Rozhovor s majitelem největší  internetové sítě pro podnikatele a investory, Janem Hýskem!

Rozhovor s majitelem největší internetové sítě pro podnikatele a investory, Janem Hýskem!

Jan Hýsek

Přinášíme Vám exkluzivní rozhovor s majitelem sítě Czechnet.org, Janem Hýskem. Síť Czechnet.org se specializuje především na oblasti vzdělávání, byznysu a osobního rozvoje. V této oblasti nemá tato síť v České republice konkurenci. Pan Hýsek získal za své projekty ocenění “Živnostník roku” v okrese Hradec Králové.

 

Proč a kdy jste začal podnikat? Jaká byla Vaše motivace?

Podnikat jsem začal v roce 2007. Do té doby jsem pracoval ve farmaceutickém průmyslu, byl jsem úspěšný a měl jsem velmi dobře placené místo. Přejít z pozice zaměstnance do pozice živnostníka byla velká změna. Měl jsem několik motivací. Jako zaměstnanec korporace jsem se cítil být úspěšný, ale práce mne již neuspokojovala. Chtěl jsem dokázat víc. Chtěl jsem vymýšlet a vytvářet vlastní věci. Být pánem svého osudu.

 

Popište prosím, jaká je náplň Vašeho podnikání.

Moje podnikání dnes stojí na dvou zhruba stejně silných nohách. Jednu nohu tvoří internetové projekty a on-line marketing, druhá noha je tvořena poradenskou činností.

Provozuji vlastní síť obsahových serverů CzechNet.org, která mi umožňuje poskytnout velký prostor pro propagaci podnikatelů a firem. A to v různých podobách. Vše je šito na míru klientovi. Řekl bych, že to lze vyjádřit i jedním souvětím – pokud klient potřebuje zapracovat na jeho on-line prezentaci, získat přes internet nové klienty, získat investora či třeba vylepšit jeho on-line pověst, jsem připraven mu pomoci a vyřešit to. Takový konkrétní cíl může být například zdvojnásobení návštěvnosti klientových internetových stránek během dvanácti měsíců a to přirozeně bez využití placené reklamy.

V poradenské činnosti se zaměřuji především na investiční poradenství a dále na oblasti hledání investorů pro podnikatelské záměry či prodej společností nebo ziskových internetových projektů (formou mnou vedené on-line aukce).

 

Kolik Vaše síť obsahuje webových stránek?

Síť CzechNet.org spojuje pět desítek webových stránek.

 

Mohl byste nám některé z nich popsat?

Je to vlastně primitivní. Někdy v roce 2008 jsem si založil finanční blog (zdarma). Ten jsem začal psát proto, že jsem chtěl lidem něco sdělit a také jsem si potřeboval na internetu udělat reklamu na moji osobu i moje služby. A tak jsem začal psát velmi osobní a současně, pevně věřím, užitečné články. Uplynulo sotva pár měsíců a blog měl překvapivý úspěch a já zjistil, že jej čtou Češi, Slováci, dokonce Češi žijící v USA. Potom mi napsalo několik lidí jak moc je to užitečné a jak mi za to děkují. A co víc, získal jsem díky tomuto blogu nové klienty a obchodní partnery. Potom jsem, podpořen tímto nečekaným úspěchem, chtěl tuto aktivitu rozšířit. A věnovat se i dalším tématům. A nyní byly podle mého názoru dvě možnosti. Buď jít cestou třeba Yahoo!, kdy je vše soustředěno na jeden server. A nebo jít cestou Google, kdy jsou naopak projekty oddělené a mají většinou svoje vlastní domény. Intuice mi řekla, ať jednotlivé internetové projekty oddělím a mají svoje vlastní domény. Ono se na tom i krásně testuje a porovnává, co funguje a co naopak nemá velké šance na úspěch a je lépe to dále nerozvíjet a ztrácet s tím čas. Přiznám se, že mne i bavilo dělat každou webovou stránku trošku jinak. Nejlepší na tom je, že nejsem programátor a neumím programovat. Tak snadné je dnes na internetu začít. Další velký posun nastal v momentě, kdy jsem získal dostatečnou pozornost on-line komunity a získal jsem pro svůj hlavní projekt spoluautory – bloggery. Ti mi pomohli jak s kvalitou, tak i s kvantitou článků. Tak například jeden z posledních projektů – internetový magazín iHub.cz – je postaven vysloveně pro nezávislé autory, kteří mohou sami psát články a vkládat je přímo na titulní stránku. Jejich článek tak získá okamžitě čtenáře a mohou se soustředit pouze na psaní. To pochopitelně někteří autoři ocení. Všechny webové stránky jsou samozřejmě logicky propojené a tak vzniká ona síť. A když v jeden moment zjistíte, že vaše obsahová síť serverů již představuje jeden milion zobrazených stránek měsíčně, a to jste sotva na začátku, napadají vás rázem další možnosti využití.

