Sýrie: Vláda a rebelové se domluvili na klidu zbraní. Čeká to také Ukrajinu?

Sýrie: Vláda a rebelové se domluvili na klidu zbraní. Čeká to také Ukrajinu?

Konflikt sýrie Konflikt sýrie Konflikt sýrie Konflikt sýrie Konflikt sýrie Konflikt sýrie Konflikt sýrie Konflikt sýrie Konflikt sýrie Konflikt sýrie Konflikt sýrie

Válka v Sýrii: Klid zbraní pomohl rebelům se stáhnout

Stalo se tak před několika týdny, kdy slavil syrský šéf Baschar al-Assad vojenský úspěch: Jeho vojska stála krátce před převzetím totální kontroly nad městem Holms. Obklíčeným rebelům, kteří se ve městě dva roky drželi, garantoval režim volný odchod z města.

Příměří bylo dohodnuto na 48 hodin. Vláda a povstalci se dohodli na klidu zbraní. Mnozí z nich žili v obklíčeném Holmsu až dva roky v neuvěřitelných podmínkách. Západ je nechal ve štichu a oni za sebou nechali jenom spoušť, neuvěřitelné lidské tragedie a totálně zničené město. Jistě můžeme namítat, že město Holm zpustošila armáda Sýrie, která bombardovala město tak dlouho, až bylo srovnáno se zemí podobným způsobem jako Berlín 1945. Když pomyslíme, že se dnes nacházíme 70 let po druhé světové válce, tak je toto město absolutním synonymem neschopnosti vlád pochopit, jak tyto státy fungují. Nechci strašit, ale jistá paralela k situaci na východní Ukrajině mně nepřipadá jako úplně falešná.

Kapitulace a odchod rebelů byl symbolický vojenský úspěch diktátora Baschara al-Assada, který se právě dnes zúčastní uprostřed občanské války prezidentských voleb. O jeho znovuzvolení nemá nikdo pochybnosti. Holms bylo před třemi roky první město, kde se lidé postavili proti režimu – podobně jako Kyjev na Ukrajině. Vládní vojska pak mohla po dlouhé době s pomocí milicionářů libanonské Hisballah a bojovníků z Iráku svoji pozici v centrální Sýrii upevnit.

 

Rebelové se stáhli na sever země – chyběla jim slíbená a nedodržená aktivní podpora západu.

Politici světových mocností sledují jenom a výhradně svoje zájmy. Nejde jim vůbec o občany těch států, které svým nezodpovědným jednáním rozrýpávají, podkopávají a kde se snaží ve vlastním zájmu nastolit devastující „demokracii“ západního stylu, která bývá často v rozporu s jejich mentalitou a náboženským smyšlením. A to všechno přes existující mezinárodní smlouvy o nevměšování se do vnitřních záležitostí.

V mnoha případech postupují koordinovaně, aby si pak devastovaný stát rozdělili do sféry svých zájmů. Pokud se někdo tomuto způsobu devastace brání, tak se mu k rozvratu vhodnými prostředky pomůže. Klasickým příkladem byl rozpad bývalé Jugoslávie se vší politickou špínou a následky. Poté bylo třeba ze strany USA rozvířit další válečné konflikty jako Irák, Afghánistán, severní Afrika, Egypt, Sýrie a nyní Ukrajina. Mezinárodním nepsaným pravidlem jsou zájmová teritoria, která se poměrně dlouho mezi velmocemi dodržovala. Po debaklu USA v Iráku a Afghánistánu – stálo to jenom USA dohromady na 4200 mrtvých a 40.000 zraněných – potřebuje USA opět nějaké významné vítězství, úplně jedno kde, hlavně vítězství. V severní Africe se to tak nějak nepovedlo, zamíchali se do toho Francouzi – jejich sféra zájmů. V Sýrii a Iránu to také neklaplo, protože si Rusko postavilo hlavu, že je to jeho sféra zájmů a USA, že se má držet zpátky a hlavně dodržovat tajné úmluvy. V Afghánistánu dokonce Rusko Američanům nepřímo pomáhalo. Od té doby se USA a de facto i EU o Sýrii nezajímají. A v tomto globálním monopoly o ekonomické ovládnutí světa a nerostných bohatství se masy mrtvol a utečenců považují pouze za kalkulované zanedbatelné kolaterální škody.

