Xenofob nebo Pravdoláskař ale nic mezitím!

Xenofob nebo Pravdoláskař ale nic mezitím!

Buď všechny miluješ nebo všechny nenávidíš! Dva tábory, dva názory- jeden rozkol. Kompletní rozvrat společnosti se hlásí o slovo a můžeme si za to sami. 

Kterékoli téma, které hýbe společností má dvě strany – stejně jako mince. Pokud touto mincí hodíme, napočítáme několik sekund, než se tato mince dotkne země. Při těchto několika málo vteřinách ovšem nevíme, na jakou stranu mince nakonec dopadne. Právě těchto několik sekund je nejdůležitějších a veřejnost je nevnímá. Tik, ťak- čas se krátí….

„Jaký máš názor na imigranty?“ Jedna z nejčastěji kladených otázek, nyní dokonce i v běžném hovoru. Téma natolik populární, médii omílané, že do mysli lidí vstoupilo s drastickou vervou a nechce se ji pustit. Po položení otázky se tedy nabízí podání vlastního názoru, odůvodnění proč si to či ono myslím. To ovšem rozhodně není momentální praxe. Člověk začne nejprve přemýšlet, o čem se v souvislosti s tímto tématem psalo, nebo co viděl ve večerních zprávách. Jelikož se pod mediálním a politickým nátlakem snaží být nekonfliktní, nejprve si zmapuje člověka, kterému svou odpověď podává. V tomto směru je to dnes celkem jednoduché. Dotyčný může být buď„xenofob“ nebo „pravdoláskař“ nic mezitím. Člověk si tedy odpověď upraví tak, aby se vyhnul konfliktu s dotyčným a využil všechny zjištěné poznatky z médií. Tím se dostáváme ke dvoum verzím odpovědí: „Je to hrůza, žiju tady celý život, berou mi práci, berou mi peníze, nesou k nám mor v podobě Islámu a teroristů.“ Druhá verze: „Je to hrůza, jsou to ovšem lidské bytosti prchající před válkou, máme povinnost se o ně postarat a nabídnout jim pomocnou ruku, však oni nám to vrátí.“Co z toho tedy plyne? Pokud bude prozatímní praxe pokračovat, bude se zvětšovat propast mezi oběma takzvanými „tábory“, až do té doby, než bude zcela nemožné ji zacelit. Zapomíná se ovšem na fakt, že i přes tu nejhlubší propast může vést most. Tento most slouží pro relativně klidný přechod z jedné strany na druhou. Kdo jej vybuduje a kde je? Odpověď je jednoduchá- oním mostem by v tomto případě měli být politici. Ti ovšem své opravdové národní povinnosti, což je stmelování národa nedostávají. Dokonce i v poslanecké sněmovně, která by měla jít příkladem onoho středního a nezávislého proudu, se setkáváme s pravým opakem. Neustálé přetahování se o to, jestli ten nebo ten je na té a té straně, je každodenní chlebem pro komerční média. Ta toho využívají a utvrzují tak společnost v tom, že černobílý svět je tím správným! 

Pomoci zpomalit nebo zastavit tuto praxi, by mohly volby, potažmo i předvolební kampaně. Ovšem zatím to vypadá tak, že výše zmíněná praxe spíše nabude na intenzitě. Lidé budou čím dál více zmatení a nezbyde jim nic jiného, než se přidat do jednoho z „táborů“. Jistě se objeví někdo, kdo založí tábor nový, ovšem ten dříve nebo později stejně sklouzne pod jednu či druhou stranu ležící mince. „Xenofobové“ versus „Pravdoláskaři“- boj na život a na smrt. Boj nesmyslný a odvádějící pozornost od toho, co je skutečně důležité. Boj, který nemá vítěze, ale poražené.
O autorovi

Další články

7 komentářů

 1. yarda 24/02/2016 - 05:57 at 05:57

  Nic než oponenturu tenhle článek nepotřebuje, bohužel ji nebudou číst ti kteří toto nálepkování začali, ti pseudohumanisté, rekrutující z rozmazlených fracků privilegovaných rodičů či zhrzených komunistů. Průměrně vzdělaný člověk zná význam slova xenofobie, proč se tímto slovem označuje někdo, kdo je denně zásobován reálnými záznamy o tom co dokáže vyprodukovat islám za zvěrstva a jak se dokáží skvěle přizpůsobit evropským standartům, tato část národa nemá strach z neznáma či příchozího. Co je špatného na tom že u sebe doma někoho nechci a není to strach, prostě nechci. Realita je dnes taková, že když se vám do vchodu nastěhují cikáni , padne cena nemovitosti dolů až ke stavu neprodejné. Odkud berou moralisté právo mi poroučet, že jsem povinen přijmout někoho kdo utíká před válkou. Jak mám vědět , že to není zrovna součást mašinerie, co tu válku rozpoutala, jak mám vědět že to není daíš, proč si je nevezmou ti co válce fandili a zcela férově ji pomáhali spustit? Ano, teď by mainstream zaplesal a nazval mě navíc fašistouAť si své problémy vyřeší na svém kontinentě, pouhým pohledem do atlasu je patrné že se Afrika do Evropy zkrátka nevejde. Vždyť si stačí dohledat, kolik peněz dává Evropa, to je známka humanity a nikoliv co rozpoutala frau Ferke .Wir sind das Volk- my jsme zde doma.

 2. car insurance 16/05/2016 - 02:26 at 02:26

  I could watch Schindler’s List and still be happy after reading this.

 3. car insurance 05/06/2016 - 11:36 at 11:36

  Institut LANVIN, c'est tellement plus chic :)ça fait genre Alber va vous accueillir dans son spa, mais je crois bien que c'est une erreur …

 4. cual es el mejor credito hipotecario 2013 25/10/2016 - 22:14 at 22:14

  Whenever I initially left a comment I clicked on the Notify me whenever new comments are added checkbox and now every time a remark is added I get four messages with the exact same comment.

 5. sparkasse zinsen kredit 2014 31/10/2016 - 14:05 at 14:05

  Sheila, it is always such a treasure to read your writing, and what a special honor when it is about my own work! You convey such a deep understanding of what I am trying to get into each fragrance, I fully appreciate the special power and resonance of your words, thank you so much for writing about Wild Roses!xo Mandy

 6. vergleich online streaming 03/11/2016 - 12:23 at 12:23

  É que tem vezes que eu fico com preguiça de comentar, outras vezes eu esqueço sei lá, deve acontecer com todos os outros… emfim, sintam-se motivados por mim, em todos os Post tendo comentario meu ou não… Flw

 7. ffs autoversicherungsvergleich 05/02/2017 - 20:42 at 20:42

  Israel’s main front in its war to become a regional superpower has shifted to a PR campaign, and no non-official statements will be tolerated in their psy-op campaign to mold and shape public perception

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top