Poprava bezcenného dolaru přichází z východu

Poprava bezcenného dolaru přichází z východu

dolar

Dolar, pyšnící se honosným názvem rezervní světová měna, je čím dál více přirovnáván k virtuální finanční pyramidě, která dosáhla svého vrcholu. Rusko a Čína spolu s dalšími zeměmi (Brazílie, Indie a Jižní Afrika) ve společenství BRICS pochopili, že se blíží jeho neodvratný pád a mají v plánu vytvořit novou rozvojovou banku rezervního fondu, jelikož nehodlají tuto podvodnou zlodějnu dále s Amerikou provozovat.

Čína a Rusko spojily své úsilí ve snaze zbavit se bezcenného dolaru, jehož prostřednictvím předlužené USA ovlivňuje celý svět. Dluh USA vůči HDP již vystoupal na hranici 110%. Americký akciový index vzrostl za tři roky o 75%, ale americká ekonomika stále skomírá. Spekulace na burzách a akciích trvale rostou, ale firmám a hlavně lidem se lépe nevede, a to je zřejmý signál skutečnosti, že Amerika neustálým tiskem nekrytých peněz, a nafouknutou bublinou ve formě růstu cenných papírů, svůj ekonomický problém zcela jistě vyřešit nedokáže.

Rusko se na blížící kolaps dolaru už nyní připravuje poměrně masivním prodejem amerických dluhopisů. Stejné kroky zahájila i Čína a lze očekávat, že se k tomuto trendu brzy připojí i další jmenované země, neboť nebudou ochotny nést tíhu ztráty upadajícího dolaru.

Stále častěji se ze strany ekonomických autorit  ozývají názory spekulující dokonce i o tom, že se všemocné USA pokusí vyřešit problémy s dluhy a přehřátou ekonomikou historicky osvědčeným způsobem, a to válečným konfliktem. A pokud se ohlédneme do minulosti, je to právě Amerika, která svojí vojenskou agresivitou, opírající se o vykonstruovaná tvrzení, drtí postupně jeden stát za druhým.

Nikdo nemluví o destruktivních cílech USA zaměřených na politickou destabilizaci a následnou instalaci loutkové vlády, tak, jak se jim to podařilo v Iráku, Afghánistánu, nebo Libyi. Všechny tyto země Amerika zplundrovala a odstranila každého, kdo stál v cestě jejím bezohledným ekonomickým cílům, bez ohledu na obrovské ztráty na životech vojáků, civilistů, děti nevyjímaje.

Nedělám si žádné iluze o Rusku a Putinovi, neboť se jedná o mocenskou strukturu, která, když jí to bude umožněno, svoji moc bez ohledů uplatní (historie je toho důkazem). Nicméně to, co se odehrává ze strany USA a potažmo i EU směrem k Ukrajině, je další nechutná a ostudná hra s válkou, která vede vždy k chudobě, nikdy k prosperitě. Opět se řinčí zbraněmi, stejně jako v dobách komunistické totality a politici se v médiích předhání čím dále tvrdšími sankcemi vůči Rusku. Jak je vidět, zbrojařská mašinérie si vždy dokáže nalézt nástroje k rozpoutání válečných konfliktů, v nichž se nashromážděný arzenál zbraní jednoduše spotřebuje. A to je, bohužel, také jeden z hlavních cílů občanského konfliktu. Nejsou to ideály ani ideologie, je to prachsprostá propaganda cílená na spotřebu zbrojního arzenálu s následnou ekonomickou a politickou okupací napadeného národa.

Strategie provokací s cílem zatáhnout do konfliktu co nejvíce zemí

Sestřelené civilní letadlo s příslušníky celé řady národností na palubě je ukázkou toho, kam je vojenská mašinérie schopna zajít při snaze rozpoutat válku. Protestní nóty poškozených zemí jen přilijí olej do zažehnutého ohně a je jen otázkou času, kdy obviňované Rusko, které se zatím drží zpět, spustí odvetná protiopatření. Anexe proruského Krymu může být jen začátkem. Západ svými sankcemi předvádí poslední záchvěvy své nadřazenosti nad zbytkem světa, který ale definitivně odmítá západocentrizmus a hodlá si jít svojí vlastní nezávislou ekonomickou cestou.

