Nejnovější lež o Ukrajině

Nejnovější lež o Ukrajině

Ukraine protestor

Minulý týden ČTK, česká televize a řada zpravodajských serverů přinesla zprávu o dodání moderní vojenské techniky separatistům na území východní Ukrajiny z Ruské federace.

Tato zpráva budila zdání důvěryhodnosti, protože  pocházela od samotného předsedy doněcké vlády Alexandra Zacharčenka. Zacharčenko na tiskové konferenci v Doněcku podle české televize řekl:

„V klíčové etapě bojů bylo nasazeno mnoho nových bojovníků vycvičených na území Ruské federace“. Do Doněcké oblasti míří „150 kusů bojové techniky, z toho 30 tanků a 120 obrněných transportérů. Navíc i 1 200 lidí, kteří prošli čtyřměsíčním výcvikem na území Ruské federace.“

Zazněla tato slova z úst jednoho z vůdců ruských separatistů opravdu? Kdepak! Zatímco řada západních médií se nenamáhala ani ověřit zdroj této zprávy, jediná televize „Lifenews“ tak učinila.

Redaktorka televize položila Zacharčenkovi otázku „V západních a ukrajinských masmédiích se objevila zpráva, že používáte techniku ruské armády, a že ve vašich řadách bojují její příslušníci,co byste jim na to řekl?“


Zacharčenko odpověděl:  „Co je to za nesmysl? Jsme připraveni zvítězit se zabavenou technikou nepřítele. Máme tolik zabrané ukrajinské techniky, že ji ani nestíháme dávat dohromady a používat. Ukrajinci ji všude nechávají tolik, že do ní nemáme ani dost posádek. A co se týče připravování lidí‚…  jedou k nám dobrovolníci z celého světa – Turci, Srbové, Italové; jsou tady i Němci. A samozřejmě i Rusové, ale nejsou to příslušníci ruské armády. Většinou jde o ruské kozáky a nebo dobrovolníky, kteří pocházejí z Ukrajiny. Jde ale o dobrovolníky! Už jsme udělali i internacionální brigádu. Nepředstavujte si, že máme brigády po tisících lidech. Ale to, že by je někdo cvičil v Rusku, je nesmysl. Techniku máme zabranou od Ukrajinské armády. Přicházejí k nám i její členové. I důstojníci…“

Vyjádření Zacharčenka pro Lifenews si můžete poslechnout na youtube.

Plyne z toho, že Rusové nedodávají zbraně na východní Ukrajinu? Jistě ne. Bylo by naivní věřit všemu co nám řeknou vůdci separatistů, stejně jako je naivní věřit, že ukrajinská strana říká jenom pravdu. Přesto skutečná slova Zacharčenka jsou ukázkou kvality západních médií, které se tak chvástají jak na rozdíl od těch ruských jsou hodnověrné a objektivní.

Když poslouchám současné zpravodajství je mi smutno. Nejen díky tomu, kolik je v něm zobrazeno utrpení lidí v Iráku, Gaze či na Ukrajině. Ještě smutněji je mi z toho, jak média jsou jednostranná a jak spolu s některými politiky rozněcují v lidech protiruskou nenávist, jak podporuji válečnictví. Obrazem toho jsou slova jednoho státního tajemníka z včerejšího dne, které zazněly v ČT: „ Jsou jen dvě možnosti jak Putina zastavit: sankce a válka“. Takže když budou sankce neúčinné, tak zaútočíme na Rusko, nebo uděláme co?

V poslední době často slyšíme, jak Putin porušuje mezinárodní právo a chová se agresivně. Přitom si stačí jen projít dějiny uplynulých 20 let a vidíme jednoznačně, že to byla hlavně USA a Západ, kteří udělali z mezinárodního práva cár papíru, kteří bez rezoluce rady bezpečnosti OSN bombardovali Jugoslávii, Irák a v nich i mnoho civilních objektů. A k tomu ještě zanechali Afganistan a Libyi v naprostém chaosu. A tito lidé, kteří na otázku jednoho novináře Proč bombardujete Srbsko? odpověděli „ Protože na to máme žaludek“ se nyní  cítí povoláni kárat ruskou politiku. Jak pokrytecké a nízké to je. Nezlobte se. Ale každému trochu myslícímu člověku při pohledu na tato fakta musí být jasné jak opět špinavou a nebezpečnou  hru tady na Ukrajině USA a Západ hraje.O autorovi

Další články

8 x komentář

 1. Martin 21/08/2014 - 09:56 at 09:56

  Děkuji ČT za každou další mystifikaci, jen tak dál! I kdyby každá jedna měla probudit dalšího jednoho člověka je to výsledek, který přičíta kladné body míru a klidu na Zemi! Hlavně se pak nezlobte, až ty vaše lži už nikdo nebude poslouchat!

