To je přeci jasné… a nebo není?!

To je přeci jasné… a nebo není?!

apple

Společnost Apple má malér – nezajistila totiž, aby její chytré telefony a ostatní přístroje nemohly zneužít děti jejich majitelů k nákupům na internetu.

A společnost Apple nevarovala zákazníky, že k tomu může dojít. Přehlédla prostě něco, co je snad každému jasné. Že za poskytnuté služby, zboží a další komodity (včetně těch virtuálních – například předmětů nebo bodů do počítačových her) od doby, kdy byly vynalezeny peníze, nestačí jen poděkovat. A je jedno, jestli jdete do obchodu postaveného z kamene a nebo do virtuálního e-shopu vytvořeného jen souhrnem gigabytů v síti sítí.

Problém vlastně nevzniknul až v naší „přetechnizované“ době. Je s námi odedávna nebo aspoň od doby, „co lidstvo (nezasažené Alzheimer-Fisherovou demencí) – pamatuje“. Posuďte sami: Koho by napadlo, že přílišná konzumace pokrmů pocházejících z kuchyně fast foodů s červenožlutým logem může vést nejenom k růstu hmotnosti, ale i ke vzniku dalších (obvykle s tím spojených) komplikací? A přece je poměrně hodně příkladů absurdních sporů, v nichž se žalující strany domáhali (podle nich oprávněné) náhrady škody. Tyhle případy bývají nejen vděčným tématem silvestrovských a aprílových vydání televizních, rozhlasových i novinových zpráv. V USA dokonce existuje tak zvaná Cena Stelly. Je pojmenovaná po 81 leté paní Stelle Liebeck, která vyhrála spor o následky opaření horkou kávou.


Držitelem této ceny je například mladík, který přišel k úrazu proto, že kradl sousedovi z auta poklice, ale nevšiml si, že majitel sedí uvnitř a hodlá i s vozem odjet. Neméně zábavně zní případ, v němž se zákaznice soudila s obchodním domem, který prodával nábytek. Předmětem sporu bylo její zranění kotníku, které si způsobila, když zakopla o „spratka, který pobíhal po prodejně.“ Kuriozní je to, že dotyčným „spratkem“ byl syn oné zákaznice. A snad ještě kurioznější je, že zákaznice spor s obchodním domem vyhrála.

Když už jsem u těch kuriozních rozsudků, na světové síti sítí jsem našel (kde taky jinde hledat?) další „pikošku“. Stalo se opět v USA. Tamní soudce nařídil muži, který byl obviněný z domácího násilí, že musí jít se svou manželkou na pořádné rande. Podle deníku The Sun spočíval rozsudek v tom, že musí své manželce koupit květiny, vzít ji na bowling a romantickou večeři. Jinak mu hrozilo vězení. Rozsudek padl za to, že svou manželku při hádce fyzicky napadl.

Z uvedeného vyplývá, že dnes je už od chvíle, kdy otevřete ráno oči, třeba mít se na pozoru. Nikdy totiž nevíte, kdo si na vás co vymyslí. I když je to přeci jasné… a nebo není?! Co říkáte? Stalo se i vám něco kuriozního?O autorovi

Další články

1 komentář

  1. Tomáš Nocar 24/07/2014 - 00:12 at 00:12

    Dnes je selský rozum jen nadávka, které většina „inteligence“ ani nerozumí….

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top