Volby v Bavorsku – Top Senzace, aneb totální pád levice?

Volby v Bavorsku – Top Senzace, aneb totální pád levice?

mnichovský zemský parlament

Mnichovský zemský parlament

Dnešní zemské volby (výsledky zde) v Bavorsku se dají přirovnat k zemětřesení nebo tsunami na politické scéně sousedního Bavorska. Je sice pravdou, že bavorská CSU byla vždy vedoucí politickou silou v Bavorsku, ale dnešní výsledek voleb připomíná zlaté dobré časy éry Franze Josefa Strausse. U něho se jednalo vždy o absolutní většinu, hodně přes 50 procent, což se projevilo na fantastických hospodářských výsledcích celého bavorského zemského státu. Po mnoha letech, kdy se nacházela CSU v mírném propadu a musela 5 let akceptovat koalici s FDP, ji nynější ministerský předseda Horst Seehofer vyvedl na absolutní výsluní.

 

Angela Merkelová připravila půdu pro Horsta Seehofera tím, že přemluvila svoje spojence, Obamu na jedné straně a Putina na straně druhé, aby odvolali vojenský útok do Sýrie a aby do té doby našli nějaké náhradní řešení. To by pro volby v Německu mělo katastrofální důsledky. O tom vás skutecnosti.cz informovaly jako jediní v celé ČR už 31.srpna 2013. Média ztratila Sýrií zbytečně stovky vysílacího času, skutečnosti.cz to jasně zdokumentovaly zde http://skutecnosti.cz/jak-funguji-americke-spionaze-a-co-se-skutecne-chysta-v-syrii/, což naprosto sedí. Kdo se spolehl a nelouskal kecy, ušetřil čas a do voleb v Německu má Sýrie klid. Konečně máme u skutecnosti.cz vynikající kanály.

 

Bavorský volič je velice inteligentní volič. Sice dokáže svým politikům ukázat, že to či ono dělají špatně, ale nikdy nedopustí, aby v Bavorsku vládla sociální demokracie. Čas od času bylo třeba politiky „zfackovat“; což se před několika lety také stalo. Hors Seehofer to neměl lehké, stranu trochu pročistil a dostal se právě dnes k absolutnímu triumfu své dlouholeté politické kariéry. Kolem padesáti procent hlasů je pro každého ministerského předsedu v Bavorsku ta nejvyšší pocta, které může dosáhnout a Franz Josef Strauss by byl na něho pyšný. Na Strausse a Stoibera to sice ještě nestačí, ale dobrý začátek. Volby v Bavorsku jsou vlastně předvojem voleb v celém Německu příští týden a silná CSU vyslala dnes TEN impuls pro voliče. Kancléřka Merkelová bude dnes slavit, jako kdyby ona už příští týden vyhrála svoje volby – o čemž se pochopitelně nepochybuje. Voliče to jistě pozitivně ovlivní.


 

Bavorsko bylo až do padesátých let minulého století agrárním zemským státem. Franz Josef Strauss udělal z tohoto státu „High Technology State“, aniž by ale na agrární segment zapomněl. Bavorsko je nejvyspělejším zemským státem v Německu, prakticky není zadlužen a na ostatní zemské státy každým rokem doplácí. Mnichov je dnes ta metropole, která strká Berlín a jiná velkoměsta do kapsy; možná s výjímkou Hamburku. Pokud nemáte, jako nadnárodní koncern v Bavorsku hlavní stan, nebo minimálně velké reprezentační zastoupení, tak nic neznamenáte. Bavorsko je vlastně takové „Silicon Valley“ celého Německa. Když začala upadat éra těžkého, ocelářského, uhelného průmyslu v Porýní, Westfálsku a severním Německu, tak začal Franz Josef Strauss budovat nové Bavorsko. Tohoto budování jsem se aktivně zúčastnil od roku 1967, neboť mi komunisté nedovolovali budovat socialismus, tak jak bych chtěl. Když jsem se pokoušel budovat demokracii a kapitalismus v ČR po roce 1989, tak mi to zase nedovolili čeští demokraté. Měli totiž svoje „odborníky“, se kterými pracují dodnes. Tak se s úspěchem zúčastňuji dále v Mnichově, Luganu, Římě a Monte Carlu, tedy tam kde si toho váží.

 

volby v bavorsku

Pro kancléřku Merkelovou je tento výsledek ohromnou výzvou, laťka je vysoko. Seehoferův triumf je Merkelové riziko. Když opomeneme silně konzervativní Bavorsko, tak musíme počítat s mnoha okolnostmi, které nedovolují, aby dosáhla CDU stejného výsledku. Tam, kde se daří hůře nebo špatně, se voliči přiklánějí ze zoufalství k sociální demokracii, nebo k nově vznikajícím stranám, „rychlokvaškám“ jako svobodní nebo Piráti. Také zelení (eko-teroristé) a extrémní pravice má u nich určitou podporu. Je to tím, že jsou dělnického původu a jsou po politicko-hospodářské stránce méně vzdělaní. Tito voliči mají krátkou paměť a už zapomněli jak jim bylo za socialistických kancléřů. Těchto voličů není však mnoho. Důvodem je skutečnost, že se Němcům daří velmi dobře, a že si jsou vědomi, komu za to mohou děkovat. V nejhorším případě se mohou – a jistě budou muset – spolehnout na tradičního partnera, liberální FDP, která se ale nesmí propadnout jako v Bavorsku, kde po pěti letech z parlamentu vypadla. V každém případě musíme konstatovat, že nějaké hokus-pokusy se v Bavorsku nekonaly. Všechny ostatní strany ztroskotaly, vlastně byly tím tsunami s následným zemětřesením převálcovány na CimprCampr. 10 milionů bavoráků včetně 650 tisíc mladých nových voličů rozhodlo správně.

