„Za všechno může ta svoloč co nám vládne! Zlatí komunisti!“ Je tomu opravdu tak?

„Za všechno může ta svoloč co nám vládne! Zlatí komunisti!“ Je tomu opravdu tak?

Kdo nám tu tedy dnes vládne? Kdo nám tu vládl do listopadu 1989 a kdo přišel po té? Přistáli nám tu snad ufoni v takovém počtu, aby den ze dne na všech pozicích nahradili lidi, kteří nám tu vládli do té doby? Kdo jsou politici?

Jak je to tedy? Komunisté vymřeli po přeslici, nebo byli odstaveni po listopadu 1989? Bylo by to vůbec možné a proč? Kolika lidem ve skutečnosti ti vládnoucí komunisté do listopadu 1989 vadili? Pominuli hrstku odvážných disidentů, pro které jejich morální zásady a odvaha, byly mnohem silnější, nežli touha po kariéře. Byl jste VY, ano VY čtenáři, je-li Vám více než 40, byl jste opravdu tím skutečným disidentem, nebo jste se vezl spolu s ostatními více než 16 mil. obyvatel tehdejšího ČSSR? Nebo jste patřil dokonce mezi více než 2 mil. členů KSČ? Jen si to zkuste přiznat, alespoň sám sobě! Nikdo se o tom přeci nedozví…

Takže na přelomu roku 1989-90 se většina ze 2 mil. komunistů a zbylých 14 mil. občanů ČSSR, téměř den ze dne transformovalo do demokracie. Není to nádherné. V podstatě mávnutím proutku se z komunistického národa stal národ demokratů. Z tohoto pohledu, pominuli samozřejmě skutečné disidenty a další žijící „oběti“ komunistického režimu, si dnes téměř více vážím těch lidí, kteří den ze dne nezahodili svoji stranickou legitimaci a dále věřili, z mého pohledu značně pokřiveným myšlenkám komunismu. Převléci kabát je totiž strašně jednoduché, ale mnohé to vypovídá o morálce a charakteru daného jedince.

Toto převlékání kabátů se děje v pravidelných cyklech co lidstvo existuje. Stačí vzpomenout a nepůjdeme do daleké historie, není to potřeba, jak se k moci dostal fašismus, nacismus, ale i onen komunismus v 30-40. letech min. století. Vždy na začátku stál jeden, nebo více osvícených vůdců, kteří byli díky propagandě a aktuální např. hospodářské, ekonomické, politické situaci schopni poblouznit hlavy naprosté většiny národa. Kam až takové poblouznění a převléknutí kabátů může dojít, snad není nutné zdůrazňovat, patří to ke všeobecnému základnímu vzdělání. Tou lehce zmanipulovatelnou masou jsou přitom lidé, kteří mohou být klidně i akademicky vzdělaní, jenom buď neumějí přemýšlet a nebo sledují úplně jiné zájmy. Takové chování samozřejmě nemá nic společného s charakterním, názorově pevně ukotveným, přemýšlejícím jedincem. Takových jedinců byla ve společnosti bohužel vždycky naprostá menšina. Tou silnou, majoritní, o své pravdě, svými vůdci přesvědčené většině národa, jsou ti druzí v lepším případě zesměšňováni, v tom horším případě jim hrozí, velmi mírně řešeno, i existenční problémy.

Takže kam se podělo v roce 1989 těch 2 mil. komunistů a zbývajících 14 mil. loajálních občanů? Kdo se tedy v roce 1990 dostal k moci kromě oněch disidentů a skutečných bojovníků proti komunismu? Ano v naprosté většině to byli ti z nás, kdo byli do té doby loajální k režimu. Jaký je rozdíl mezi členem KSČ a člověkem, který je loajální k režimu? Opravdu tak velký? Nepíši tu o členech STB, ale řadových členech KSČ. Kdo tedy vládl a vládne dnes naší zemi? Jak se ti lidé, kteří nám vládli po roce 1989 a vládnou dnes dostali k moci? Jsou ti lidé horší než národ? Je to možné? Kdo ty lidi zvolil? Že VY NE? Nevolíte snad? Volíte, ale jiné lepší lidi? Dokonce to tak může i být, i o tom je ale demokracie. Buďte rád, že máte možnost si vybrat… Nevolíte snad vůbec? Cítíte se jako vítěz? Pak si ovšem už nestěžujte vůbec! Svoji šanci jste propásl na celé čáře! Že byste stejně nic nezměnil? Jak to víte? Říká Vám něco pojem „čecháčkovství“? „Za to můžou oni… Já kdybych tam byl, to by byla jiná káva…“Omlouvám se, snažil jsem se nebýt sprostý, vím, že takto průměrný Čech ani neuvažuje a už vůbec se tak nevyjadřuje... Proč tam tedy nejste? Proč jenom hudráte a nadáváte? Vidíte chyby všude kolem sebe, jenom u sebe ne! Připadá Vám to opravdu normální?