 2. stern 21/08/2014 - 20:36 at 20:36

  Jsme již tak uvyklí lhaní, že nedokážeme připustit, že by někdo nelhal!!! 
  Jestliže někdo lže a jiný mluví pravdu, nebude skutečnost někde uprostřed – jak se domnívají ti, co nejsou schopni pochopit, že někdo může říci něco pravdivého…
  Pravda není něco mezi vysíláním Washongtonu a Moskvy – pravda je jen jedna! A stojí za to ji hledat!!!!

 3. maru6 22/08/2014 - 12:44 at 12:44

  Na uvedeném linku se reportérka neptá na lži rozšiřované mainstreamem. Hovoří se Zacharčenkem obecně a Zacharčenko sice odpovídá fakta uvedená v článku – ale není to nějaké vyvracení předchozích lží médií. Tedy zpráva, že
  „V klíčové etapě bojů bylo nasazeno mnoho nových bojovníků vycvičených na území Ruské federace“. Do Doněcké oblasti míří „150 kusů bojové techniky, z toho 30 tanků a 120 obrněných transportérů. Navíc i 1 200 lidí, kteří prošli čtyřměsíčním výcvikem na území Ruské federace.“
  se v rozhovoru nijak neprobírá.

  • Saros 22/08/2014 - 18:17 at 18:17

   Techniku máme zabranou od Ukrajinské armády. Přicházejí k nám i její členové. I důstojníci…

  • Bystroň Bystrý 25/08/2014 - 03:29 at 03:29

   A prečo by Rusko nemohlo vyzbrojovať a cvičiť proruských separatistov na Ukrajine? To môže všade po svete len zasrané usa, keď jej legitímne vlády, diktátori a zvrchované štáty nechcú zobať z ruky? Čo? Tak vyzbrojujú islamských hrdlorezov, ktorí sú 1000x nebezpečnejší než nejakí proruskí separatisti. Rusi si iba hája svoje záujmy tak ako usa všade po svete. Myslím, že majú 1000x viac morálne právo to v tomto prípade robiť než keď zasraná usa zbombardovala Juhosláviu, Afganistan alebo Irak kvôli vylhaným chemickým zbraniam.

 4. Tomáš Nocar 24/08/2014 - 21:34 at 21:34

  Studená válka byla tak fajn, zbrojení jelo na plno, vše špatné uvnitř státu se svedlo na protivníka…Chceme studenou válku zpět – tak tohle řvou naše velké mocnosti.

 5. Bystroň Bystrý 25/08/2014 - 03:29 at 03:29

  A prečo by Rusko nemohlo vyzbrojovať a cvičiť proruských separatistov na Ukrajine? To môže všade po svete len zasrané usa, keď jej legitímne vlády, diktátori a zvrchované štáty nechcú zobať z ruky? Čo? Tak vyzbrojujú a cvičia islamských hrdlorezov, ktorí sú 1000x nebezpečnejší než nejakí proruskí separatisti. Rusi si iba hája svoje záujmy tak ako usa všade po svete. Myslím, že majú 1000x viac morálne právo to v tomto prípade robiť než keď zasraná usa zbombardovala Juhosláviu, Afganistan alebo Irak kvôli vylhaným chemickým zbraniam.

 6. peetr 01/09/2014 - 08:37 at 08:37

  George orwel 1984 jak vyšité…

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Breaking news

25.7  16:18 - Verizon u cíle: Yahoo bude převzato

Yahoo-šéfová Marissa Mayer

Více jak 20 let od založení stojí internetový pionýr definitivně před ztrátou své samostatnosti. Telekom gigant Verizon převezme Yahoo, podle informací z médií, za ca. 5 miliard dolarů.