Je třeba si připomenout, že Kaddáfí připravoval seskupení arabských zemí do nové struktury s cílem vymanit se z područí dolaru a ejhle, najednou přišlo arabské jaro a občanská válka, která totálně zpustošila tuto ekonomicky prosperující zemi (a nejen ji) a definitivně pohřbila nepohodlný projekt, který by mohl otřást dolarem a zbavit ho jeho nekompromisní nadvlády. Putin připravuje ražbu zlatého rublu jako alternativu světové měny, a máme tu z čista jasna Majdan na Ukrajině, který zemi rozdělil na proruskou a proevropskou, čímž došlo k rozpoutání nechutné občanské války. Scénář amerických jestřábů je vždy stejný. Zažehnout občanské nepokoje, svrhnout vládu a dosadit figurky, za jejichž pomoci vyplundruje národní nerostné bohatství napadené země.

Hrozící dolarový kolaps

Odvetou za sankce proti Rusku padají v ruské dumě návrhy na zákaz dolarových kont na území Ruska, což má představovat ochranu ruských občanů před finanční pyramidou. Putin nařídil ražbu zlatého rublu s tím, že nakupovat ruské energetické zdroje bude možné jedině směnou za zlatý rubl. Stručně řečeno, veškeré energie se budou obchodovat ve zlatě. O to samé usiluje i Čína, která na zajištění juanu zlatem již delší dobu pracuje. Amerika ani Evropa si v budoucnu za svoje natištěné (ničím nepodložené) papírky od Rusů, Číňanů a dalších zemí už nic nekoupí. A tak se není čemu divit, že Amerika vyrazila s další  sankcí zakázat kupovat ruský plyn a ropu. Trochu úsměvné, ne?

Bohužel podobně na tom bude i ČR, neboť velká část našeho zlatého pokladu je ve vlastnictví Němců a Američanů. My naopak vlastníme jejich dluhové úpisy. Geniální to tah našich politických hlupáků. Vyměnit zlato za potištěné papíry se jen tak někomu nepovede.

A tak si závěrem položme otázku, co zbude Americe a potažmo i EU pokud se plány Ruska, Číny a dalších zemí naplní. Odpověď nechám na každém z vás, jen doplním: Vliv zbrojařských koncernů je na obou stranách barikády, jejich představitelé nenávidí mír a jejich zástupci rozhodně nebudou navrhovat tupým politikům jiná řešení, než ta radikální. Tedy s využitím vojenské síly.


O autorovi

Petr Havlíček
Petr Havlíček

Starosta, podnikatel a redaktor.

Další články

34 komentářů

 1. Honza 11/08/2014 - 11:18 at 11:18

  Pane Starosto pokud se takto kvalitně orientujete i ve věcech obce, nezbývá mi než závidět občanům města/vesnice, kde pracujete.  Výborný a přesný rozbor – teprve dnes jsem objevil tyto zajímavé stránky a jsem vcelku nadšený – ta neskutečná politická nekorektnost např. servilního serveru Novinky.cz, už mne velmi dlouho znechucuje – díky za vaši otevřenost a odvahu pojmenovat věci pravým jménem.

 2. Milena Poláková 12/08/2014 - 09:24 at 09:24

  Dobrý den, mluvíte mi z duše, je nás víc, co vidíme realitu dnešního světa, který se snad opět nepropadne do války. Musíme v to doufat a věřit tomu dobrému. Je více lidí a přibývají, co vidí tu neskutečnou realitu a co se nebojí věci pojmenovat pravými jmény a popsat fakta.
  Odkaz na můj blog a můj poslední článek v podobném duchu:
  http://milenapolakova.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=420838&bk=25641
  http://milenapolakova.blog.idnes.cz/
   

 3. Karel Rada 13/08/2014 - 14:31 at 14:31

  Doufám že pan Havlíček článek myslel jako sci-fi, jinak bych mu doporučil mokrý hadr na hlavu.

 4. xmart 14/08/2014 - 03:31 at 03:31

  Pád dolaru je neodvratitelný. Jen ta válka nemůže být řešením situace, spíše jen zbavením se odpovědnosti za kolaps dolaru. Stačí se podívat na to, co se v ekonomice reálně děje.

