Paříž se bojí záplav! Louvre stěhuje umělecká díla

Paříž se bojí záplav! Louvre stěhuje umělecká díla

Z důvodů povodní a neustálého stoupání hladiny řeky Seiny v Paříži, stěhují se v Louvru, který je samozřejmě uzavřen, umělecká díla z jeho sbírek do vyšších pater. Francie i sousední Německo čelí neustále ničícím povodním.

Ve Francii, Německu a v Belgii, které byly zasaženy ničivými povodněmi, zahynulo podle posledních oficiálních zpráv 9 lidí. Paříž byla nucena z důvodu prudkého stoupání hladiny řeky Seiny uzavřít pro veřejnost slavný Louvre, aby se kvůli veliké vodě vzácná umělecká díla mohla být přestěhována do bezpečí vyšších pater.

Podle oficiálních představitelů dosahuje hladina řeky Seiny zvláště v regionu Loing, hodnot, naměřených při velikých povodních, které metropoli Francie zasáhly v roce 1910. Je evakuováno město Nemours, ležící asi 80 km jižně od Paříže, kde se na evakuaci obyvatel podílí na 400 hasičů a příslušníků policie a četnictva. V regionu Loiret ve Francii, kde je i krásný zámek, podle hydrologických měření spadlo za poslední tři dny stejně srážek v úhrnu, jako v běžném období za šest týdnů.

Spolková země Bavorsko přislíbila velmi rychlou finanční pomoc regionům u hranic s Rakouskem, které byly zasaženy ničivými povodněmi. Podle německé tiskové agentury dpa řekl bavorský premiér Horst Seehofer, cituji „jsme připraveni poskytnout rychlou pomoc bez zbytečných byrokratických průtahů.“

Obyvatelé zatopených oblastí se již připravují na odklízení po ničivých povodních, nicméně současná předpověď počasí varuje před dalšími bouřkami.


O autorovi

Další články

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top