Philadelphia: Zplundrovaný židovský hřbitov

Philadelphia: Zplundrovaný židovský hřbitov

Philadelphia: Neznámí pachatelé zhanobili židovský hřbitov

Minimálně 100 náhrobních kamenů bylo na jednom židovském hřbitově poškozeno. Jeden Rabín mluví dokonce o 460. Organizace vypsaly na dopadení pachatelů finanční odměnu.

Obraz zkázy: Na židovském hřbitově Mount Carmel zničili nebo povalili neznámí pachatelé podle místní policie na 100 náhrobních kamenů. Jeden z Rabínů mluvil na místním rádiu NBC Philadelphia, že bylo zhanobeno až 460 hrobů.

„To není náhodný čin“, řekl Rabin Shawn Zevit. Aby někdo dokázal povalit a poškodit tolik náhrobních kamenů tak musel mít mnoho pomocníků. Několik organizací, mezi nimi také Anti-Defamation League, které se zasazují proti antisemitismu, vypsalo za informace odměnu ve výši 13.000 Dollarů.

„To je kriminální čin, to je už víc jak vandalismus“, řekl policista Shawn Thrush časopisu „Inquirer“. „Neuvěřitelné.“ Na škodu upozornil jeden návštěvník hřbitova. Na pozadí vedoucí k tomuto činu neexistují zatím žádné jisté poznatky. Policie odhaduje že k činu došlo v noci 25 února ze soboty na neděli.

Židovský hřbitov 4

Pennsylvánký Guvernér Tom Wolf se vyjádřil ve smyslu „zbabělého a zneklidňujícího aktu“. Ti co to spáchali musí být hnáni k zodpovědnost, tak na jeho Twitteru.

The vandalism of Jewish headstones at a Phila. cemetery is a cowardly, disturbing act. We must find those responsible and hold accountable. https://t.co/6eM0G2tC4S

— Governor Tom Wolf (@GovernorTomWolf) 26. Februar 2017

Starosta Philadelphie, Jim Kenney, prohlásil že udělá vše v jeho moci aby ty gaunery dopadl a potrestal. Anne-Frank-Centrum a Izraelské ministerstvo zahraničí odsoudilo tento čin také.

Teprve nedávno došlo na židovském hřbitově v St.Louis ve státě Missouri k tomu samému činu. Tam zhanobili a poškodili neznámí pachatelé na 150 náhrobních kamenů. Několik dní poté se na úklidových pracích podílel osobně i US-Vizeprezident Mike Pence.

Po zvolení Donalda Trumpa se protižidovské klima v USA podstatně zhoršilo. Důvodem je odhalení bohaté kasty miliardářů a bank jako tzv. Establishment, který dělal všechno proto, aby zůstal nedotknutelný. A právě v tomto Establishmentu se nachází podezřele mnoho židovských jmen. A když si občané připomenou jaké finanční excesy se v tomto segmentu provádí, tak vidí asi při pohledu na svoji peněženku rudě. Jiný důvod je těžko představitelný.

V Evropě dělají židovská zařízení všem vládám velké starosti. Musí být na úkor daňových poplatníků 24 hodin pod policejní ochranou. Jsou to jejich modlitebny, knihovny, konzuláty, domovy důchodců a letištní prostor. Zřejmě se budou muset i židovské hřbitovy postavit pod policejní ochranu.


O autorovi

Další články

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top