 

Všude, kde USA pod záminkou lidských práv a svobody začne nebo podporuje válku, tam zůstává spálená zem.  

Postupy jak rozvířit válečný konflikt jsou známy. Přes tajné služby CIA a NSA se podporuje jako první národní disent. Podpora probíhá přes zahraniční emigraci, která posílá do státu X peníze, písemné materiály a strategické návody jak postupovat. Dalším krokem jsou sliby beztrestnosti s garantovanou možností převléct kabáty pro politiky, kteří se k převratu připojí a kteří pomohou k pádu režimu. Všechno, co už známe od roku 1989. Problémem ale jsou státy na jih od střední Evropy a dále pak Afrika a blízký východ. Panuje zde absolutně odlišná mentalita a náboženství. Proto veškeré pokusy o tzv. „demokratizaci“ krachují. Tyto státy jsou odjakživa zvyklé na tvrdou ruku. Dostane ruka „diktátora“ křeče, tak se systém zhroutí a dochází dlouhodobě k bezvládí spojené s krvavými excesy a občanskými válkami. Irák a Libye jsou tomu nejlepším příkladem. Po spálené zemi se poté zahraniční armády jako „vítězové“ stahují. Jak to ve všech státech, kde se spojenci angažovali, vypadá, se můžeme podívat na příkladu města Holms v Sýrii.


Pokud bude Kyjev nadále následovat příkazy USA, NATO a EU, tak to může na východní Ukrajině dopadnout přesně jako v Sýrii. Ukrajina je zájmová oblast Ruska. To ví všichni, kteří se situací vážně zabývají. Myslet si, že Rusko připustí, aby se na Ukrajině usadilo NATO s připojením k EU a zakotvením v Oděse US-válečné lodě, je bohužel naivní. USA umí sice války začít, neumí je dokončit. Myslet si však, že je naivní, by nebylo to správné označení. Zajímavé je sledovat, že se poslední dobou už vůbec o Krymu nemluví.

 

Jak jenom vyvolat válečný konflikt?

Ukrajinci to zvorali, tak komentáře aktivních válečníků v USA a NATO. Tak nějak nám překazili hrát si na vojáčky a válčí si mezi sebou a to ještě k tomu s ruským vojenským materiálem. To nemůžeme akceptovat, řekl si Obama pod tlakem válečných cínových štváčů jako McCain a Rasmussen. To nepodporuje náš zbrojní průmysl a škodí našemu hospodářství, a odletěl do Polska s novou ideou. Prý navýší zbrojní výdaje zase o miliardu dolarů a posílí jednotky v EU. To se líbí skoro všem státům, nejvíce pak Polsku. V dobách studené války do roku 1989 se všem městům kde byly US-kasárny, dařilo velice dobře. Po jejich odsunu tato města krachovala. Výroba hamburgerů a fast foodu se tam propadla na minimum, řemeslníci a dodavatelé krachovaly jak na běžícím pásu a z civilních zaměstnanců se stali nezaměstnaní. Všechno to nebude Rusku vadit, jenom Ukrajina musí zůstat nedotknutelnou zónou. Navýšení zbrojních výdajů totiž hraje do rukou i ruským vojenským činitelům.

Pokud to dopadne podle těchto pravidel, tak budou armády všech zúčastněných států spokojeni. Všichni, včetně Ruska, budou navyšovat svoje finanční výdaje na zbrojení a budou je ospravedlňovat osvědčenou rétorikou z dob studené války. Na jedné straně budou občany masírovat strachem z Ruska, na druhé straně strachem z USA a EU. Profitovat bude vojenská sebranka cínových válečníků na obou stranách a jejich zbrojní průmysl. Poškozenými zůstanou jako obvykle řadoví občané, kteří to všechno musí zaplatit.

V opačném a v tom nejlepším případě to bude jenom znamenat to, co vidíte v roce 2014 na obrázcích ze syrského města Holmsu. V nejhorším případě se někdo zblázní a stiskne červený knoflík. Obrázky z města Holms by měli být politici každý den fackováni – včetně mnohých prezidentů.

