O prezidenta možná vůbec nejde

O prezidenta možná vůbec nejde

V posledních dnech jsme svědky neustálých konfrontací Schwarzenberga a Zemana. Taky už vás to unavuje? Vytahují se nejrůznější, dávno či nedávno zapomenuté kauzy, přičemž jsou nějakým způsobem vysvětlovány či bagatelizovány. Národ sleduje, národ hodnotí, a vůbec mu nedochází, že o prezidenta tu možná vůbec nejde.

Média mají o čem psát, lidé co číst, přestože jsou většinou dávno rozhodnutí. Není dne, abychom nečetli doporučení známých osobností, koho máme volit. Nevím jak vás, ale mě to pěkně štve.

Milí herci a herečky si asi nevšimli, že jejich příklady už jaksi netáhnou, a většina z nich je hvězdami už jen díky bulváru. Občany mají patrně za pitomce, kteří papouškují cizí názory. Připomíná to tak trochu dobu dávno minulou, kdy jsme mohli volit kohokoliv, běda však, když to nebyla KSČ. Koneckonců, členství v této straně je nejčastějším argumentem těchto hvězd proti Miloši Zemanovi.

Bohužel zapomínají dodat, že KSČ Zemana vyloučila, protože nesouhlasil s její politikou. Zapomínají, že Zemana vyhodili z práce, protože napsal protistátní článek do Technického magazínu. Možná to ani nevědí. Přesto křičí tak hlasitě, že si občan klade otázku, kolik za „svůj názor“ dostali.

Mediální kampaň na podporu Karla Schwarzenberga je natolik do očí bijící, že na ni začínají být občané alergičtí. Jen tak pro zajímavost jsem se rozhlédl po vlastnících českých tiskovin:

Lidové noviny – Němci, Mladá fronta dnes – Němci, Deník – Němci, Aha – Němci a Švýcaři, Blesk – Němci a Švýcaři, Reflex – Němci a Švýcaři, Týden a Instinkt – Švýcaři, a konečně Respekt, Víkend a Týdeník Ekonom –  Zdeněk Bakala.

Ve světle těchto skutečností nejspíš nikoho nepřekvapí mediální masáž ve prospěch Schwarzenberga. Lidové noviny šly dokonce tak daleko, že svým redaktorům zakázaly psát články v jeho neprospěch.

Pokyvujete hlavou, a říkáte si, že to všechno už víte. Debaty kandidátů sledujete na půl ucha, a těšíte se, až ten blázinec skončí. Ale to byste neměli, aby vás za to některý herec nebo herečka nepopotahovali. Ono je to všechno totiž možná úplně jinak!

Všichni vědí, že prezident je takový poslušný panáček bez pravomocí. Sem tam se dobře nají v nějaké exotické zemi, sem tam si ukradne tužku, ale jinak nic.

Ano, možná vám to právě sepnulo. Ale nejde tu o pouhé odvedení pozornosti, aby se někde mohlo nerušeně krást a zdražovat.

Kampaň je vedena tak, aby rozdělovala národ!

Najednou stojí proti sobě dva nesmiřitelné tábory. Vznikly doslova z ničeho, pouhou mediální masáží. Soused stojí proti sousedovi, kamarád proti kamarádovi. Zatím se nevraždí, ale ta rozpolcenost je cítit na sto honů.

Češi mají odjakživa problém táhnout za jeden provaz. Pokud by to dokázali, tahle vláda, a zejména ti, kdo v pozadí tahají za nitky, by už dávno skončili v Jelením příkopu, případně pod asfaltem některé z našich luxusních dálnic.

Je náhoda, že právě v době, kdy se schylovalo k masovým demonstracím, se objeví zákon o přímé volbě prezidenta? Občané tleskají, čekají vytouženou změnu, a netuší, že se nechali vlákat do léčky.

Národ je rozdělený, tím pádem zcela neschopný.

Nemám rád, když se lidé přirovnávají k ovcím. Ale pokud někomu stačí ke štěstí, když imitátor Petr Jablonský v Blesku zařadí Ze – mana vedle Bat – mana, a unaveného knížete nazve Karnoldem Schwarzenberggerem, není k tomu co dodat.


O autorovi

Další články

5 komentářů

 1. RR 24/01/2013 - 19:49 at 19:49

  Dobrý den.
  Pokud se je to odvádění pozornosti, tak proč tento článek tak krásně vyznívá pro p.Zemana ?
  Děkuji

  • Milan 24/01/2013 - 20:46 at 20:46

   Možná to bude tím, že o té mediální kampani je to prostě fakt.

 2. papilio 26/01/2013 - 11:54 at 11:54

  Každá akce budí protiakci.Silná a účinná kampaň za Karla v koncovce ovšem působí na rozhodnuté voliče více,na nerozhodnuté ještě více.Voliči nemají paměť-klidně i pražská socka zvolí za svého presidenta mpř.vlády,která ho obrala o prachy.Jestli funguje kontraproduktivnost uvidíme za chvílu.

 3. Vít Pokorný 27/01/2013 - 22:46 at 22:46

  Milý pane Zemane, bez ohledu na to, co říká „několik desítek osobností veřejného života“,
  JSTE prezidentem všech Čechů. Vybrali jsme si Vás svobodně a nebyla v tom žádná černota,
  a to, že ti, co Vás nevolili, neumí sklapnout pusu a přiznat, že jejich názor je prostě v menšině,
  říká o nich jen to, že demokracii se prostě neučili. Chtěj křičet a hulákat. To je však hloupé, a ne účinné.

 4. Olda 29/01/2013 - 12:20 at 12:20

  Tyden a Instinkt vlastni Soukup a predtim ho vlastnil (a oba zalozil) Sebastian Pawlovski. Oba Cesi jako poleno.

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top