Sebeobrana pro seniory – zdarma

Sebeobrana pro seniory – zdarma

Sportujte na desítce: Znovu otevíráme kurzy sebeobrany i cvičení pro seniory zdarma
Zajímavá tisková zpráva

Rekondiční cvičení pro seniory, seniorbox nebo kurzy sebeobrany se spouští i v roce 2017. Od března tak mohou obyvatelé Prahy 10 znovu využívat oblíbených kurzů zdarma.

„Stejně jako v loňském roce nabídne celou řadu kurzů, které jsou pro obyvatele městské části bezplatné a k jejichž navštěvování stačí jen včasná registrace,“ láká radní pro sport Bohumil Zoufalík.

„Městská část podporuje sportovní vyžití mnoha různými způsoby. Bezplatné kurzy vidíme jako cestu, jak ke sportu přivést ty, kteří by na ně hůř hledali peníze, ale také ty, kteří si třeba jen chtějí zkusit něco nového,“ říká předsedkyně sportovního výboru Prahy 10 Kateřina Peštová.

Ve Sportcentru v Kodaňské ulici tak už v březnu začnou jak kurzy sebeobrany, tak cvičení pro seniory. Na tyto kurzy od dubna naváží oblíbené lekce Nordic Walkingu v Malešickém parku.

Kurz sebeobrany pro ženy a seniory je rozdělen na dvě části, teoretickou a praktickou, v teoretické části jsou účastníci informováni o možném nebezpečí, o tom, jak mu předcházet, jak se chovat v případě napadení, nebo v případě, že jsou svědky napadení. Praktická část kurzu obsahuje výběr z nejúčinnějších bojových či sebeobranných prvků (např. box, thajský box, Krav Maga, karate).

Cvičení pro seniory udržuje vitalitu a fyzickou kondici na přiměřené úrovni, zpomaluje atrofii svalů a mírnou formou posiluje celé tělo. Cvičení pro seniory probíhá pod dohledem zkušeného lektora, který názorně předvádí a napomáhá správnému provádění jednotlivých cviků. Do lekcí jsou zařazeny i různé balanční pomůcky potřebné pro provádění rehabilitačních cviků.

Oblíbené Kurzy Nordic Walkingu mohou začít občané Prahy 10 opět pravidelně navštěvovat, a to každé pondělí od 24. dubna do 23. 10. 2017 v Malešickém parku. Nebudou chybět certifikovaní trenéři, kteří dohlédnou na správnou techniku chůze s hůlkami a také na správné nastavení a zacházení s hůlkami.

Kapacita kurzů je omezená, zájemci by se proto měli zapsat včas. Přihlásit se dá na telefonním čísle 267 093 589 nebo emailu andreat@Praha10.cz. Veškeré informace o termínech kurzů i podrobné informace o jejich průběhu naleznete na webových stránkách www.aktivnidesitka.cz.


O autorovi

Další články

1 komentář

  1. Alfred Ogar 15/03/2017 - 20:40 at 20:40

    Tak sebeobranu pro seniory. Můj známý se bránil verbálnímu a fyzickému napadení .Byla mu zlomená paže kousek pod ramenem. Útočník je synem velké komunistky která pracovala na magistrátě Ostravy, proto byl pokutován komisí o jednom členu při Úřadu městské části Ostrava Jih. Byl uznán jako viník incidentu, i když to byl on komu bylo vyhrožováno smrtí a kdo byl napaden. Žádal o pomoc ochránce lidský práv při EU, ten to oznámil policii a milého kamaráda zavřeli do policejní cely, prohledali mu dům jako teroristovi a zřejmě napíchli telefon a PC. Na policii jej jen zastrašovali a vyhrožovali zabavením domu a auta. To je vidět že není potřeba soudní rozhodnutí k zabavení majetku, ale stačí nějaké zkurvený policajt a je vymalováno. Vyhrožoval mu pokutou 60 milionu Kč pokud se bude bavit o tomto incidentu, chudák se psychicky zhroutil a proto že je velmi nemocen vypadá to že zemře. Taková je pomoc UNIE EVROPY. Stalo se ne za totáče, ale na Mikuláše 2016. To jsou ta lidská práva a demokracie o kterých plným pyskem žvaní Sobotka a jemu podobní lháři. Tak se chovalo gestapo k židům . Po válce je pak věšeli. Já bych je nevěšel, moc mírný trest, já bych je narazil na kůly, jen tak bez soudu a všechny.
    Ještě dodávám že kamarád je invalida kterého komunističtí lékaři nechali celý život pracovat v nejtěžších provozech jako ZDRAVÉHO. Dnes ti zkurysyni tvrdí že má jen projevy stáří, léky proti bolestem nemůže brát protože by se nesnesly s léky které bere, a tak trpí ksicht zkroucený bolestí, Bylo by lepší kdyby už umřel, nelze se na to dívat jak trpí.

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top