Umí Karolína Peake zpívat?

Umí Karolína Peake zpívat?

Sotva Karolína Peake, drze sebejistá novicka ve vodách vysoké politiky, začala usilovat o trůn ministra obrany, začali se politici vyjadřovat s obavou, jestli ví, jak vypadá tank, nebo zda budou křehkou dívenku vojáci poslouchat. Ministr Schwarzenberg prohlásil, že když Peake obraně, mohl by on z fleku šéfovat baletu.

Václav Klaus si nedokázal představit, jak se může někdo stát přes noc odbornicí na armádu. Asi pozapomněl, že Alexandr Vondra má modrou knížku, takže jeho jedinou kvalifikací je pindík v kalhotách.

Američané nedávno provedli jeden z mnoha zbytečných výzkumů, nicméně jeho výsledek je zajímavý: Přišli na to, že ženy na postu obrany řeší často bezvýznamné konflikty regulérní válkou. Prý proto, aby mužům dokázaly, že na to mají.

Také milá Karolína, šplhající jako křehká rostlinka po rozpadající se zdi napříč funkcemi, překvapila. Vzala čarodějnické koště, a začala v Augiášově chlívu zametat samopaly.

Nejdřív vyhodila generála Picka, který údajně za podezřelých okolností změnil názor ve věci nákupu lehce předražených letadel CASA. Dalším v řadě byl ředitel vyzbrojování Bulant, který se nějak zamotal v dodávce uniforem. Do třetice vyletěl i František Šulc, bývalý novinář, kterého Vondra pověřil sestavením takzvané bílé knihy o armádě.

Chtělo by se zaplakat a zařvat: Běda mužům, kterým žena vládne!

Peake sice možná neumí zpívat, jak poznamenal odborník na zpěv Miloš Zeman, ale svojí paličatostí a touhou po moci se snaží provětrat zkostnatělý aparát ministerstva, na kterém si Alexandr Vondra vylámal zuby. Chybělo málo, aby sám díky čachrům podřízených skončil na lavici obžalovaných.

Snad bude mít Peake při tom úklidu šťastnou ruku. Možná se dočkáme i chvíle, kdy tato členka nikým nevolené strany prosadí do svého týmu manžela Charlese Peake, toho času bez práce. Vysoký standard je třeba udržet. Ve vládě i v domácnosti.

Jako důvod by mohla třeba uvést, že ve dvou budou lépe odolávat těm, kdo ve skutečnosti ministerstvo ovládají.


O autorovi

Další články

1 komentář

  1. Derby 16/12/2012 - 14:40 at 14:40

    Lépe bych to nevyjádřil. Autor článku trefil hlavičku nové ministryně obrany na hřebíček!

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top