Politici, ať se nám to líbí nebo ne, nejsou ničím jiným, nežli věrným obrazem svého národa. Pokud se Vám ten obraz nelíbí, máte šanci s tím něco udělat! Nemířím ani k dnes již proslulému „Kalašnikovu“, v demokratické společnosti reprezentovanému občasnými demonstracemi, pokusy o puč apod. Mířím k té, v demokratické společnosti, standardní cestě a tou jsou pouze volby! Stále si myslíte, že volby jsou k ničemu? Že nic nemohou změnit? Pak jste si možná nevšiml, že komunismus v naší zemi skončil už před 26-ti lety! Bylo by tedy možná moudré přestat se vymlouvat, začít přemýšlet a dělat něco více než doposud! Možná se pokusit trošku více převzít odpovědnost za SVŮJ život. Pak si budete moci přestat myslet, že nám tu ten komunismus tak trochu zůstal…
O autorovi

Další články

2 komentáře

  1. Drak 29/09/2016 - 18:36 at 18:36

    Něco tak pitomého, jako tenhle článek jsem nečetl snad dvacet let Pan pisálek je tak mimo mísu, že to vypadá, jako zaplacená provokace. Jen tak mimochodem, kde jste byl, pane Holube doteď? Spadl jste z nebe, že melete takové hlouposti?

  2. Alfred Ogar 02/10/2016 - 12:25 at 12:25

    Tak předně nic by se nezměnilo ani kdyby hned půl národa volilo jinak než volilo. Především to bylo vidět na úpravě procent hlasů pro soudruha Havla když nebyl zvolen presidentem. Po úpravě už zvolen byl. Za každého politika mluví činy, dnes je Havel glorifikován a nebyl to on který pozval do vlády komunisty? Ty kteří ho údajně zavírali? Nebyl to on který dal StBákům placenou dovolenou, aby mohli zmizet a nebyl to on který zrušil trest smrt? Těch prohřešků je celá tuna (kšefty s Hercigama, štvaní cigánů proti režimu, navádění aby nepracovali atd.). Takové úvahy že se může něco změnit když budeme volit a já se ptám CO SE TEDY ZMĚNÍ? Protože jde o řečnickou otázku, mohu zodpovědně říct že nic.
    Do politiky již 60 let nevstupuje slušný člověk, pak také nemůže být vybrán ostatními slušnými lidmi do čela státu nebo vlády. Všechno je to lump nebo lhář, většinou obojí. Vezměme např. Sobotku, tvrdí že průměrný výdělek je 26 tisíc Kč a něco. U nás běžně pracují oba manželé to je přes 52 tisíc Kč měsičně. Tak jak to že i policajti sbírají a odvážejí víčka PET lahví aby bylo možno zaplatit léčení malých dětí? To se děje každý den s železnou pravidelnosti. Za obrovské peníze nám naše zdravotní pojištění nenabídne vůbec nic. I když se mnou nemusí souhlasit ostatní ale já jsem přesvědčen že údaj je správný jen na doplnění jedná se o superhrubou mzdu, kterou ve výplatním sáčku nebere nikdo. S ní se odevzdá sociální a zdravotní pojištění a pak ještě jednou + další a další daně a odvody státu až zbude čistá mzda která je při každém nákupu ještě zatížena daní s přidané hodnoty a případně daní s energie a alkoholu, tabáku, sladkosti a td. Je to přesně jako za nevolnictví nebo otroctví za kousek žrádla makáme celý život. Aby to nebralo konce je za zdaněné peníze nakoupen los a případná výhra zdaněna. Tak to vypadá, tak to změňte u voleb, ale není jak. Jediná cesta přestat hromadně platit daně.Už vidím výzvu ostravských a karvinských horníků jak půjdou na šichtu aby nahradili ztrátu národnímu hospodářství (spíše těm lumpům co nám neprávem vládnou).

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top