 

Jak Vás napadla tahle myšlenka? Proč zrovna síť pro podnikatele?

Když už jsem získal jako podnikatel díky svým stránkám dostatečnou pozornost a dokonce už nebylo ani více třeba, mohl jsem tuto možnost nabídnout jako službu dalším podnikatelům a firmám. Šlo to zcela přirozeně. Navíc mne baví na internetu porážet konkurenci a být před ní například ve vyhledávačích. A dokáži to i pro své klienty. Obecně mne baví a uspokojuje pomáhat lidem, spojovat je, vzdělávat je či jim dokonce ukazovat cestu (ostatně vychází mi to tak i v psychologických testech). Současně se dá říci, že jsem dnes vlastně internetový publicista. A nebo blogger, chcete-li.

 

Kolik hodin denně pracujete, popřípadě, kolik hodin jste denně pracoval při svých začátcích?

Čas vůbec nepočítám. Dá se říci, že přemýšlím a něco dělám od nevidím do nevidím. Ani vám někdy nevím, jestli ještě pracuji, nebo se už bavím. I když jsem třeba ve fitcentru a šlapu na rotopedu, stejně mi to v té hlavě zase „šrotuje“, a nebo si něco užitečného či inspirativního čtu na iPhonu. Práce nebo zábava?

 

Máte doopravdy obrovskou síť zajímavých projektů. Plánujete v budoucnu tuto síť rozšířit? Jaký je Váš momentální cíl?

Mohu prozradit, že nový internetový projekt nyní připravujeme ve dvou. Bude to obsahově-komunitní server. A můj nový spolutvůrce si mne našel jak jinak než přes moje webové stránky a sám mi navrhnul spolupráci i financování projektu. Navíc jsem zjistil, že se velmi dobře doplňujeme.

 

Přemýšlel jste někdy, že byste ve svém podnikání mohl prorazit do zahraničí? V ČR ve svém oboru nemáte konkurenci, myslíte, že by bylo pro Vás reálné, prorazit i ve světě?

Poslední rok o tom začínám vážně uvažovat. A současně si uvědomuji, že to již nelze realizovat jako One man show. Myslím si, že je to již výzva pro minimálně dvou či tříčlenný tým. Vidím to na horizont dvou až tří let.

Na svém Facebooku se vyjadřujete i k politickému dění. Mohl byste prosím vyjádřit svůj názor ohledně sjezdu ČSSD v Ostravě?

Zklamání. Co jiného? Stejně tak jsem zklamán i ze stavu ODS, TOP09 i dalších stran. Fascinuje mne například přístup členů ČSSD k panu Dienstbierovi, který měl v prezidentské volbě zcela nepřehlédnutelný úspěch a je to dnes asi nejdůvěryhodnější politik ČSSD. Což mi připomíná přístup strany ODS k panu Pospíšilovi, což je zase nejdůvěryhodnější politik ODS. To jsou tak jasné signály z těchto stran. Jinak jaké názory na hospodářství či podnikání můžete očekávat od pánů Sobotky a Haška, když oni šli ze školní škamny rovnou do politiky?  Přesto. Všechno zlé je pro něco dobré. To, jak nyní velké strany otevřeně komunikují, jak se po volbách chystají zatočit například s OSVČ, toho si jistě ten milion OSVČ v tomto státě všimne, a tak ty parlamentní volby 2014 možná nakonec nedopadnou tak tragicky.