© Copyright by skutecnosti.cz
Všechna práva vyhrazenaO autorovi

Další články

3 x komentář

 1. stern 05/06/2014 - 14:11 at 14:11

  Paralela s Ukrajinou zde rozhodně je… Lidé z těchto oblastí maj na výběr: opustit rodnou zemi a všechno to, pro co v ní žili… podvolit se nepřátelům, kteří si z nich udělaj novodobý otroky (to je velice nepřesný neboť otroky jsme všichni a jsme vcelku spokojený – možná by bylo vhodnější nazvat je loutkami – bez možnosti vlastní vůle – něco jako kriminál)… nebo se zbraní v ruce bojovat za svoje děti a jejich budoucnost… Některý národy to ještě umějí… na rozdíl od nás, kteří si již zvykli na příjemnou pozici otroka – loutky, který je rád, že může bejt v pánově domě pěkně v teplíčku… 

  • Jozef 28/07/2014 - 19:26 at 19:26

   Je to asi tak ako píšete. Avšak to vzlykanie nad tým ako si s nimi veľmoci „vytierajú svoje zadky“ počúvam zo všetkých svetových strán, no títo uvzlykaní ľudia sú radi keď nielen o ich osude rozhodujú cudzí páni, ale dokonca namiesto nich rozmýšľajú. Koľko slávy a pompéznosti bolo okolo založenia ČeskoPomlčkaslovenska! Kto si však pri tom propagandistickom treštení uvedomil že vskutočnosti ten Rakúskouhorský žalár národov vlastne nahradil ten nový Československý? A navyše s bábkovou vládou poplatnou zahraničným sponzorom ktorí zorganizovali to rozbitie Rakúskouhorska. A „oslobodené národy“ zahľadené do svojej „veľkoleposti a jedinečnosti“ ani nemali pri tých svojích narcistických excesoch čas si všumnúť že sú otrokmi ešte viac než pred tým. Pri vštkej úcte k štátu v ktorom som vyrastal, paralela medzi ČeskoPomlčkaslovenskom a Ukrajinou je zjavná. Boli to umele vytvorené štáty, vzniklé po rozpade impéria. V každom z nich prebiehala snaha vytvoriť umelý národ. V Československu národ československý, na Ukrajine jednotný ukrajinský národ. A v oboch prípadoch snahy zlyhali. Aby to napokon neskončilo „len s odsunom“ vzdorujúcej národnostnej menšiny.

 2. Jan 07/10/2014 - 13:22 at 13:22

  Vážený pane Jozefe, když jsem si přečetl Váš příspěvek rozhodl jsem se napsat. Z Vás mluví jasný Slovenský nacionalismus. Jaký byl rozdíl ve složení obyvatelstva v bývalé ČSR a jaký je rozdíl ve Švýcarsku? Kdo chce žít spolu tak si jeden druhému vyhoví. Ve Švýcarsku žijí 4 národy Němci, Francouzi, Italové a Rétorománové a jsou jeden z nejvyspělejších států světa. Já jsem se narodil na Slovensku a poté jsem žil v Čechách. Matka byla Slovenka a otec Moravák. Vzpomínám si jak v roce 1951 byl jsem prvák mne jedna příslušnice učitelského sboru Slovenská učitelka v Žilině, kam jsme se přestěhovali z Moravy, ukazovala spolužákům jako smradlavého Čecha – na to se nedá zapomenout a takový jako ona byli celou dobu až do roku 1989 zakuklení a poté z jejich vylíhnutí po roce 1989 se opět stali nacionalisté, kteří rozbili Československo. Čím menší stát tak větší jej nerespektují. Uvědomte si , že třetina Slováků jsou Maďaři tak co vy na to? Za ČSR nebo ČSSR si to Maďaři nedovolili co si dovolují na samostatné Slovensko.

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Breaking news

25.7  16:18 - Verizon u cíle: Yahoo bude převzato

Yahoo-šéfová Marissa Mayer

Více jak 20 let od založení stojí internetový pionýr definitivně před ztrátou své samostatnosti. Telekom gigant Verizon převezme Yahoo, podle informací z médií, za ca. 5 miliard dolarů.

  15:00 - IOC rozhodlo: Být u toho znamená všechno

IOC-Prezident Thomas Bach (vlevo) a Vladimir Putin

Přestože byl státem pdporovaný doping v Rusku prokázán tak smí ruský tým v Rio de Janeiro startovat. Ukazuje to že ruský vliv na IOC je ohromný. Whistleblowerin Julia Stepanowa, která to všechno práskla, je z účasti vyloučena. Bude se muset odstěhovat a Rusko už nebude nikdy reprezentovat. S výsledkem se dalo počítat a překvapení se nekonalo.