  • Richard 14/08/2014 - 11:45 at 11:45

   Dolar je v podstatě soukromá měna bank, které jsou akcionáři FEDu, a ve které jsou zadluženy největší státy včetně samotných USA a značná část populace této planety. Rovněž je to universální planetární platidlo. Proč by proboha měl dolar, jako měna, kolabovat? Řekněte mi jediný důvod. 

   • Miroslav 15/08/2014 - 23:10 at 23:10

    Na 3 světové válce by nevydělal ani jeden stát světa,byl by to totální konec světa a planeta Země by přestala býti obyvatelná!!!

    • Richard 20/08/2014 - 15:13 at 15:13

     V tomto nejsem s Vámi v rozporu :-) 3. světovou válku nepovažuji za řešení čehokoliv.

     • Milan 22/08/2014 - 03:09 at 03:09

      Prezident Putin je podle Vás bankéř?
      A jaký bankéř vydělal na invazi VS do Československa?

      • CLEAR 31/08/2014 - 20:25 at 20:25

       Neviem, co to tu niektori trepete. Najprv Ukrajina, podivny pad- zostrelenie MH17 / to ticho okolo neho vam nic nehovori?/ divoke sankcie a k tomu,bu,bu,bu.
       Dnes Hongkong!!!! A zasa „demo, demokracia “ samozrejme podla US predstav.
       Lenze padla kosa na kamen. Bankari sem, bankari tam. Rus zavrie kohutik a potom som zvedavy, ake sankcie vymyslia v USA. No nepojde to uz tak, aby to neschytali i oni,doma. A to su LIMITY!!!!Obycajny ludsky strach.

       • Milena Poláková 31/08/2014 - 22:43 at 22:43

        Ano, souhlasím s vašim názorem CLEAR

       • Petr Ježek 01/09/2014 - 19:29 at 19:29

        Tak jest, ono až se vytratí důvěra v nepodložené měny, zůstane jen čirá energie a lidské zásady, jak s ní hospodařit spravedlivě. Rusové se na rozdíl od rozmazlené euroatlantické populace dokáží adaptovat na nekomfortní podmínky a krizové energetické řízení. Kdo nemá kamna a zdroj paliva do nich (ovocné stromy rostou rychle a musí se prořezávat a po letech nahrazovat), může nepříjemně brzy začít zpytovat svědomí.

      • Petr Ježek 01/09/2014 - 19:24 at 19:24

       Proč, Milane, nasloucháte propagandě o tom, že Putin vede bankéřskou válku? Ono se u vás nosí místo obrany své země, kultury a nezávislosti na současné (stále alespoň fiktivně) supervelmoci USA v mírovém euroasijském soužití od Vladivostoku po Lisabon nadávat na ty, kdo o to diplomaticky a bez mafiánských praktik usilují? Naučte se rusky a anglicky a sledujte dokumenty, jež provázejí bilaterální a multilaterální jednání zástupců Ruska v posledním desetiletí. Budete šokován.

       • Milan 01/09/2014 - 19:38 at 19:38

        Pane Ježku, právě proto, že jsem 13 let studoval ruštinu, právě proto, že umím anglicky, tak vidím, že idea na úkor sousedů územně rozšířeného Novoruska je faktickou kremelskou doktrínou. Kreml se tohoto cíle navíc snaží dosáhnout metodami FSB, bohužel. Šokován nejsem, nic nového, je to stejné, jako za dob CCCP.
        Zarazila mne vaše formulace “ u vás se nosí místo obrany své země?“.
        To znamená, že nepíšete z Čech? Obracíte se zde jménem Kremlu na českou veřejnost?

   • xmart 22/08/2014 - 02:38 at 02:38

    Neustálým tiskem dále znehodnocované dolary se vrátí ve velkém množství zpět do USA, čím sníží dále jejich hodnotu a nastane i domácí ztráta důvěry v tuto měnu.
    Aneb peníze vždy skončí s hodnotou toho, z čeho jsou vyrobeny.  Brzy budem moci dolary používat jako záchodový papír.