 

Živnostníci jsou nedílnou součástí fungování každého vyspělého státu. Ze strany našich zákonodárců však ta podpora není úplně ideální, máte nějaký návrh, jak by se tato situace dala vylepšit?

Ve skutečnosti je to tak, že podnikatelé a živnostníci táhnou a živí stát. Bohatství skutečně nevzniká přerozdělováním, jak si možná nejeden člověk myslí. Bude bohatě stačit, když stát půjde podnikatelům a živnostníkům z cesty, nebude jim házet klacky pod nohy a bude po nich chtít tak nízké daně, jak jen to půjde. To aby mohli budovat, tvořit, investovat a zaměstnat další lidi.

 

Jak byste motivoval začínající podnikatele?

Proč nepoužít stejný postup jako já? Po škole na 5 let do jedné dvou špičkových firem a co nejvíce se naučit. A pak neváhat a pokusit se postavit na vlastní nohy, tedy začít podnikat. A dneska se dá začít podnikat třeba právě na internetu tak snadno a potřebujete k tomu jenom počítač, připojení, mobil, pár tisícikorun a pak už jenom nápady a nadšení.

 

Jak trávíte volný čas?

Především sportem. A snažím se sportovat 6x týdně, i kdyby to mělo být jenom 45 minut denně. V zimě hlavně sjezdové lyžování. Miluji také kino, především sci-fi.

 

Děkujeme za rozhovor, ať se Vám daří!

I já děkuji, přeji mnoho úspěchů!

 

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

 


O autorovi

Další články

1 komentář

  1. Radim Hejda 25/03/2013 - 22:22 at 22:22

    Konečně web, kde nedosávají prostor podobné individua jako Ornella a podobně! Pan Hýsek je sympatický chlapík, ať se daří!

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Breaking news

25.7  16:18 - Verizon u cíle: Yahoo bude převzato

Yahoo-šéfová Marissa Mayer

Více jak 20 let od založení stojí internetový pionýr definitivně před ztrátou své samostatnosti. Telekom gigant Verizon převezme Yahoo, podle informací z médií, za ca. 5 miliard dolarů.

  15:00 - IOC rozhodlo: Být u toho znamená všechno

IOC-Prezident Thomas Bach (vlevo) a Vladimir Putin

Přestože byl státem pdporovaný doping v Rusku prokázán tak smí ruský tým v Rio de Janeiro startovat. Ukazuje to že ruský vliv na IOC je ohromný. Whistleblowerin Julia Stepanowa, která to všechno práskla, je z účasti vyloučena. Bude se muset odstěhovat a Rusko už nebude nikdy reprezentovat. S výsledkem se dalo počítat a překvapení se nekonalo.

  13:15 - Americká vláda chce stanice, které dobijí elektromobil za 10 minut

Dobíjecí stanice Tesla

Elektromobil je jeden velký problém. Vlastně je to shluk mnoha malých problémů. Třeba s dobíjecími stanicemi, kterých je málo a nedobíjí dostatečně rychle. To ví i americká vláda a zavázala se, že bude za vládní peníze podporovat projekty na rychlejší dobíjení. V Evropě se vedle chybějícího nadšení k elektro-mobilitě potýkáme se samými problémy s nedostatkem nabíjecích stanic.

