Skryté bohatství? Británie drží úplatky určené deseti nejvíce zkorumpovaným zemím světa!

Skryté bohatství? Británie drží úplatky určené deseti nejvíce zkorumpovaným zemím světa!

Velká Británie zadržuje již od roku 2010 úplatky, určené  deseti nejvíce zkorumpovaným zemím světa v celkové částce 3 miliardy liber (v přepočtu cca 105 miliard Kč).
Jak se ukázalo, Británie vydala částku ve výši zhruba 3 miliardy liber, určenou pro nejvíce zkorumpované země světa. Tuto částku zadržuje od roku 2010. Překvapivá zjištění vyšla , najevo poté, co byl britský premiér natočen na kameru, jak popisuje, že Nigérie a Afghanistán patří mezi nejvíce zkorumpované země světa.

David  Cameron hovořil na včerejší recepci, konané v předvečer antikorupčního summitu, kterého se zúčastní představitelé více než 40 zemí světa, aby společně diskutovali o tom, jak zastavit fenomén globální korupce. Jako odpověď čelní představitelé Nigérie podpořili Davida Camerona v myšlence vrátit miliardy liber, ukradených úplatnými úředníky a praných v Británii a „neklást žádné otázky“. Dvě země, jejíž prezidenti se dnešního londýnského summitu zúčastní, dostávali ročně od britských daňových poplatníků částku ve výši 345 milionů liber, údaj, jehož hodnota stoupla od roku 2010, kdy se David  Cameron ujal úřadu ministerského předsedy, o plných 35 procent.
Na otázku, jaký je jeho názor na výroky premiéra Camerona, řekl nigerijský prezident Muhammadu Buhari, cituji „Nepřijel jsem do Londýna  omluvu, důvod, proč jsem do Londýna na summit přijel je ten, abych vyžadoval vrácení peněz, kam patří.

Dopis. Který zaslalo premiéru Cameronovi 40 civilních osob z Nigérie v předvečer londýnského summitu varuje před chybným pochopením úsilí Nigérie v jejím boji s přebujelou korupcí. Nigerijský senátor Dino Melaye rovněž vyzval premiéra Camerona k vyšší ofenzivě v boji s korupcí.


O autorovi

Další články

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top