Volání vyslyšeno. Máme Svobodné rádio!

Volání vyslyšeno. Máme Svobodné rádio!

Náhodou jsem narazil na nadpis Současná situace u nás a v Evropě, když jsem na nadpis klepl, dostal jsem se na stránky rádia, které si říká: Svobodné radio.

Zakladateli rádia  jsou dva důchodci: Sońa Zikmudová, kosmetička z Braškova, která se pravděpodobně rozhodla, že kromě úpravy obličeje svých zákazníků, potřebuje kosmetickou úpravu i naše společnost. Druhým důchodcem je Vladimír Kopal ze Staré Boleslavy, zastupitel v Brandýse nad Labem, známý i na tomto blogu jako nezávislý novinář. Ovšem rád taky píše i na „seriózní“ Protiproud Petra Hájka.

Svobodné rádio zaujalo další významné přispěvatele na tento blog. Jedním z nich je  Ladislav Kašuka, který si vydobyl místní slávu svými investigativními blogy. Dalším v řadě, je velký bojovník proti Islamizaci Evropy, znovuobnovení Československa a vzniku slovanského státu, který by se rosprostiral od Baltu k Jadranu a Černému moři, předseda parazitující strany ČSNS 2005, která má přibližně sedm členů, Ing. Karel Janko; který jako host Svobodného rádia v pondělí 22. února, v  hodinu a čtvrt dlouhém rozhovoru hovořil o Současné situaci u nás a v Evropě.  

http://www.youtube.com/watch?v=wyDxG_ISVOw

Vydržel jsem poslouchat pouze deset minut: Pak jsem si uvědomil, že riskuji zdravotní problém psychického rázu. Už jenom výraz: Arabské země od Alžíru po Pakistán svědčí o jeho velkém politickém rozhledu, protože nedokáže rozlišit Araby, od Kurdů, Turků, Iránců, Afgáncú a Pakistánců.

Při tomto deseti minutovém poslechu jsem si uvědomil, že můj pocit z poslední doby, že společnost začíná hloupnout je pravdivý.Možná je to tím, že hlupáci konečně našli vhodné platformy pro svou hloupost, jak to dát okázale všem na vědomost.

Rojí se na různých demonstracích, kde vykřikují svá jednoduchá hesla. Když se jich zeptáte na řešení, tak znají jediné: ploty, hlídání hranic, odchod z EU. Když se jich poté zeptáte co dál, tak povětšinou neví, a když „ví“, tak si musíte zacpat uši, aby vás ta hloupost neumlátila.Dnes máme výročí „Vítězného února“, a v televizi můžete spatřit na historických záběrech davy nadšených lidí, odsuzujících reakcionáře, volající po nových zářných zítřcích. Někteří se dočkali. Naučili se psát a číst a zvolili správný politický směr. Jiní, kteří často uměli nejenom psát a číst, ale i mysleli a věděli, skončili na popravištích nebo ve vězení.

I dnes máme demonstrace. Z různých stran. Někteří nosí šibenice, na které by rádi pověsili ty, kteří nesouhlasí s jejich „jediným správným“ názorem. Druzí by je rádi ukamenovali. Řečníci, k překvapení mnoho žen, křičí o národu, kterého se na nic nezeptali. Ale jsou přesvědčeni, že jsou vyvolenými zástupci tohoto národa a proto mají právo za něj hovořit. A kdo s nimi nesouhlasí jsou sluníčkáři, havloidi, pravdoláskaři nebo pražská kavárna, s kterýma je nutné zamést, a nebo aspoň zapsat do seznamu vlastizrádců

Bohužel je smutné, že takto dělí občany i jejich prezident, který bez ostychu mluví jako dlaždič a jeho posluchači nadšeně řičí, když mluví o kalašnikovi; či mu nadšeně aplaudují za slova, že samopal, který mu daroval liberecký hejtman, namířil na svou ženu.

Nezbývá než doufat, že časem zvítězí rozum nad hysterií..
O autorovi

Další články

2 komentáře

  1. yarda 26/02/2016 - 17:11 at 17:11

    Že by se autor mohl honosit politickým přehledem, který tak kritizuje, to zrovna ne. Jak jinak by mohl vynechat z výčtu Peršany, ale budiž. Jeho subjektivní názor, že vše co jde proti jeho přesvědčení je špatné, také není zrovna nejhonosnější. To je podhoubí těch co pak své odpůrce zovou xenofoby, nacisty a podobnými tituly. Kdyby autor chodil do starých hospod, dědové štamgasti by mu rádi zdělili že nejhlasitější je v hospodě blb, anžto nemá argumenty musí vše dokázat silou hlasu, tak by podobné výkřiky s nadhledem přehlížel Když tak odsuzuje navrhovanou ostrahu hranic, tak by nás mohl obšťastnit pojmenováním toho co činí naši německy hovoříci sousedé a nejen oni. Není nic špatného kritizovat presidenta, ale zároveň podotknout že více jak 70% důvěry asi nebude jen „hýkající“ dav.

  2. Milan 15/12/2017 - 16:04 at 16:04

    Kašuka je čurák!

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top