 5. Milan 18/08/2014 - 03:30 at 03:30

  Pane Havlíčku,
  větší slátaninu než váš článek „Poprava bezcenného dolaru“ jsem již dlouho nečetl.
  Ve skutečnosti je to tak, že čím více je Rusko (Putin) agresivní, tím více dolar zpevňuje. Momentálně u.s. dolar zpevňuje ve všech zemích světa, nejvíce však v Rusku.
  Pokud by Rusko provádělo několik desetiletí racionální a mírovou politiku, tak to bude časem jemný, velmi mírný, dovolím si říci spíše okrajový faktor na oslabení dolaru.
  Obávám se ale, že Rusko nejde touto cestou a začíná dělat čím dál větší hlouposti.
  A kremelská propaganda, ta je dnes už úplně mimo.
   

  • Petr Ježek 01/09/2014 - 19:17 at 19:17

   Milane, máte hluboký spánek. Bdělí a znalí totiž vědí, že poučky o vlivu veřejného a soukromého zadlužení, nezaměstnanosti a metodicky chybně vykazovaného nulového růstu HDP (byl by záporný) na USD nemá žádný vliv. Proč? Protože trh a totálně ovcovití trhovci. Těm nakukat, že kurz suchého z nosu má perspektivu rychlého růstu, vrhnou se na jeho skupování bez ohledu na podstatu.Takové nenápadné Jumbo letadlo – čím více trhovců, tím více peněz potřebných pro jejich kšefty s ničím – jak geniální výroba amerického snu. jen ale do chvíle, kdy o splacení dlužných účtů požádá někdo více než samotné Německo a do chvíle, kdy se natrh vevalí veškerá ničím nepodložená US aktiva. Pak se to, co doposud udržovalo zdání stability USD zhroutí jako domeček z karet. Proto ta zoufalá agresivní snaha USA vlomit se kamkoli, kde se dá ovčanstvo i s jejich místními pohlaváry utáhnout na vařené nudli slibů šťastných zítřků v demokracii a svobodě. Co na tom, že ta slova již dávno pozbyla svých původních významů…

   • Milan 01/09/2014 - 19:24 at 19:24

    každá měna je obchod s důvěrou. Zřejmě se domníváte, že patříte mezi znalé a bdělé. Tak si zkuste se podle toho také chovat. Přejděte do Sberbank, přestaňte používat to, co je vázáno na dolar, přilepte se na rubl, kupujte ruské výrobky, jezděte na dovolenou do rublové zóny, požadujte výplatu v přepočtu na rubly.
    Rád budu po čase číst Vaše zkušenosti.

    • Petr Ježek 01/09/2014 - 19:38 at 19:38

     Vidím, že vaše uvažování je v zajetí stereotypů. Já si vystačím i s rodinou s tak malým (relativně) množstvím peněz, že jejich případný kolaps nepocítím tak jako vy a všichni ti, kdo jsou na penězích zcela závislí. Již jsem do té naší nezávislosti investoval většinu úspor, dluhy mne netíží a nikomu nemusím skládat účty. I na blackout jsem připraven. Můžete to říci také? Právě proto, že jsem vystudoval finace, netrpím slepotou zavěcených. Svá aktiva mám diverzifikovaná tak, aby nebyla postižena krachem toho, co nedrží fundamenty ale pouhá víra. USD si důvěru nemá proč zasloužit, jde o pouhý myšlenkový stereotyp a víru v globální vrtiče psů, že to pro mne nějak zařídí. jenže vy i já jsme těmto vrtičům psů zcela ukradeni i s našimi blízkými a tu a tam otevřeně i s podstatnými částmi populací.

     • Milan 01/09/2014 - 19:43 at 19:43

      Pane Ježku,
      to je pozoruhodné, já jsem také vystudoval finance. Třeba jsme spolužáci :-)
      Nicméně, ač s Vámi nesouhlasím, tak Váš názor respektuji, budoucnost ukáže.
      Srdečně zdravím

      • Petr Ježek 01/09/2014 - 19:50 at 19:50

       Nejde o naše názory, ale o to, do jaké míry dokážeme rozeznat a pochopit realitu, kterou jsme si jako lidé překryli neuvěřitelné šalebným a nebezpečným balastem virtuálního finančního sektoru, o jehož skutečném fungování se na žádné ekonomické VŠ neučí… Jen pár znalých je i odvážných dost na to, aby se podělilo s věřejností…

 6. Milan 18/08/2014 - 06:15 at 06:15

  Brazílie se po uvalení potravinových sankcí stala hlavním dodavatelem vepřového masa pro Rusko. A ví, jak na nové situaci vydělat. Zatímco ještě týden před sankcemi stál kilogram kýty kolem čtyř dolarů, nyní ho jihoameričtí dovozci nabízejí za 6,95 až 7,3 dolarů, uvedla agentura ITAR-TASS.

