je malé, proti odvodům zadržený pracujícím. Plnění je sprosté sestry a neschopní doktoři . Mzda je věcí mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem, nikdo ani stát nemá právo i kdyby měl na to zákon vstupovat do tohoto svazku. U nás je to věcí veřejného ukradení mzdy jakoby na nemoc která nás ve stáři potká. Omyl jde to na stranické víly. V každém větším městě jsou vily různých politických stran, mají správce, sekretariát, zahradníka, údržbáře- Z čeho myslíte že je zaplacena podobná nemovitost a její chod, určitě ne za politické žblepty stranických špiček. Taktéž výroční schůze stran, včetně žranic- je to z Vašeho protože není kontrola. Taktéž důchodové pojištění si mnoho lidí platí a nedožije se důchodu, kdo si myslíte že to shrábne. Je mnoho věcí které v této polo socialistické době potřebuje potrestat a hlavně s tím přestat. Havel udělal polovičatý režim aby bylo možno krást ve velkém zatrhněme jim to. Demokracie je o tom že se svobodně rozhodnu kde u koho budu šetřit na důchod kde a komu zaplatím za ošetření své a své rodiny,ne každému doktorovi a nemocenské pojišťovně a kdejakému nerobiči a přivandrovalci. Pak může Babiš vykřikovat že každému bude garantován minimální důchod, tak já se nedřel a kdekdo bude BRÁT?

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top