  13:15 - Americká vláda chce stanice, které dobijí elektromobil za 10 minut

Dobíjecí stanice Tesla

Elektromobil je jeden velký problém. Vlastně je to shluk mnoha malých problémů. Třeba s dobíjecími stanicemi, kterých je málo a nedobíjí dostatečně rychle. To ví i americká vláda a zavázala se, že bude za vládní peníze podporovat projekty na rychlejší dobíjení. V Evropě se vedle chybějícího nadšení k elektro-mobilitě potýkáme se samými problémy s nedostatkem nabíjecích stanic.

  12:00 - V Íránu zničili sto tisíc satelitních antén

Íránské úřady nechaly zničit 100 000 satelitních antén, které byly zabaveny občanům. Informovala o tom agentura AFP. V Íránu je příjem satelitních televizních kanálů zakázán a pokutován, zákaz se ale všeobecně porušuje. „Většina satelitních kanálů oslabuje rodinné základy a u dětí ohrožuje školní docházku. Průzkumy ukazují, že děti, které takovou televizi sledují, jsou nezdvořilé ve škole i vůči rodičům.“

  11:05 - „Desaster“: Trump uvažuje o vystoupení z WTO

US-Kandidát na prezidenta Donald Trump

Volný obchod patřil desetiletí z republikánské víře. Ne ale pro Donalda Trumpa: Jako budoucí US-prezident by z organizace volného obchodu (WTO) eventuálně vystoupil. Jako důvod uvedl že volný obchod je desasterem pro státy které jsou členem WTO.

  10:16 - Z lomu ČSA má odejít 1769 lidí

Premiéra Bohuslava Sobotku čeká na jednání vlády těžký boj s koaličními partnery o příspěvek severočeským horníkům. O práci v souvislosti s útlumem těžby, na jehož začátku stálo rozhodnutí vlády o neprolomení limitů na zdejším lomu ČSA, by tu během dalších pěti let mělo přijít 1769 zaměstnanců.

  9:32 - Výbuch v německém Ansbachu zranil dvanáct lidí

Atentátník se zabil v Ansbachu

Neúspěšný žadatel o azyl ze Sýrie (27) zemřel poté, co v bavorském Ansbachu v neděli večer odpálil výbušninu. Při explozi bylo zraněno 12 lidí. Podle policie jsou tři z nich ve vážném stavu.

24.7  18:00 - Sedm let bez Čechů nebo Poláků? V EU se rodí plán brexitu

Plakát, který před referendem Brity nabádal k Brexitu

Velká Británie by mohla po vystoupení z EU zůstat součástí jednotného evropského trhu, a přitom by se jí až na sedm let netýkalo pravidlo o volném pohybu pracovních sil. Takový je alespoň plán probíraný v evropských metropolích. V praxi by to znamenalo, že ne každý Čech by směl přijít do Británie za prací jako dosud. Informaci přinesl list The Guardian s odkazem na přední zdroje na britské i unijní straně.

  16:42 - Silné bouřky postihnou celé území ČR, budou doprovázeny přívalovými dešti

V teplém a vlhkém počasí se v neděli odpoledne na jihu Moravy, v západních a jižních Čechách budou místy vytvářet bouřky. Ty mohou být provázeny přívalovým deštěm. Výstrahu v neděli vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

  15:00 - V Brazílii se pokusili ukrást olympijskou pochodeň

V brazilském městě Guarulhos nedaleko Sao Paula se neznámý muž pokusil ukrást pochodeň s olympijským ohněm. Štafetu však díky pohotovému zásahu bezpečnostní služby narušil jen na několik vteřin a byl zadržen policií.

  13:12 - Na Frýdecko-Místecku se zranilo hned pět cyklistů

Pět zraněných cyklistů na Frýdecko-Místecku museli v sobotu během devíti hodin ošetřit moravskoslezští záchranáři. Ve třech případech si lidé po pádu z kola poranili hlavu. Moravskoslezští záchranáři v týž den vyjížděli také ke dvěma topícím se mužům. Jeden je v kritickém a druhý ve vážném stavu.