  15:00 - IOC rozhodlo: Být u toho znamená všechno

IOC-Prezident Thomas Bach (vlevo) a Vladimir Putin

Přestože byl státem pdporovaný doping v Rusku prokázán tak smí ruský tým v Rio de Janeiro startovat. Ukazuje to že ruský vliv na IOC je ohromný. Whistleblowerin Julia Stepanowa, která to všechno práskla, je z účasti vyloučena. Bude se muset odstěhovat a Rusko už nebude nikdy reprezentovat. S výsledkem se dalo počítat a překvapení se nekonalo.

  13:15 - Americká vláda chce stanice, které dobijí elektromobil za 10 minut

Dobíjecí stanice Tesla

Elektromobil je jeden velký problém. Vlastně je to shluk mnoha malých problémů. Třeba s dobíjecími stanicemi, kterých je málo a nedobíjí dostatečně rychle. To ví i americká vláda a zavázala se, že bude za vládní peníze podporovat projekty na rychlejší dobíjení. V Evropě se vedle chybějícího nadšení k elektro-mobilitě potýkáme se samými problémy s nedostatkem nabíjecích stanic.

  12:00 - V Íránu zničili sto tisíc satelitních antén

Íránské úřady nechaly zničit 100 000 satelitních antén, které byly zabaveny občanům. Informovala o tom agentura AFP. V Íránu je příjem satelitních televizních kanálů zakázán a pokutován, zákaz se ale všeobecně porušuje. „Většina satelitních kanálů oslabuje rodinné základy a u dětí ohrožuje školní docházku. Průzkumy ukazují, že děti, které takovou televizi sledují, jsou nezdvořilé ve škole i vůči rodičům.“

  11:05 - „Desaster“: Trump uvažuje o vystoupení z WTO

US-Kandidát na prezidenta Donald Trump

Volný obchod patřil desetiletí z republikánské víře. Ne ale pro Donalda Trumpa: Jako budoucí US-prezident by z organizace volného obchodu (WTO) eventuálně vystoupil. Jako důvod uvedl že volný obchod je desasterem pro státy které jsou členem WTO.

  10:16 - Z lomu ČSA má odejít 1769 lidí

Premiéra Bohuslava Sobotku čeká na jednání vlády těžký boj s koaličními partnery o příspěvek severočeským horníkům. O práci v souvislosti s útlumem těžby, na jehož začátku stálo rozhodnutí vlády o neprolomení limitů na zdejším lomu ČSA, by tu během dalších pěti let mělo přijít 1769 zaměstnanců.

  9:32 - Výbuch v německém Ansbachu zranil dvanáct lidí

Atentátník se zabil v Ansbachu

Neúspěšný žadatel o azyl ze Sýrie (27) zemřel poté, co v bavorském Ansbachu v neděli večer odpálil výbušninu. Při explozi bylo zraněno 12 lidí. Podle policie jsou tři z nich ve vážném stavu.

24.7  18:00 - Sedm let bez Čechů nebo Poláků? V EU se rodí plán brexitu

Plakát, který před referendem Brity nabádal k Brexitu

Velká Británie by mohla po vystoupení z EU zůstat součástí jednotného evropského trhu, a přitom by se jí až na sedm let netýkalo pravidlo o volném pohybu pracovních sil. Takový je alespoň plán probíraný v evropských metropolích. V praxi by to znamenalo, že ne každý Čech by směl přijít do Británie za prací jako dosud. Informaci přinesl list The Guardian s odkazem na přední zdroje na britské i unijní straně.

  16:42 - Silné bouřky postihnou celé území ČR, budou doprovázeny přívalovými dešti

V teplém a vlhkém počasí se v neděli odpoledne na jihu Moravy, v západních a jižních Čechách budou místy vytvářet bouřky. Ty mohou být provázeny přívalovým deštěm. Výstrahu v neděli vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

  15:00 - V Brazílii se pokusili ukrást olympijskou pochodeň

V brazilském městě Guarulhos nedaleko Sao Paula se neznámý muž pokusil ukrást pochodeň s olympijským ohněm. Štafetu však díky pohotovému zásahu bezpečnostní služby narušil jen na několik vteřin a byl zadržen policií.

