Sněmovna skáče, jak Babiš píská, resp., tvoří zákony pro svůj budoucí blahobyt

Sněmovna skáče, jak Babiš píská, resp., tvoří zákony pro svůj budoucí blahobyt

Prý se dle návrhu opozičního poslance Plíška (TOP 09) chystá návrh změny zákona o střetu zájmů, která by „přinutila“ Babiše vzdát se správy Agrofertu.

Ministr, který vlastní v soukromé firmě nad 40%, by se musel svého podílu vzdát, tedy převést alespoň část svého podílu na jinou osobu – třeba manželku či jiného člena rodiny, nebo ji převést do svěřeneckého fondu. Podle Plíška je to způsob, jak vyloučit, aby členové vlády preferovali soukromé zájmy nad zájmy veřejné. Podle mne je to ale způsob, jak přesvědčit vlka (občany), že se nažral, ale kozu (Babiše a další budoucí oligarchy) nechat kolem něho dovádět.

V Babišově oblíbeném Chorvatsku prý platí, že člen vlády může ovládat pouze do 5% základního kapitálu společnosti a pokud převádí svůj podíl nad povolený limit na jinou osobu, nesmí s ním být tato osoba v příbuzenském vztahu. Tento model už se blíží k rozumnému poměru „já a moje zájmy ku zájmům společnosti“Takže, pane Sobotko, premiére všech lokajů, váš výrok: „Návrh předložený k zákonu o střetu zájmů, který by nově ukládal členům vlády převést firmy, aby je nemohli ovládat, považujeme za legislativně nesporný. Řešil by otázku střetu zájmů miliardářů systémově a jednou provždy,“ je přinejmenším trapný. Řešit jednou provždy zákon o  střetu zájmů v podobě, jakou si pravděpodobně v kuloárech dohodli ti, co i v budoucnu hodlají ovládat zemi podle vzoru Wall Streetu, připomíná jiné jednou provždy, totiž, „se Sovětským svazem na věčné časy“ Poučte se, že jednou provždy naštěstí nikdy nikomu nevýjde.

Pokud bude schválena změna zákona o střetu zájmů v podobě navržené poslancem Plíškem, vsadím se, že se nám Babiš ještě před volbami v roce 2017 ožení …

Jde o komentář k článku http://www.novinky.cz/domaci/395948-cssd-podpori-navrh-aby-babis-nemohl-ovladat-agrofert.html
O autorovi

Další články

1 komentář

  1. yarda 29/02/2016 - 18:33 at 18:33

    Výhoda tohoto zákona pro p. Babiše že alespoň pozná jak férovým kunšaftům šel do koalice, že úspěch se neodpouští a nejlepší česká vlastnost je závist. Co na tom že návrh podala šTOPka, přidáme s k ní ať nám ANO nesnižuje preference. Co na tom že p. Sobotka si postavil bydlení za cestovní náhrady ač má léta k dispozici služebák se šoférem a šmahem stovky horníků o něj připravil. Co na tom že někteří poslanci vykáží miliony za poradenskou činnost. Mudr, Judr poslanci se také nevzdají svých ordinací a klientů, proto se zákon musí velmi dobře vycizelovat, aby potrefil jen p. Babiše. Ono je dobře, že zjistil co je „vysoká“ politika za žumpu a pamatoval si to do voleb příštích.

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top