  • Petr Ježek 01/09/2014 - 19:46 at 19:46

   Brazílie po dohodě s Ruskem umořuje svůj dluh takto efektivněji než kšefty s vládními bondy. Současně do Braílie nově směřuje ruský export, také za takové ceny, které činí vzájemný obchod i vzájemně výhodným. To od obchodu s globálními korporacemi nelze čekat a proto je hlupák ten, kdo obchoduje s např. Monsantem či AIG. Harpagonský syndrom mnohé Harpagony dostihne, ale je zcela zbytečné, aby s nimi dostihl i neharpagonské a v jádru poctivé a spravedlivé lidi. Je příliš mnoho bank, příliš mnoho ekonomických škol a příliš málo těch, kteří jejich naplněním mohou dát této planetě a životu na ní garantovanou naději. Mimochodem, držím nulová dolarová a nevelká rublová aktiva, abych hovořil způsobem, jímž rozumíte.

 7. hutor 18/08/2014 - 16:32 at 16:32

  Vyplyvaji z vaseho rozboru nejake konkretni predpovedi, ktere by sly overit?
  Treba kolik korun bude stat dolar za rok, kolik dolaru bude stat brazilsky real, rusky rubl, barel ropy, unce zlata?
  Pripada mi to jako takove placani, ze uz brzy dostihneme a predezeneme USA. 
  Momentalne jsem v brazilii, byl jsem v jizni africe, sice tomu uz dlouho ale byl jsem i v rusku.
  Pracovitost a schopnosti lidi v techto zemich jsou proti nam a usa na zlomku. Bud jsou to opilci jako v rusku nebo absolutni lenosi jako brazilci nebo neschopna politovanihodna stvoreni na urovni neandrtalcu.
  O budoucnost usa v pristich 50 letech bych se nebal.

 8. Miroslav 18/08/2014 - 21:08 at 21:08

  hutor,jsi úplně mimo realitu!!! Neříkám,že Rusi si sem tam nevypijou vodku,ale tvrdit takové exkrementy a zvratky,že Rusi jsou opilci,to může říci jedině hlupák a nevzdělanec!!! Rusi v rámci SSSR měli první družici Sputnik i se psem Lajkou,byli první ve vesmíru a přistáli na měsíci,mají nejlepší vědce,techniku,nejmodernější a nejúčinnější zbraně a nejlepší hudební skladatele,spisovatele a konstruktéry!!! USA má dolar,který je uměle udržován „díky“ válkám,vojenským pučům a na válkách organizovaných zločineckou organizaci CIA USA nejvíce vydělávají neboť nutí anexované státy a  loutkové vlády,které si tam dosadí,aby kupovaly a prodávaly v bezcenné měně dolar,ale ten dolar není kryty prací,zlatem ani aktivy amerických (USA) bank!!! USA má státní dluh 17,5 bilionů dolarů a světový dluh 60 bilionů dolarů,především „díky“ udržování vojenskych základen,šíleného zbrojení,nenažraných kapitalistů a nenažraných celebrit!!! Plně souhlasím ze starostou Petrem Havlíčkem,že poprava falešného a bezcenného dolaru přichází z východu!!! Je třeba znovu vytvoření SSSR,aby si bandité a zločinci z USA,nemohli ve světě dělat co chtějí a aby byla znovu nastolena rovnováha sil!!! Dnešní svět je vinou šílenců a těžkých psychopatů ve vedení USA na pokraji  3 světové války a zničení světa!!!

