Zeman válcuje Fischera

Tak se nám Fischer začíná nějak ztrácet v preferencích, vážení. Mezi novináři ta informace způsobila takřka paniku. Vždyť průzkumy říkaly, že… Údiv pisálků a mluvků nebere konce. Obyčejný občan zůstává v klidu. Tomu bylo jasné i bez průzkumů za statisíce, že Fischer je protlačován do každé myší díry silou peněz.

Billboard, kde je Fischer v uniformě Lidových milicí, mu paradoxně spíš pomohl. I kdyby to byla pravda, je to velká podpásovka. Asi stejná, jako když se ho Zeman v televizní debatě zeptal, proč do přihlášky o jakousi funkci neuvedl členství v KSČ. Jistě uznáte, že tohle třípísmenné zaklínadlo už poněkud vyčpělo. Připomíná to americký hon na Bin Ládina, tedy pokud ten nebohý stařík vůbec kdy existoval.

První veřejné prezidentské volby se kvapem blíží. Kampaň finišuje, a kandidáti se teď snaží voliče spíš nenaštvat. Prázdných a nesplnitelných slibů, na které duté hlavy slyší, bylo vyřčeno už dost. Ale ať už ta prezidentská taškařice dopadne jakkoliv, je téměř jisté, že nás budoucí prezident bude tlačit do Evropy. Tedy, ne, že bychom tam už nebyli, ale ještě pořád je z té salámové šišky zvané Česko co krájet. Můžeme sice prskat jako kotě na bernardýna, ale nic s tím nenaděláme. Tenhle trend byl nastolen už dříve, a z mnohem vyšších míst, než je pitomé prezidentské křeslo.

Ve schránkách se objevují volební lístky. Nikoho nenabádám, aby k volbám nešel. Ale říct, že se stejně nic nezmění, to prostě musím. Je to stejné jako s volbami do parlamentu. Ať budete volit kohokoliv, stejně si to slizcí vlivní uspořádají podle svého. Viďte, paní Karolíno Peake.

Kdo z vás viděl duel Fischer – Zeman na TV Prima, dost možná byl překvapen. Pokud do té doby favorizoval Zemana, zjistil, že Fischer není tak úplně šedá myš. Že dokáže být i sebevědomý a rozhodný. Jenže to by nesměl soupeřit se Zemanem. Ten si ho tentokrát sice nedal k svačině, ale přesto měl navrch.

Debata vypadala profesionálně a publikum bylo pochopitelně rozděleno. Každá půlka fandila svému kandidátovi. Až dosud vše v pořádku, kdyby… Ano, kdyby ti z diváků, kteří dostali zaplaceno, drželi jazyk za zuby. Jako blesk proběhla tiskem zpráva, že diváci, kteří vypadali jako sympatizanti Jana Fischera, byli zaplacení. Volební tým kandidáta to se skřípěním zubů potvrdil. Bylo by stokrát lepší, kdyby byli tito diváci přiznaným komparsem. Nakonec, i televizní duel je divadelní představení – a Miloš Zeman se rád předvádí. Jenže tady šlo o ovlivňování voličů. Nebo myslíte, že síla potlesku pro Jana Fischera nedokáže zviklat nerozhodnou babičku v Horní Dolní?

Máme tu uplácení v přímém přenosu. A to ještě onen kandidát ani nesedí na trůnu. Jak chce bojovat proti korupci, když sám toto podezření vyvolá ještě před svým zvolením?! Volební tým přispěchal s vysvětlením, že šlo o náhradu ušlé mzdy a cestovného pro oněch pár desítek lidí z publika. Kdo chce, ať tomu věří. Je to škoda, protože Fischer si do té doby udržoval image sympatického politika. Sic úředník jak poleno, ale elegantní a dobře vypadající.

Málo platné, Zeman ho válcuje po všech stránkách. Tedy, kromě vizáže, což je ale věc, se kterou si tým šikovných chlapců s vysokým hláskem určitě poradí. Zeman má zkrátka šmrnc. Navíc dokáže být vtipný, což je vlastnost, která naší politice chybí jako Marušce sůl. Uznejte sami, kdy jste se díky nějakému politikovi naposledy zasmáli? Pokud zvolíte Zemana, máte šanci, že se pobavíte. K ničemu jinému, než hořkému pousmání, současná politika stejně není. A bude trvat věky, než vymřou poslední dinosauři. Jsou totiž po čertech dobře živení, a určitě ne z Kauflandu.

Tak šupky dupky za pár dní k volbám! Za ten pocit, že se stejně nic nezmění, protože lid má vládu, jakou si zaslouží, to přece stojí!


O autorovi

Další články

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top