Pokémon Go čelí pokusům o klonování

Pokémon Go čelí pokusům o klonování

Hra Pokémon Go čelí pokusům o klonování z dílny velkých studií, která se zabývají vývojem her.

Nejprestižnější společnosti, které vyvíjejí video hry, byly přistiženy při pokusu o klonování této hry a tím i pokusu o zastavení zvyšujícího se úspěchu v prodeji této aplikace. Bohužel tyto pokusy se stávají celosvětovým fenoménem. Kolem desítky výkonných ředitelů společností od Sony Corp. po Angry-Birds-Creator Rovio tvrdí, že Pokemon Go bude mít své následovníky a aplikace jako taková je výzvou pro druhé, aby vyvinuly aplikace nejméně tak dobré a úspěšné, jako Pokémon Go.

Na mobilních zařízeních hráči hráči vyhledávají a loupí animované postavičky z franšízy Pokémona, které se zobrazují v reálném světě při použití live pohledů z kamer smartphonu. Pokémon Go je vůbec nejvíc stahovanou hrou pro mobilní telefony od července letošního roku, kdy začala být oficiálně distribuována.Někteří výkonní ředitelé tvrdí, že nebudou v žádném případě kopírovat tuto hru, protože značka Pokémon je chráněna samozřejmě autorskými právy a je registrována jako ochranná značka. Navíc Pokémon na sociálních sítích využívá těch, kteří -hru hrají. Hráči pomáhají společnosti chytat na síti „lupiče“.

Analytici podle modelových výpočtů tvrdí, že tržby z prodeje hry Pokémon Go by za tento rok mohly dosáhnout výše od 200 do 500 milionů USD (v přepočtu od 5 do 12,5 miliard Kč, poznámka autora).

Firma Niantic Inc., která hru Pokémon Go vyvíjí, se k uvedeným skutečnostem dosud nevyjádřila.

Společnost Pokemon Company, jejímž částečným vlastníkem je gigant v oblasti her, společnost Nintendo Co. Ltd., oslavila 20 té výročí her Pokémon, jejichž vlajkovou lodí je králíček Pikaču a má po celém světě generace fanoušků.

Podle některých vedoucích představitelů firem je potřeba, aby hry měly větší sociální akcent. Hry pak budou spojovat hráče do virtuálních týmů a tím i podporovat kamarádství a přátelství mladých lidí.
O autorovi

Další články

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top