Tesco bude testovat bezkontaktní systém dokladů o zaplacení

Tesco bude testovat bezkontaktní systém dokladů o zaplacení

Britský řetězec supermarketů a hypermarketů Tesco Stores Co UK míní do budoucna testovat bezkontaktní systém vydávání dokladů o zaplacení. Zákazník přiloží svojí debetní nebo kreditní kartu k platebnímu terminálu, speciálně pro tuto bezkontaktní operaci určenou. Aplikace, pro tento účel vyvinutá IT společností s názvem Tag Retail Systems, přečte z platebního terminálu typu „tap&tag“, který Tesco využívá, záznam o platbě a vyhotoví kompletní doklad o zaplacení v elektronické formě.

Tento doklad pak následně zašle zákazníkovi na jeho smartphone. Se společností Tag Retail System se pro účel vývoje této aplikace spojila se společností Tesco.

Podobná aplikace byla testována v omezenější verzi po 3 měsíce ve dvou samoobsluhách Tesco  ve městě Harlow v Essexu. Tento test skončí příští měsíc a podle představitelů společnosti Tesco se již dnes zdá, že test zapojení této aplikace do ostrého provozu dopadne úspěšně.Podle vedení společnosti Tesco hovoří ve prospěch zavedení aplikace několik důvodů. Prvním důvodem je usnadnění činnosti zákazníka. Druhým důvodem je skutečnost, že papírový doklad někde ztratíte nebo znehodnotíte. Třetím pádným důvodem je to, že společnost Tesco, která je ostatně ve svém oboru první větší řetězec, která výše uvedenou aplikaci bude testovat, šetří velmi významnou měrou životní prostředí. A posledním, ne nevýznamným důvodem je to, že papírové doklady o zaplacení se tisknou na termo tiskárnách, které pro tento účel používají speciální termosenzitivní papír. Tento druh papíru je však chemicky nestálý, což se projevuje blednutím barvy na papírovém dokladu o zaplacení.

Bude znamenat zavedení této aplikace konec papírových účtenek? Alespoň prozatím ne, společnost Tesco chce vyjít příznivcům „klasických“, tedy papírových, dokladů a umožní jim tisk jakéhosi sumáře nákupu na papírové médium.
O autorovi

Další články

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top