Němečtí muslimové: Protiimigrační strana AfD? Stejní jako nacisté!

Němečtí muslimové: Protiimigrační strana AfD? Stejní jako nacisté!

Šéf muslimů v Německu toto pondělí přirovnal postoj protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD, Alternative für Deutschland) k postoji Hitlerových nacistů vůči židům.

Strana AfD minulý měsíc třikrát vyslovila jménem voličů protest proti rozhodnutí kancléřky Angely Merkelové přijímat v Německu hlavně muslimské uprchlíky z válečného konfliktu v Sýrii a prohlásila, že islám se neslučuje s ústavou Německa. Jak prohlásil v rozhovoru pro veřejnoprávní televizi NDR předseda Ústřední rady muslimů v Německu Aiman Mazyek, cituji „Je to poprvé od doby Hitlerova Německa, kdy je takto veřejně diskreditována a existenčně ohrožena celá náboženská komunita“. Odvolával se přitom na plány strany AfD, které byly uveřejněny minulý víkend, a v nichž strana uvádí, že na svém kongresu, který se bude konat za dva týdny, bude bojovat za to, aby byly zákazány minarety a  burky. Jak dále v rozhovoru Mayzek prohlásil „AfD pluje na vlně islamofóbie a ta není zaměřena proti islámu jako takovému, ale proti samotné demokracii“.

Když byla kancléřka Merkelová dotázána během tiskové konference po rozhovorech s prezidentem Indonésie Joko Widodo na poznámku AfD ohledně islámu,  odpověděla, že svoboda náboženského vyznání je zaručena ústavou jako základní právo. Jak dále prohlásila Angela Merkelová, cituji „Samozřejmě to platí i pro muslimy“. „Zkušenost však říká, že většina muslimů vyznává své náboženství v souladu s právy, uvedenými v ústavě“. A dodala, že pokud tomu tak nebude, budou bezpečnostní síly konat. Také Merkelové konzervativci jsou za zákaz burky, se slovy, že muslimské ženy by neměly na veřejnosti chodit celé zahalené. Na druhou stranu však netvrdí, že islám je neslučitelný s ústavou Německa.

Vedoucí představitelé strany AfD tvrdí, že přijetí více než jednoho miliónu migrantů během loňského roku, převážně muslimů, prchajících z válečného konfliktu v Sýrii, Iráku a Afghanistánu,  znamená „islamizaci Německa“ a je pro tuto zemi reálnou hrozbou.

Podle koaličních partnerů je jednání AfD alarmujícím. Vicekancléř, sociální demokrat Sigmar Gabriel, přirovnal jazyk, který AfD používá, k jazyku Hitlerových nacistů.


O autorovi

Další články

1 komentář

  1. jerry 19/04/2016 - 14:57 at 14:57

    No je vidět že Německo je opět největším nebezpečím pro celou Evropu.
    A tím ale rozhodně nemyslím AfD!!!
    Je otázkou zda bychom se neměli připravit na uzavření hranic: s Německem, dokud je čas.
    No vlasně:to není to otázkou, to už jsme měli udělat. Dřív, než budou mít v Berlíně vlajky s půlměsícem a místo gestapa policii šaria a Merkelka bude nosit burku a islám a teroristé se budou od nich rozlézat do celé Evropy jako švábi.

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top