Oslava pro pokročilé studenty, aneb jak zabráním opici a následné kocovině?

Oslava pro pokročilé studenty, aneb jak zabráním opici a následné kocovině?

 

alkohol

Někteří pijí okurkovou šťávu, jiní jedí spálený toustový chleba, nebo polykají preventivně tablety proti bolestem – pomůže to skutečně proti kocovině den poté? Jako bývalý párty hřebec se chci dnes zase jednou věnovat tomuto známému studentskému problému: Nejjistější recept proti kocovině znal můj dobrý kámoš v Mnichově někdy roku 1976:  „Já žádnou kocovinou netrpím. Když chceš mít kocovinu a bolest hlavy, tak musíš přestat pít. Proč tedy přestat?“ Teoreticky měl můj kámoš pravdu. Kocovina – odborný výraz medicíny: Veisalgia – se dostaví v případě, že hladina alkoholu klesá. Kdo ale tuto hladinu doplňuje, tak se nemusí obávat bolesti hlavy, pocitu zvracení a těžké únavy. Tento princip dodržoval můj kámoš údajně už mnoho let. Toto mi často vyprávěl, když jsme pobývali den co den v mnichovském noblesním klubu BaBaLu ve Schwabingu, kde jsme lovili krásná děvčata. Nechtěl jsem následovat jeho systém a tak jsme se rozcházeli každý v jiném stavu – já jenom na hranici toho, abych kocovinu druhý den neměl a on jako poleno. Zda se u něho kocovina projevila až druhý den s časovým zpožděním, jsem se nikdy nedozvěděl.

 

Na celém světě existují různé, údajně spolehlivé, tajné receptury, jak provádět prevenci proti následné kocovině. Většina z nich ale má pouze tzv. placebo-účinek. V Rusku platí pití okurkové šťávy jako osvědčená prevence, v USA je to požití spáleného toustového chleba. I v Česku máme mnoho zaručených receptů, které se plouží celým studentským světem – všechny je ale můžeme zapomenout. Vedle toho ale existují jednoduché rady, které skutečně pomáhají a které jsem celý život úspěšně aplikoval.

 

Hlavním důvodem pro kocovinu je dehydrace – chybějící voda v těle: Na příjem alkoholu reaguje tělo tím, že odvádí neúměrně hodně vody. Z hlediska biologie dochází u žen rychleji ke kocovině, protože mají v sobě od přírody méně vody. V realitě ale trpí kocovinou více muži. Pijí totiž častěji a více. Vedle dehydratace hrají určitou roli také různé jiné substance, které se v nápojích nachází – mimo jiné i tzv. typy „kořalky“. Proto se také velice špatným nápojům odjakživa říkalo „Fusel“.

 

Kdo chce vyhlásit válku kocovině, tak by měl následovat mých vyzkoušených 5 rad:

 

1. Ještě před odchodem do Disca, na párty nebo do klubu pít hodně čisté vody (dvě a více sklenek)

 

2. V každém případě jíst před odchodem mastné jídlo, steak, výpečky, nikoliv těstoviny nebo fast food. Omastek přistane na žaludeční stěně a zpomalí pro příští hodiny transfer alkoholu do krve.

 3. Když jsem už v akci a na místě určení, tak musím pít mezi dvěma drinky sklenici vody. Pokud to z Coolness důvodů nechcete, tak se napijte na toaletě z vodovodu – pokud to hygienické podmínky dovolují. Stejně tam chodíte často a jistě si toho nikdo nevšimne. Nebo si naplňte prázdnou lahev piva vodou.

 

4. Také volba nápojů je důležitá. Vodka, Gin, bílé víno a pivo jsou lepší než červené víno, Whisky, brandy svařené víno a bowle. U piva jsou nebezpečné nové typy piv daleko více, než klasické pivo staré dobré generace. Problémem jsou kořalkové oleje, které se tvoří během kvašení piva.

 

5. Před spaním – pokud jdete sám – opět pít vodu. To platí i v případě, že budete praktikovat v posteli s dívkou nějaké zábavné hry. Hodit do sebe nyní Aspirin a pod. už nepomůže. Než se s kocovinou probudíte, tak jsou už účinné látky tělem odbourané.

 

Toto je výtažek mých občasných rad z brožury „V noci jsou všechny kočky modré“. Je to něco jak oslava pro pokročilé. Součástí těchto rad jsou i metody jak se chovat, když je na párty i moje partnerka – jako těžký frajer a hrdina nebo jako pod pantoflem. Nebo jak si počínám během flirtu, o čem mluvím nebo jak se mám chovat na různých večírcích.

 

A jednu dobrou radu na konec: Pokud nechcete druhý den ve škole spát na desce školní lavice, tak se s konzumací alkoholu kroťte. Ušetříte si zbytečné výmluvy a šťuchance kamarádů, že nic nevydržíte. Čistá voda děla divy.

 

©Copyright by Skutečnosti

Všechna práva vyhrazena
O autorovi

Další články

2 komentáře

  1. Richard 06/02/2015 - 11:31 at 11:31

    Taky dobré téma :-) Mě se zcela průkazně osvědčilo přejít na vysoce kvalitní alkohol, nejlépe koňak. Od té doby neznám, co je to kocovina. Další pravidla ani netřeba.

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top