  12:00 - V Íránu zničili sto tisíc satelitních antén

Íránské úřady nechaly zničit 100 000 satelitních antén, které byly zabaveny občanům. Informovala o tom agentura AFP. V Íránu je příjem satelitních televizních kanálů zakázán a pokutován, zákaz se ale všeobecně porušuje. „Většina satelitních kanálů oslabuje rodinné základy a u dětí ohrožuje školní docházku. Průzkumy ukazují, že děti, které takovou televizi sledují, jsou nezdvořilé ve škole i vůči rodičům.“

  11:05 - „Desaster“: Trump uvažuje o vystoupení z WTO

US-Kandidát na prezidenta Donald Trump

Volný obchod patřil desetiletí z republikánské víře. Ne ale pro Donalda Trumpa: Jako budoucí US-prezident by z organizace volného obchodu (WTO) eventuálně vystoupil. Jako důvod uvedl že volný obchod je desasterem pro státy které jsou členem WTO.

  10:16 - Z lomu ČSA má odejít 1769 lidí

Premiéra Bohuslava Sobotku čeká na jednání vlády těžký boj s koaličními partnery o příspěvek severočeským horníkům. O práci v souvislosti s útlumem těžby, na jehož začátku stálo rozhodnutí vlády o neprolomení limitů na zdejším lomu ČSA, by tu během dalších pěti let mělo přijít 1769 zaměstnanců.

  9:32 - Výbuch v německém Ansbachu zranil dvanáct lidí

Atentátník se zabil v Ansbachu

Neúspěšný žadatel o azyl ze Sýrie (27) zemřel poté, co v bavorském Ansbachu v neděli večer odpálil výbušninu. Při explozi bylo zraněno 12 lidí. Podle policie jsou tři z nich ve vážném stavu.

24.7  18:00 - Sedm let bez Čechů nebo Poláků? V EU se rodí plán brexitu

Plakát, který před referendem Brity nabádal k Brexitu

Velká Británie by mohla po vystoupení z EU zůstat součástí jednotného evropského trhu, a přitom by se jí až na sedm let netýkalo pravidlo o volném pohybu pracovních sil. Takový je alespoň plán probíraný v evropských metropolích. V praxi by to znamenalo, že ne každý Čech by směl přijít do Británie za prací jako dosud. Informaci přinesl list The Guardian s odkazem na přední zdroje na britské i unijní straně.

  16:42 - Silné bouřky postihnou celé území ČR, budou doprovázeny přívalovými dešti

V teplém a vlhkém počasí se v neděli odpoledne na jihu Moravy, v západních a jižních Čechách budou místy vytvářet bouřky. Ty mohou být provázeny přívalovým deštěm. Výstrahu v neděli vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

  15:00 - V Brazílii se pokusili ukrást olympijskou pochodeň

V brazilském městě Guarulhos nedaleko Sao Paula se neznámý muž pokusil ukrást pochodeň s olympijským ohněm. Štafetu však díky pohotovému zásahu bezpečnostní služby narušil jen na několik vteřin a byl zadržen policií.

  13:12 - Na Frýdecko-Místecku se zranilo hned pět cyklistů

Pět zraněných cyklistů na Frýdecko-Místecku museli v sobotu během devíti hodin ošetřit moravskoslezští záchranáři. Ve třech případech si lidé po pádu z kola poranili hlavu. Moravskoslezští záchranáři v týž den vyjížděli také ke dvěma topícím se mužům. Jeden je v kritickém a druhý ve vážném stavu.

  12:00 - Žaloby o miliardové pozemky církev většinou nestáhne

Slib biskupů, že katolická církev stáhne žaloby podané na kraje, má právní háček. Podle zjištění Práva nelze očekávat, že církevní subjekty stáhnou všech svých 116 žalob, jak v to doufají hejtmani, nýbrž sotva polovinu.

  11:01 - Sebeakceptance: Smím žít jak já chci!

Sebeakceptance: Milovat své tělo jaké je

Příliš tlustá, plnoštíhlá, tmavá? V USA dělají „Body-aktivisté“ reklamu jak milovat svoje tělo jaké je. Ale jde to vůbec? Ano, je to možné, ale je to i těžké.

  10:23 - Mnichovský střelec vyhrožoval spolužákům smrtí už před pár měsíci

Lidé před mnichovskou Olympií oplakávají oběti střelby.