  12:00 - Žaloby o miliardové pozemky církev většinou nestáhne

Slib biskupů, že katolická církev stáhne žaloby podané na kraje, má právní háček. Podle zjištění Práva nelze očekávat, že církevní subjekty stáhnou všech svých 116 žalob, jak v to doufají hejtmani, nýbrž sotva polovinu.

  11:01 - Sebeakceptance: Smím žít jak já chci!

Sebeakceptance: Milovat své tělo jaké je

Příliš tlustá, plnoštíhlá, tmavá? V USA dělají „Body-aktivisté“ reklamu jak milovat svoje tělo jaké je. Ale jde to vůbec? Ano, je to možné, ale je to i těžké.

  10:23 - Mnichovský střelec vyhrožoval spolužákům smrtí už před pár měsíci

Lidé před mnichovskou Olympií oplakávají oběti střelby.

Osmnáctiletý Ali David Sonboly, který v pátek v Mnichově zastřelil devět převážně mladých lidí, se v minulosti opakovaně choval hrubě a vyhrožoval okolí smrtí. Spolužáky byl odstrkován. Jeden ze svědků také pro stanici NBC News vylíčil, jak mu jedna z obětí zemřela na ulici v náruči.

  9:40 - Na Rokycansku zemřela osmadvacetiletá řidička

Nedaleko Příkosic na Rokycansku zemřela v neděli ráno při nehodě mladá řidička. Havarovala tam před 6:00 s osobním automobilem Audi A4, řekla policejní mluvčí Martina Korandová.

23.7  20:00 - Je svět obrácený naruby? Nebo vyvrácený z pantů?

Olympijské nákupní centrum Mnichov

Násilnosti v Nice, Würzburgu a nyní v Mnichově. V Turecku skončila demokracie. Podle WHO není virus Zika nebezpečný – i když sportovci ruší účast na olympijských hrách. A: Donald Trump neví nic o světě. To je tragická bilance posledních dvou týdnů na skutecnosti.cz.

  19:32 - Nový jednorázový kapesní test na infarkt stojí 370 korun

Ilustrační znázornění infarktu

Až donedávna mohla být diagnóza akutního infarktu myokardu provedena pouze v nemocnicích s určitým vybavením, takže bylo obtížné splnit cíl včasné diagnózy a včasné léčby, zvláště když pacienti jsou na předměstí nebo ve vzdálenějších oblastech. Přitom klíčem ke zlehčení následků a snížení úmrtnosti je diagnostikovat a zahájit léčbu co nejdříve. Teď je k dispozici ale test na infarkt. Stojí 370 korun a lze ho zakoupit v lékárně..

  18:57 - Kvalifikace Formule-1 v Mad’arsku: Rosberg startuje z pole-position

Nico Rosberg

Přes chaotický průběh tréningu v Budapešti: Nico Rosberg startuje velkou cenu Mad’arska z prvního místa. Tréning musel být vzhledem ke špatnému počasí několikrát odložen. Jeho stájový kolega Hamilton začíná z druhé pozice, Sebastian Vettel na Ferrari až z pátého místa.

  18:27 - V Čechách hrozí silné bouřky a přívalový déšť

Ilustrační foto Ondřej Kořínek

V jižních a západních Čechách hrozí od sobotního odpoledne silné bouřky. Výstraha se vztahuje i na neděli. Bouřky bude doprovázet přívalový déšť ojediněle s úhrny kolem 40 mm. Potoky a říčky se mohou rozvodnit.

  18:00 - Bratislavskou Petržalku vyděsila střelba

V bratislavské čtvrti Petržalka se v sobotu střílelo. Policejní mluvčí Lucia Miháliková uvedla, že byl zadržen 22letý muž. Nikdo nebyl zraněn. Muž střílel pouze z plynové pistole, jako stříleli děti v minulosti „poplašñákem“. Lidé jsou prostě přespříliš vystrašení.

  13:15 - Evropa a Turecko: Strach z Erdogana a z Putina

Zakladatel státu Atatürk a prezident Erdogan

EU by mohla přerušit jednání o vstupu Turecka do EU a současně zmrazit miliardovou pomoc. Ale v Bruselu mají z tohoto kroku strach – bojí se reakce ze strany Erdogana. Jaká politika se praktikuje je vidět i na straně IOC – i zde mají strach z reakce prezidenta Putina v případě vyloučení ruských sportovců z OH.