  13:12 - Na Frýdecko-Místecku se zranilo hned pět cyklistů

Pět zraněných cyklistů na Frýdecko-Místecku museli v sobotu během devíti hodin ošetřit moravskoslezští záchranáři. Ve třech případech si lidé po pádu z kola poranili hlavu. Moravskoslezští záchranáři v týž den vyjížděli také ke dvěma topícím se mužům. Jeden je v kritickém a druhý ve vážném stavu.

  12:00 - Žaloby o miliardové pozemky církev většinou nestáhne

Slib biskupů, že katolická církev stáhne žaloby podané na kraje, má právní háček. Podle zjištění Práva nelze očekávat, že církevní subjekty stáhnou všech svých 116 žalob, jak v to doufají hejtmani, nýbrž sotva polovinu.

  11:01 - Sebeakceptance: Smím žít jak já chci!

Sebeakceptance: Milovat své tělo jaké je

Příliš tlustá, plnoštíhlá, tmavá? V USA dělají „Body-aktivisté“ reklamu jak milovat svoje tělo jaké je. Ale jde to vůbec? Ano, je to možné, ale je to i těžké.

  10:23 - Mnichovský střelec vyhrožoval spolužákům smrtí už před pár měsíci

Lidé před mnichovskou Olympií oplakávají oběti střelby.

Osmnáctiletý Ali David Sonboly, který v pátek v Mnichově zastřelil devět převážně mladých lidí, se v minulosti opakovaně choval hrubě a vyhrožoval okolí smrtí. Spolužáky byl odstrkován. Jeden ze svědků také pro stanici NBC News vylíčil, jak mu jedna z obětí zemřela na ulici v náruči.

  9:40 - Na Rokycansku zemřela osmadvacetiletá řidička

Nedaleko Příkosic na Rokycansku zemřela v neděli ráno při nehodě mladá řidička. Havarovala tam před 6:00 s osobním automobilem Audi A4, řekla policejní mluvčí Martina Korandová.

23.7  20:00 - Je svět obrácený naruby? Nebo vyvrácený z pantů?

Olympijské nákupní centrum Mnichov

Násilnosti v Nice, Würzburgu a nyní v Mnichově. V Turecku skončila demokracie. Podle WHO není virus Zika nebezpečný – i když sportovci ruší účast na olympijských hrách. A: Donald Trump neví nic o světě. To je tragická bilance posledních dvou týdnů na skutecnosti.cz.

  19:32 - Nový jednorázový kapesní test na infarkt stojí 370 korun

Ilustrační znázornění infarktu

Až donedávna mohla být diagnóza akutního infarktu myokardu provedena pouze v nemocnicích s určitým vybavením, takže bylo obtížné splnit cíl včasné diagnózy a včasné léčby, zvláště když pacienti jsou na předměstí nebo ve vzdálenějších oblastech. Přitom klíčem ke zlehčení následků a snížení úmrtnosti je diagnostikovat a zahájit léčbu co nejdříve. Teď je k dispozici ale test na infarkt. Stojí 370 korun a lze ho zakoupit v lékárně..

  18:57 - Kvalifikace Formule-1 v Mad’arsku: Rosberg startuje z pole-position

Nico Rosberg

Přes chaotický průběh tréningu v Budapešti: Nico Rosberg startuje velkou cenu Mad’arska z prvního místa. Tréning musel být vzhledem ke špatnému počasí několikrát odložen. Jeho stájový kolega Hamilton začíná z druhé pozice, Sebastian Vettel na Ferrari až z pátého místa.

  18:27 - V Čechách hrozí silné bouřky a přívalový déšť

Ilustrační foto Ondřej Kořínek

V jižních a západních Čechách hrozí od sobotního odpoledne silné bouřky. Výstraha se vztahuje i na neděli. Bouřky bude doprovázet přívalový déšť ojediněle s úhrny kolem 40 mm. Potoky a říčky se mohou rozvodnit.

  18:00 - Bratislavskou Petržalku vyděsila střelba

V bratislavské čtvrti Petržalka se v sobotu střílelo. Policejní mluvčí Lucia Miháliková uvedla, že byl zadržen 22letý muž. Nikdo nebyl zraněn. Muž střílel pouze z plynové pistole, jako stříleli děti v minulosti „poplašñákem“. Lidé jsou prostě přespříliš vystrašení.

