Veronika Vilimová: Nakupování sladkostí v obchodě už je dnes nuda

Veronika Vilimová: Nakupování sladkostí v obchodě už je dnes nuda

Veronika Vilimová je mladá majitelka internetového obchodu se sladkostmi. Vzhledem k tomu, že její značka Candymix.cz se v posledních měsících vymyká běžným trendům ze světa internetového nakupování, domluvili jsme se na rozhovor. Blíží se revoluce ve světě nakupování sladkostí?

 

Již v popisku jsme uvedli, že vlastníte e-shop zabývající se prodejem „sladkostí“. Co všechno vlastně nabízíte?

Nabízíme výborné a zábavné sladkosti. Soustředíme se na to, aby byly kvalitní, originální, dobře chutnaly a skvěle vypadaly – aby se líbily a chutnaly jak dětem, tak i dospělým. Nabízíme spoustu druhů sladkostí, které u nás nejsou běžně k sehnání. Některé druhy jsou přímo z Německa nebo jiných evropských zemí.

Je pro nás důležité, aby naše sladkosti byly co nejatraktivnější co do chuti i vzhledu, aby posloužily jako ideální dárek pro děti a všechny milovníky sladkostí, nebo jako originální „občerstvení“ na různé oslavy a party. Představte si, že svému kamarádovi, který miluje želatinové hady, přinesete jako dárek třeba 3 kilogramový kbelík plný našich realistických želatinových anakond. Takový dárek je neotřelý a potěší každého, kdo miluje sladké.

Kromě sladkostí nabízíme také americké a anglické limonády – k těm známějším druhům limonád nabízíme i jejich méně známé a neobvyklé varianty, které v českých kamenných obchodech nejsou k sehnání a které se v zahraničí těší velké oblibě. Najdete u nás také limonády pro českého zákazníka úplně neznámé, které jsou například v USA velmi populární.

obrázek rozhovor 2

Jaké vaše produkty jsou mezi lidmi nejoblíbenější?

Naši zákazníci mají nejraději želatinové bonbóny. Velmi oblíbené jsou želatinové fazolky a pendreky.  Pendreky jsou taková oblíbená klasika, lidé je mají hodně rádi, proto do naší nabídky vybíráme jen ty nejlepší a nejkvalitnější.

 

Proč by si měl klient objednávat „sladkosti“ po internetu? Liší se nějak vaše nabídka od nabídek kamenných obchodů?

Osobně bych řekla, že v obchodě je to taková ta ohraná nuda. Všechny ty druhy už všichni známe, většinou nás žádné nové chutě, barvy ani tvary nepřekvapí.

U nás na Candymix.cz najdete sladkosti, které jsou neobvyklé, spousta z nich není běžně k dostání. Důležitou výhodou oproti kamennému obchodu je bezesporu to, že si u nás můžete namixovat sladkosti, jaké chcete a v jakém množství chcete. Nenutíme vás kupovat klasické stogramové sáčky s jedním druhem. Když něčeho budete chtít třeba jen 20 gramů, není to pro nás problém.

Další výhodou je, že všechny sladkosti na eshopu vidíte tak, jak skutečně vypadají. Nevyskakují na vás žádné strakatě barevné nic neříkající obaly, podle kterých nepoznáte, co je vlastně uvnitř. Podle obrázků konkrétních produktů se mnohem lépe vybírá.

obrázek rozhovor 1

Proč jste se rozhodla zrovna pro tento druh podnikání?

Mám ráda sladké a už dříve v zahraničí mě velmi zaujaly kamenné obchody specializované jen a pouze na prodej sladkostí. Představte si obchůdek plný bonbónů, pendreků, marshmallow, želatiny a dalších cukrátek – plné dózy a vy si z nich můžete do sáčku nabrat, kolik jen chcete.

To mě nadchlo a inspirovalo. Došlo mi, že u nás zatím nic podobného nebylo, tak jsem zkusila začít internetovým prodejem.

 

Jaké byly začátky v tomto oboru?

Myslím, že lidé u nás zatím nejsou příliš zvyklí nakupovat potraviny přes internet, takže začátky určitě lehké nebyly. Ale situace na internetovém trhu se pomalu obrací k lepšímu, rozjíždějí se nákupy potravin online a podobné věci, takže lidé k těmto typům internetových obchodů získávají čím dál větší důvěru.

 

Blíží se Mikuláš a posléze i svátky Vánoční. Chystáte na tyto události nějaké bonusy pro zákazníky?

Chystáme se nabídnout speciální Mikulášské a Vánoční mixy za zvýhodněné ceny. Také plánujeme nějaké dárečky k objednávkám.

Jinak během celého roku zákazníkům, kteří si objednají mix sladkostí, přidáváme do mixu vždy pár dalších kousků zdarma, aby ochutnali, co máme nového.

 

Je možné si u vás objednané sladkosti zabalit v dárkovém balení?

Zatím balíme mixy sladkostí do roztomilých kyblíčků, které jsou průhledné, takže dobře vidíte, co je uvnitř a co vše jste si do vašeho mixu vybrali. Kyblíky mají navíc víčka s pojistkou – jsou znovuuzavíratelné, takže vaše sladkosti nevysychají.

Dárková balení určitě plánujeme, zatím vymýšlíme originální tvary a celkový design, ale určitě se dárkových balení dočkáte J

 

Uvažujete i o založení sítě kamenných prodejen vašich výrobků?

Ta myšlenka se mi moc líbí, takže ano, uvažujeme. Ale myslím, že zatím je na to brzy.

 

Velké množství podnikatelů si ztěžuje přehnanou byrokracií ze strany státních úřadů. Jak se tato problematika dotýká vás?

Vzhledem k tomu, že prodáváme potraviny, tak jsme museli jednat se Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí a musím říci, že vše proběhlo v pořádku a bez větších potíží. Dokonce nám i velmi ochotně poradili, byli jsme mile překvapeni.


O autorovi

Další články

2 komentáře

  1. žlna 04/12/2015 - 10:24 at 10:24

    tieto sračky si kupuje len vymletý dement podobný majiteľke e shopu

  2. Richard 04/12/2015 - 13:01 at 13:01

    Kolikpak je ten šikovné slečně let? :-)

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top