Oliver Stone – Svět podle Putina

Oliver Stone – Svět podle Putina

Známý americký režisér Olver Stone pracoval dva roky na dokumentu o ruském prezidentu Vladimíru Putinovi. Tento odvážný dokument, který jako jediný zveřejnila televize Prima Zoom, je jasným důkazem toho že štvavá kampaň proti Rusku je naprosto neopodstatněná, lživá a nepravdivá. Mnoha skeptikům otevřela oči.

Je Vladimír Putin toho času nejinteligentnějším světovým politikem?

Nestává se často aby nějaký prezident, natož pak politik, zveřejnil podrobnosti ze svého života tak otevřeně jako se stalo v případu Putina. Co přesně vedlo zrovna amerického režiséra k tomuto kroku se přesně neví. Zrovna tak zůstává napínavou otázkou s jakým úmyslem dal Vladimír Putin souhlas k natáčení takového nestandardního dokumentu.

Dokument se skládal ze čtyřech dílů a obsahoval podrobnosti z politického života ruského prezidenta, z jeho soukromí, z denního pracovního průběhu v Kremlu a jeho pohledu na světové dění posledních let. Středem pozornosti byl průběh vztahů Ruska a USA po rozpadu Sovětského Svazu ke dnešnímu dni – včetně úvahy o hrozbách které na lidstvo čekají během příštích let. Jeho inteligentní úvahy byly ale v silném rozporu s jednáním západu a hlavně s prezentací problémů západních politiků ke svým občanům. Dokument jasně ukázal že Putin je toho času nejinteligentnějším světovým politikem.

Těžká rána pro Kalouska a jeho rovným

Není to tak dávno kdy Kalousek, zřejmě pod vlivem alkoholu, prohlásil, že Putin začne na Ukrajině a skončí na Šumavě. Asi se Kalousek chtěl zalíbit známému americkému válečnému štváči McCainovi, a jeho podobným, kteří revoluci na Ukrajině za pomoci CIA zosnovali – a nejenom tam. Dokument jasně ukázal jaká byla pravda kolem odstavení prezidenta Janukowiče a jakou roli v ní hráli hlavní aktéři Německa, USA a Francie. Devastující účinek státem ovládaných a ovlivňovaných médií na veřejnost je vidět na občanech EU, kteří minimálně do minulého týdne věřili, že Rusko a Vladimír Putin nese vinu za všechno špatné co se na světě děje. To je také důvodem proč neodvysílala tento dokument státní Česká televize. Televizi Prima můžeme za její statečnost jenom poděkovat. Díky jí jsme si mohli udělat objektivní názor na celou problematiku a posoudit do jaké míry nám státní ČT a naši politici proplachují mozky. A Kalousek? Ten by se měl stydět a za svoje štvavé výroky minimálně omluvit – nebo jít do kostela ke zpovědi.

Předvolební preference v ČR jasně ukazují že občané pochopili, necelých 30 let po sametové revoluci, že tzv. kapitalistická demokracie Václava Havla je ve skutečnosti nejvypracovanější a nejperfektnější forma diktatury. Oproti té byl socialismus se všemi svými nedostatky procházkou v růžové zahradě. A proto se preference stávajících politických stran, tzv. establishmentu propadají do sklepa.

Zoufalý boj nenáviděného establishmentu o udržení politických funkcí a pozic

A s jakou politickou špínou tento politický establishment pracuje sledujeme každým dnem v případu honu na čarodějnice kauzy Andreje Babiše. Něco takového se jen tak ve světě nevidí – s vyjímkou banánových republik. Politické strany ČSSD, ODS, KDU-ČSL a TOP09 se zesměšňují zoufalým pokusem o eleminaci populárního šéfa hnutí ANO takovým průhledným způsobem, že z toho i podprůměrně inteligentnímu občanovi České republiky bolí uši a oči. Občané tohoto státu se diví jak mohou politické strany, které rozkradly stovky miliard národního majetku, participovat na nějaké neprokázané aféře Andreje Babiše ve výši pouhých a upocených 50 milionů, a to těsně před volbami.

Andrej Babiš je jistě toho času  nejinteligentnější politickou osobností v celé České republice – vedle Kalouska a Tvrdíka, ti ale v negativním slova smyslu. Babiš si jako jediný troufl veřejnosti mnohokrát sdělit že se před jeho vstupem do politiky po desetiletí republika politickými stranami rozkrádala. To si beztrestně ještě nikdo v minulosti nedovolil. K velkému podivu proti tomuto nařčení nikdo z výše jmenovaných politických stran neprotestoval – ani nepodal nikdo z nich trestní oznámení za urážku na cti. Už jenom tato skutečnost svědčí o tom že mluvil Andrej Babiš pravdu.

Facit: Andrej Babiš musí dostat šanci pokud možno vysokým volebním výsledkem mezi 35-40 %  volebních hlasů. Dejme mu na 4 roky šanci ukázat že to s naší republikou myslí dobře. Pokud dostane málo hlasů a bude muset jít do koalice s nějakou starou a zprofanovanou politickou stranou, tak to nebude mít požadovaný efekt. Pak se možná dočkáme že budou otevřeny kauzy bytů OKD, banky NUMURA, tajný komplot restuticí církevního majetku, případ Bakala, vina ČSSD na úmrtí Dr.Altnera a mnoho jiných. Dejme tedy šanci hnutí ANO pod vedením premiéra Andreje Babiše – alespoň na zkušební dobu čtyř let. Pak se ukáže zda se sny Andreje Babiše stanou skutečností.

 


O autorovi

Další články

1 komentář

  1. A. Bačkovský 25/07/2018 - 11:50 at 11:50

    Popravdě řečeno, jaká je kvalifikace autora posoudit onen film? Moje zkušenost je, že většina lidí se brání kritice Ruska, tedy ruských poměrů, z toho důvodu, že realita Ruska je natolik fantastická, že neodpovídá ani těm nejdivočejším představám člena západní společnosti. Druhá zkušenost je, že topoická realita Ruska se vší bezbřehostí, krutostí, nesmyslností odpovídá představám o životě malé části obyvatel Západu, především těm s nejnižší měrou vzdělanosti. Ruská společnost jim nabízí představu oné individuální svobody na širokých prostreavnstvích vč. oné anarchie, tedy možnosti vyvázat se z panujícího řádu. Opět o iluzivnosti takové představy… A pak je zde skupina, která podvědomě či vědomě hledá v Rusku zdroj osobního zbohatnutí, moci atp, tedy trpí „syndromem rakouského důstojníka“. Dvěma posledním skupinám mimochodem vyhovuje ruská korupce, která má poněkud jiných charakter než ta v Ukrajině, ale rozměry a vrostlostí do společnosti je vyšší.
    Těmto lidem kupodivu nikdy nestačí nějaká tvrdá zkušenost.
    Tito lidé dokonce popírají i zkušenosti předávané po staletí samotnými Rusy, obětmi systému. Pokud s nimi diskutujete, pak zjistíte, že o Rusku vědí velmi málo, jejich znalosti jsou spíše zoufalé, a to i ty, které se týkají oficiálních faktů.
    Lidé, kteří věří, že svět je takový, jak se jim jeví díky jejich smyslům, většinou tvoří tu horší lidskou budoucnost. Komunismus, nacismus, fašismus jsou produkty autorových východisek. Ovšem opět jsme v období, kdy „kultura davu“ se vší svou náhlostí a proměnlivostí získává svou pozici. Od autorů podobných kritik nečekejme znalost dějin a odpovědnost před nimi. Oni pobažují čtenáře Chruchila za komplexně vzdělanou bytost.

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top