Notoricky nenáviděný britský muslimský kazatel konečně ve vězení

Notoricky nenáviděný britský muslimský kazatel konečně ve vězení

Snad nejvíc opovrhovaný muslimský kazatel ve Velké Británii Anjem Choudary byl konečně uvězněn za podporu Islámského státu.

  • Islámský kazatel strávil téměř dvě desetiletí na modlitbách za násilné činy džihádismu
  • Organizoval „pálení sošek“ a byl spojován s teroristy
  • Rodák z Londýna byl konečně obviněn z muslimského radikalismu a z podpory Islámského státu
  • On i jeho zástupce, Mizanur Rahman, jsou nyní ve vězení

Tento opovrhovaný muslimský kazatel byl po dvou desítkách let podpory Islámského státu na svých mších uvězněn za podněcování extrémismu a nepokojů v ulicích britských měst. Po mnoho let byl Anjem Choudary veřejnosti znám jako tvář radikálního islámu. Byl také znám jako organizátor pouličních demonstrací proti misím Britských vojenských jednotek a autor ostrých výroků v televizních interview.

Nakonec byl zatčen policií za podporu Islámského státu v sérii online lekcí. Choudary opakovaně provokoval veřejnost pálením sošek a rušivými akcemi při Dni nanebevzetí. Soud obvinil Choudaryho ze spojení s velitelem Islámského státu AbuBakrem al Bagdádím. On i jeho zástupce, jak se předpokládalo, chtěli „udělat hijrah“, což znamená vycestovat do zemí násilně okupovaných Islámským státem.

Choudary řekl, cituji „Iniciovali jsme džihád proti kuffaru (nevěřící) ve jménu Alláha nejvyššího. On nikdy nesouhlasil s tím, abys bránil sebe jako část džihádu. Alláh říká, že tvé místo je v armádě, je čas ve jménu všemocného Alláha jít a dobývat. Příště, až se učitel tvého dítěte ve škole zeptá, jaké jsou jeho ambice, mělo by říci, že ty, aby islám ovládl celý svět, včetně Británie, to jsou mé ambice.“
O autorovi

Další články

1 komentář

  1. Alfred Ogar 17/08/2016 - 18:20 at 18:20

    Milý kazateli ty jsi lhář když se snažíš utvrdit ostatní že mluvíš s Allahem. Mimo to zřejmě nejsi dostatečně vzdělaný jinak by jsi věděl jak dopadl Hitler a ostatní, kteří se snažili ovládnout svět. Nejen že neovládli ale své národy uvrhli na tisíc let do velké hanby, protože toho čeho se dopustili nejde odčinit stejně jako muslimské vraždy nějakým „promiň“ Bude to odplata podle toho jak moc nás naserete. Oběšení bude nejmírnější trest, a pak to bude jen horší pro vaše národy. Myslím že politikové zklamali a je potřeba aby to řešil lid,.Ještě budete proklínat den kdy jste spatřili Evropu.

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top