  12:00 - Václav Klaus ml. vyzval k opuštění Evropské unie

Expert na školství ODS Václav Klaus ml. vyzval ve světle vražedného útoku v Mnichově k opuštění Evropské unie. Vysloužil si za to kritiku předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska.

  11:26 - Levitující přechod pro chodce vzbudil na Slovensku pozdvižení

"Třírozměrný" přechod má zvýšit bezpečnost chodců.

Ve městě Čadca na severu Slovenska překvapí řidiče levitující třírozměrná zebra. Přechod pro chodce umělci namalovali tak, že na první pohled vypadá, jak by se vznášel nad silnicí. Dílo u našich východních sousedů vzbudilo značnou pozornost.

  11:05 - Vrah z Mnichova byl syn taxikáře

Místo činu atentátu v Mnichově

Mladík, který v Mnichově zastřelil devět lidí, byl Ali Sonboly, syn taxikáře s německým a íránským občanstvím, který pracoval v obchodě. Sousedi o něm řekli, že to byl klidný typ. Policie nezná jeho motiv, prověřuje ale spojitost s falešnou nabídkou na Facebooku, že v restauraci McDonald’s, kde střílel, se v tu dobu bude podávat jídlo zdarma. Svědkové vypověděli, že mladík volal Allahu akbar (Bůh je veliký), ale také to, že je Němec. Češi mezi oběťmi nejsou.

22.7  20:00 - Rok po tragédii: Nové záběry z nehody Pendolina ve Studénce

Pendolino se srazilo s kamiónem

Přesně po roce od tragické nehody na železničním přejezdu ve Studénce, kterou způsobil řidič polského kamiónu, zveřejnili hasiči videonahrávku ze záchranné akce. Nehoda si vyžádala tři mrtvé a dvanáct zraněných. V současné době se uvažuje o tom, že železniční přejezd bude zrušen a pod důležitým koridorem spojujícím Ostravu se střední Moravou bude vybudován podjezd.

  19:06 - Erdogan nechal zavřít dva piloty

Sestřelené ruské letadlo (24.11.2015)

Rusko-Turecké vztahy se překvapivě rychle zlepšují – přitom sestřelilo Turecko ruské bojové letadlo. Erdogan nyní sdělil že nechal zavřít turecké piloty do vězení. Údajně měli zájem na zhoršení vztahů s Ruskem.

  18:00 - Na EasyJet a Ryanair si stěžuje nejvíc lidí

Na aerolinky EasyJet a Ryanair si stěžovalo v první půlce roku 2016 nejvíce lidí.

Na EasyJet si ze všech britských aerolinií stěžuje nejvíce lidí. Vyplynulo to z interních statistik společnosti EUclaim. Ta poskytuje pasažérům informace o možné finanční kompenzaci za zpoždění letů, problémy s nimi spojené i řeší. V databázi společnosti se za první polovinu roku nashromáždilo přes 5641 stížností právě na EasyJet. Druhé místo obsadily aerolinky Ryanair se 4781 stížnostmi. Informoval o tom Daily Mail.

  17:03 - Formule 1: Nico Rosberg prodloužil u Mercedesů

Nico Rosberg

Boj dvou gigantů bude s Lewis Hamiltonem pokračovat: Nico Rosberg prodloužil smlouvu se stájí Mercedes. Němec leží v aktuálním hodnocení těsně před svým týmovým kolegou na prvním místě.

  16:16 - Venezuela: McDonald’s chybí žemle pro Big Mac

Big Mac od McDonald's

Hospodářská krize ve Venezuele se dotýká i velkých amerických korporací: McDonald’s odstranil Big Mac z jídelníčku. Zřejmě chybí dodavatel pro žemle. Pro McDonald jistě ohromná katastrofa?

  15:00 - Dreamliner a Jumbo má problémy: Boeing musí odepsat miliardy

Boeing 787 Dreamliner

Kvůli problémům se třemi modely musí firma Boeing korigovat bilanci. Obvzláště problematický je dálkový letoun Dreamliner. K tomu ještě slabá poptávka pro Jumbo-Jet 747-8 a zpoždění s dodávkami tankovacího letadla KC-46 pro americkou armádu. Výše ztrát se pohybuje kolem dvou miliard dolarů – akcie Boeingu ztratila jedno procento hodnoty.

Top