Osmnáctiletý Ali David Sonboly, který v pátek v Mnichově zastřelil devět převážně mladých lidí, se v minulosti opakovaně choval hrubě a vyhrožoval okolí smrtí. Spolužáky byl odstrkován. Jeden ze svědků také pro stanici NBC News vylíčil, jak mu jedna z obětí zemřela na ulici v náruči.

  9:40 - Na Rokycansku zemřela osmadvacetiletá řidička

Nedaleko Příkosic na Rokycansku zemřela v neděli ráno při nehodě mladá řidička. Havarovala tam před 6:00 s osobním automobilem Audi A4, řekla policejní mluvčí Martina Korandová.

23.7  20:00 - Je svět obrácený naruby? Nebo vyvrácený z pantů?

Olympijské nákupní centrum Mnichov

Násilnosti v Nice, Würzburgu a nyní v Mnichově. V Turecku skončila demokracie. Podle WHO není virus Zika nebezpečný – i když sportovci ruší účast na olympijských hrách. A: Donald Trump neví nic o světě. To je tragická bilance posledních dvou týdnů na skutecnosti.cz.

  19:32 - Nový jednorázový kapesní test na infarkt stojí 370 korun

Ilustrační znázornění infarktu

Až donedávna mohla být diagnóza akutního infarktu myokardu provedena pouze v nemocnicích s určitým vybavením, takže bylo obtížné splnit cíl včasné diagnózy a včasné léčby, zvláště když pacienti jsou na předměstí nebo ve vzdálenějších oblastech. Přitom klíčem ke zlehčení následků a snížení úmrtnosti je diagnostikovat a zahájit léčbu co nejdříve. Teď je k dispozici ale test na infarkt. Stojí 370 korun a lze ho zakoupit v lékárně..

  18:57 - Kvalifikace Formule-1 v Mad’arsku: Rosberg startuje z pole-position

Nico Rosberg

Přes chaotický průběh tréningu v Budapešti: Nico Rosberg startuje velkou cenu Mad’arska z prvního místa. Tréning musel být vzhledem ke špatnému počasí několikrát odložen. Jeho stájový kolega Hamilton začíná z druhé pozice, Sebastian Vettel na Ferrari až z pátého místa.

  18:27 - V Čechách hrozí silné bouřky a přívalový déšť

Ilustrační foto Ondřej Kořínek

V jižních a západních Čechách hrozí od sobotního odpoledne silné bouřky. Výstraha se vztahuje i na neděli. Bouřky bude doprovázet přívalový déšť ojediněle s úhrny kolem 40 mm. Potoky a říčky se mohou rozvodnit.

  18:00 - Bratislavskou Petržalku vyděsila střelba

V bratislavské čtvrti Petržalka se v sobotu střílelo. Policejní mluvčí Lucia Miháliková uvedla, že byl zadržen 22letý muž. Nikdo nebyl zraněn. Muž střílel pouze z plynové pistole, jako stříleli děti v minulosti „poplašñákem“. Lidé jsou prostě přespříliš vystrašení.

  13:15 - Evropa a Turecko: Strach z Erdogana a z Putina

Zakladatel státu Atatürk a prezident Erdogan

EU by mohla přerušit jednání o vstupu Turecka do EU a současně zmrazit miliardovou pomoc. Ale v Bruselu mají z tohoto kroku strach – bojí se reakce ze strany Erdogana. Jaká politika se praktikuje je vidět i na straně IOC – i zde mají strach z reakce prezidenta Putina v případě vyloučení ruských sportovců z OH.

  12:00 - Václav Klaus ml. vyzval k opuštění Evropské unie

Expert na školství ODS Václav Klaus ml. vyzval ve světle vražedného útoku v Mnichově k opuštění Evropské unie. Vysloužil si za to kritiku předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska.

  11:26 - Levitující přechod pro chodce vzbudil na Slovensku pozdvižení

"Třírozměrný" přechod má zvýšit bezpečnost chodců.