 9. Milan 19/08/2014 - 23:24 at 23:24

  Celosvětová poptávka po zlatě v druhém kvartále letošního roku dosáhla 963,8 tun, což je o 16 procent méně než v tom samém období předchozího roku. Největší nákupní propad byl u mincí a cihel (slitků). Nižší zájem byl hlavně v oblasti Indie a Číny.
  Nějak to na ten zlatý rubl nevypadá…………..
   

  • Petr Ježek 01/09/2014 - 19:06 at 19:06

   Soudíte podle krátkodobých trendů jako kdejaký shorter. Přitom ve Fort Knox stále zeje obrovská díra tam, kde má být fyzická zásoba měnového zlata USA a další zlato svěřené USA v minulosti. Říká se tam tomu U rozkradeného zlatojemu.

 10. Petr Ježek 01/09/2014 - 19:03 at 19:03

  Neřekl bych, že by Putin a „jeho“ Rusko historicky rozvzpomnělo na imperiální rozpínání – je až udivující, že tahle obrovská země a slovanský národ bez euroasijských animozit se po celou svou historii drží ve svých dlouhodobých hranicích. „Expanze“ z dob SSSR nebyla expanzí ruskou, ale vpravdě mezinárodně bolševickou. Rusové ji spíše brzdili a ke středoevropanům se snažili chovat přátelsky – sám to pamatuji z dob základní vojenské služby. Takže se současného Ruska vůbec neobávám, pokud dokáže udržet v přijatelných mezích oligarchické a neobolševické tendence, které poněkud západněji představují to, co vrtí USA a snaží se vrtět i EU.

  • Michal 16/10/2014 - 09:51 at 09:51

   No uvidíme, jak se to ještě celé vyvrbí. Jinak souhlasím s Milanem, podle mě nejde o to, která měna je dnes nejvíce důvěryhodná (to asi není žádná), ale o to, která světová měna je nejméně nedůvěryhodná a tady si i přes fakt, že ho nesnášejí vsadí většina obchodníků na dolar.

 11. Milan 02/09/2014 - 03:40 at 03:40

  1.9.2014
  Kurz ruského rublu padl na rekordní minimum. Americký dolar se prodává za 37,44 rublu, za jedno euro pak musejí Rusové zaplatit 49,20 rublu.
  Nějak pořád nevidím tu popravu bezcenného dolaru.

  • Milena Poláková 02/09/2014 - 10:33 at 10:33

   Milane, sleduji debatu duel, mezi panem Ježkem a Vámi. Vy nechápete jednu věc. To, že momentálně se dolar prodává za to a to, je pouhá hra ve virtualitě této padlé měny. Jsou to jen jejich burzovní spekulace, které se odvíjí od pouhého, mnohdy lživého slova v éteru. Jejich do foroty tištěné, dle potřeby, dolary jsou prostě aut. Můžete nad tím přemýšlet jak chcete, ale jejich peníze jsou virtuální a tudíž bezcenné. Nesmíte věřit různým analýzám, musíte vycházet z reality stavu věci. USA jen kolem sebe hází jedovaté sliny, protože navíc prostě nemají. Jsou zde hlavně obavy z toho, aby se neutrhly z řetězu aby nepraktikovaly to, co praktikují po staletí, pustošit pod jakousi záminkou a nestrhly do tohoto posledního jejich aktu trpělivé Rusko a tím i jiné nevinné národy, které se nyní zmítají mezi dvěma ohnisky. Jde o rozepři mezi dvěma anděli bílého a černého. Který moudře ukončí tuto rozepři nevíme, záleží na lidech, zda se přikloní k míru, nebo k válce…

 12. Jursa 05/01/2015 - 01:06 at 01:06

  Nemúžu se nepodělit: dnes jsem hovořil s jednou ruskou přítelkyní a ta mi s pozoruhodným nadhledem zopakovala vtip, který už prý po Moskvě koloval mnoho let a teď je znovu aktuální:
  „…víš jaký je kurz dolaru, libry a rublu?
  Jedna libra sušených rublů stojí jeden dolar! “

  Tož tak, pane starosto.

 13. Milan 11/01/2015 - 12:45 at 12:45

  „……………… i s Čínou se obchoduje v dolarech, protože Číňany rozčarovala nespolehlivost rublu,“ poznamenal list Komsomolskaja pravda (9.1.2015)

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top