Novoměstský deník MS v biatlonu 2013

Dobré ráno z Nového Města na Moravě, malebného města v samotném srdci Českomoravské vysočiny. Dnešním dnem se veskrze naplnil sen mnoha biatlonových fandů v naší vlasti a za pár okamžiků se stane vše skutečností. Nové Město na Moravě se na několik dalších únorových dnů stane centrem celého biatlonového světa. V rámci dnes oficiálně zahájeného šampionátů budeme mít tu možnost sledovat líté boje o medaile za účasti sportovců téměř celého světa.

První díl sportovní části tohoto skvělého podniku, ve kterém se doufám předvedou organizátoři v tom nejlepším světle a pro blaho nejen závodnic a závodníků, ale veskrze i diváků, kterých se jen z velmocí tomuto sportu zasvěcenému, tedy z Německa a Ruska čeká několik desítek tisíc, začne v zítřejší podvečer. A my se na atmosféru, kterou výše uvedení diváci, kteří neváhají za svými oblíbenci cestovat vysloveně přes celý kontinent, Dokážou svým povzbuzováním v duchu slušnosti a pravidel, těšíme.

Pro závod velice atraktivní, tedy závod smíšených štafet den před jeho startem bohužel ne příliš povzbudivé informace z domácího tábora. Z osvědčené sestavy vypadl nemocí skolený Michal Šlesingr a v nominaci by jej měl nahradit navrátilec po těžkém zranění. Které si přivodil pádem z kola, bronzový z posledního šampionátu, Jaroslav Soukup. Naše kvarteto pro zítřejší večerní závod by tedy mělo znít: Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec. Přejeme Michalovi Šlesingrovi brzké uzdravení a budeme veskrze zvědavi i na výkon uzdravené Gábiny Soukalové. Pro celistvost informací uvádím, že nejdříve své úseky poběží ženy, kdy délka každého z nich je totožná se závodem ženských štafet, tedy 6 km. Poté běží svůj úsek dlouhý 7,5 km muži. I pravidla střelby jsou stejná, tedy na každé položce 3 náhradní náboje.

A já věřím, že mé další komentáře budou plny jen těch dobrých zpráv.

 

Z Nového Města na Moravě exkluzivně pro čtenáře skutecnosti.cz

 

Přemek  „Čéma“ Čech


O autorovi

Další články

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top