Ve městě Čadca na severu Slovenska překvapí řidiče levitující třírozměrná zebra. Přechod pro chodce umělci namalovali tak, že na první pohled vypadá, jak by se vznášel nad silnicí. Dílo u našich východních sousedů vzbudilo značnou pozornost.

  11:05 - Vrah z Mnichova byl syn taxikáře

Místo činu atentátu v Mnichově

Mladík, který v Mnichově zastřelil devět lidí, byl Ali Sonboly, syn taxikáře s německým a íránským občanstvím, který pracoval v obchodě. Sousedi o něm řekli, že to byl klidný typ. Policie nezná jeho motiv, prověřuje ale spojitost s falešnou nabídkou na Facebooku, že v restauraci McDonald’s, kde střílel, se v tu dobu bude podávat jídlo zdarma. Svědkové vypověděli, že mladík volal Allahu akbar (Bůh je veliký), ale také to, že je Němec. Češi mezi oběťmi nejsou.

22.7  20:00 - Rok po tragédii: Nové záběry z nehody Pendolina ve Studénce

Pendolino se srazilo s kamiónem

Přesně po roce od tragické nehody na železničním přejezdu ve Studénce, kterou způsobil řidič polského kamiónu, zveřejnili hasiči videonahrávku ze záchranné akce. Nehoda si vyžádala tři mrtvé a dvanáct zraněných. V současné době se uvažuje o tom, že železniční přejezd bude zrušen a pod důležitým koridorem spojujícím Ostravu se střední Moravou bude vybudován podjezd.

  19:06 - Erdogan nechal zavřít dva piloty

Sestřelené ruské letadlo (24.11.2015)

Rusko-Turecké vztahy se překvapivě rychle zlepšují – přitom sestřelilo Turecko ruské bojové letadlo. Erdogan nyní sdělil že nechal zavřít turecké piloty do vězení. Údajně měli zájem na zhoršení vztahů s Ruskem.

  18:00 - Na EasyJet a Ryanair si stěžuje nejvíc lidí

Na aerolinky EasyJet a Ryanair si stěžovalo v první půlce roku 2016 nejvíce lidí.

Na EasyJet si ze všech britských aerolinií stěžuje nejvíce lidí. Vyplynulo to z interních statistik společnosti EUclaim. Ta poskytuje pasažérům informace o možné finanční kompenzaci za zpoždění letů, problémy s nimi spojené i řeší. V databázi společnosti se za první polovinu roku nashromáždilo přes 5641 stížností právě na EasyJet. Druhé místo obsadily aerolinky Ryanair se 4781 stížnostmi. Informoval o tom Daily Mail.

  17:03 - Formule 1: Nico Rosberg prodloužil u Mercedesů

Nico Rosberg

Boj dvou gigantů bude s Lewis Hamiltonem pokračovat: Nico Rosberg prodloužil smlouvu se stájí Mercedes. Němec leží v aktuálním hodnocení těsně před svým týmovým kolegou na prvním místě.

  16:16 - Venezuela: McDonald’s chybí žemle pro Big Mac

Big Mac od McDonald's

Hospodářská krize ve Venezuele se dotýká i velkých amerických korporací: McDonald’s odstranil Big Mac z jídelníčku. Zřejmě chybí dodavatel pro žemle. Pro McDonald jistě ohromná katastrofa?

  15:00 - Dreamliner a Jumbo má problémy: Boeing musí odepsat miliardy

Boeing 787 Dreamliner

Kvůli problémům se třemi modely musí firma Boeing korigovat bilanci. Obvzláště problematický je dálkový letoun Dreamliner. K tomu ještě slabá poptávka pro Jumbo-Jet 747-8 a zpoždění s dodávkami tankovacího letadla KC-46 pro americkou armádu. Výše ztrát se pohybuje kolem dvou miliard dolarů – akcie Boeingu ztratila jedno procento hodnoty.

Top