 

V České republice hrozí opak toho, co v úspěšném Bavorsku. Nastane chaos a to jenom proto, že voliči – převážně politicky nevzdělaní – budou divoce rozhazovat hlasy na všechny strany. Nastane chaos v poslanecké sněmovně, ČSSD s pomocí několika málo hlasů SPOZ a tichou podporou komunistů budou rozhazovat peníze jako z řetězu puštění. Opozice, hlavně tedy ty slibotechny a rychlokvašky budou totálně izolovány a veškeré sliby, které byly stejně převážně nerealizovatelné, budou chyby. Nově zvoleným politikům zelenáčům to nic neudělá, jejich platy, prémie, posty ve výborech jim tu izolaci finančně vyrovnají. Pak nám budou naříkat, že oni sice chtěli, ale nemohli. Volič utře pusu a sopel u nosu, pak se bude mlátit hlavou o zeď. Pozdě bycha honiti. Nové strany jsou si, se svými přivandrovanci, přeběhlíky a vypočítavými elementy, toho vědomi. Jde jim vlastně jenom o posty a vliv. Pokud to netuší, tak jsou to diletanti a v politice nemají co dělat.

 

Teď budeme jenom čekat, zda se moje prognóza týkající se nové poslanecké sněmovny a chaosu na politické scéně, vyplní. Pak téma otevřeme znovu a voličům podivných stran se budeme smát, až nás bude bolet břicho.

 

© Copyright by Skutečnosti
Všechna práva vyhrazena 2013


O autorovi

Další články

8 komentářů

 1. Václav Dvořák 16/09/2013 - 09:40 at 09:40

  Plně se ztotožňuji s vaším textem

 2. Daniel 16/09/2013 - 20:59 at 20:59

  Zajimave napsane, z jednoho clanku si clovek muze udelat maly obrazek o Nemecku. Jsem zvedav jestli si nasi volici zvoli tu samou lajnu nebo budou volit komunisty a socialisty, to pak bude mazec. V Bavorsku na tom budou jeste lip a my tady v kotline hur a hur.

 3. Jaguaros 18/09/2013 - 17:51 at 17:51

  Nevěřím že je český volič takový debil aby volil levici. Pravice nadělala hodně svinstva a doufám že se očistí a že ji povedou lidé kteří už korupci praktikovat nebudou. No, uvidíme, já určitě z protestu ne ODS ale TOP 09 jako jedinou stabilní stranu. Ona mi vlastně jiná volba nezbývá protože těm novým vůbec nevěřím.

 4. Vladislava 19/09/2013 - 01:03 at 01:03

  Já volím ODSku. Rychlokvaškám nevěřím a po návratu na Východ také netoužím…

  • jon 19/09/2013 - 03:15 at 03:15

   no jasne, touzite po tom, aby vase potomstvo splacelo dluhy na valky Zapadu. Tak jen do toho! Vy Cesi jste tak hloupi, ze vam to docela preji, az budete brecet…

 5. Mofi 19/09/2013 - 10:40 at 10:40

  Problém je v tom, že se ODS chová taky jako levicová strana, bylo o tom toho napsáno hodně. A volit nesympatického Kalouska, který tady toho taky moc dobrého neudělal a knížete, člena Bilderberg skupiny, který by tady z nás měl svoje ovečky taky není ideální cesta. Koho tady chcete tedy z pravice volit, kromě Svobodných? Jejich program dává smysl, nijak rychlokvašná strana taky nejsou. Ke každému bodu programu řeknou, jak ho taky dosáhnou. Ale rád si vyslechnu i argumenty, proč Svobodné taky nevolit.

 6. alois 22/09/2013 - 18:47 at 18:47

  Nevěřím že je český volič takový debil aby volil pravici. Pravice nadělala hodně svinstva a jediná levice dá vše dopořádku a že zem povedou lidé kteří už korupci praktikovat nebudou. No, uvidíme, já určitě z protestu ne ODS ani TOP 09 ale jako jedinou stabilní stranu ČSSD. Ona mi vlastně jiná volba nezbývá protože těm ostatním po zkušenostech nelze věřit.

  • Mofi 30/09/2013 - 09:25 at 09:25

   Ano, máte určitě pravdu že ČSSD je stabilní strana, která je tak stabilní, že stabilně zadlužila, a pokud jste četl jejich program, tak ještě určitě zadluží ČR do opravdu závratných výšin. A už se opravdu těším, až pak lidi jako vy budou říkat, že za nic nemůžou, až nám tady u nás nastane situace podobná jižním zemím EU. A to se stane, na to vsaďte boty ;) PS: Moc se mi líbí Vaše myšlenka, že v ČSSD jsou lidi, kteří korupci praktikovat nebudou. Evidentně, a to prosím bez urážky, napsal jste to sám, spadáte do skupiny voličů, kterou popisujete v první větě.

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top