  13:15 - Evropa a Turecko: Strach z Erdogana a z Putina

Zakladatel státu Atatürk a prezident Erdogan

EU by mohla přerušit jednání o vstupu Turecka do EU a současně zmrazit miliardovou pomoc. Ale v Bruselu mají z tohoto kroku strach – bojí se reakce ze strany Erdogana. Jaká politika se praktikuje je vidět i na straně IOC – i zde mají strach z reakce prezidenta Putina v případě vyloučení ruských sportovců z OH.

  12:00 - Václav Klaus ml. vyzval k opuštění Evropské unie

Expert na školství ODS Václav Klaus ml. vyzval ve světle vražedného útoku v Mnichově k opuštění Evropské unie. Vysloužil si za to kritiku předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska.

  11:26 - Levitující přechod pro chodce vzbudil na Slovensku pozdvižení

"Třírozměrný" přechod má zvýšit bezpečnost chodců.

Ve městě Čadca na severu Slovenska překvapí řidiče levitující třírozměrná zebra. Přechod pro chodce umělci namalovali tak, že na první pohled vypadá, jak by se vznášel nad silnicí. Dílo u našich východních sousedů vzbudilo značnou pozornost.

  11:05 - Vrah z Mnichova byl syn taxikáře

Místo činu atentátu v Mnichově

Mladík, který v Mnichově zastřelil devět lidí, byl Ali Sonboly, syn taxikáře s německým a íránským občanstvím, který pracoval v obchodě. Sousedi o něm řekli, že to byl klidný typ. Policie nezná jeho motiv, prověřuje ale spojitost s falešnou nabídkou na Facebooku, že v restauraci McDonald’s, kde střílel, se v tu dobu bude podávat jídlo zdarma. Svědkové vypověděli, že mladík volal Allahu akbar (Bůh je veliký), ale také to, že je Němec. Češi mezi oběťmi nejsou.

22.7  20:00 - Rok po tragédii: Nové záběry z nehody Pendolina ve Studénce

Pendolino se srazilo s kamiónem

Přesně po roce od tragické nehody na železničním přejezdu ve Studénce, kterou způsobil řidič polského kamiónu, zveřejnili hasiči videonahrávku ze záchranné akce. Nehoda si vyžádala tři mrtvé a dvanáct zraněných. V současné době se uvažuje o tom, že železniční přejezd bude zrušen a pod důležitým koridorem spojujícím Ostravu se střední Moravou bude vybudován podjezd.

  19:06 - Erdogan nechal zavřít dva piloty

Sestřelené ruské letadlo (24.11.2015)

Rusko-Turecké vztahy se překvapivě rychle zlepšují – přitom sestřelilo Turecko ruské bojové letadlo. Erdogan nyní sdělil že nechal zavřít turecké piloty do vězení. Údajně měli zájem na zhoršení vztahů s Ruskem.

  18:00 - Na EasyJet a Ryanair si stěžuje nejvíc lidí

Na aerolinky EasyJet a Ryanair si stěžovalo v první půlce roku 2016 nejvíce lidí.

Na EasyJet si ze všech britských aerolinií stěžuje nejvíce lidí. Vyplynulo to z interních statistik společnosti EUclaim. Ta poskytuje pasažérům informace o možné finanční kompenzaci za zpoždění letů, problémy s nimi spojené i řeší. V databázi společnosti se za první polovinu roku nashromáždilo přes 5641 stížností právě na EasyJet. Druhé místo obsadily aerolinky Ryanair se 4781 stížnostmi. Informoval o tom Daily Mail.

  17:03 - Formule 1: Nico Rosberg prodloužil u Mercedesů

Nico Rosberg

Boj dvou gigantů bude s Lewis Hamiltonem pokračovat: Nico Rosberg prodloužil smlouvu se stájí Mercedes. Němec leží v aktuálním hodnocení těsně před svým týmovým kolegou na prvním místě.

  16:16 - Venezuela: McDonald’s chybí žemle pro Big Mac

Big Mac od McDonald's

Hospodářská krize ve Venezuele se dotýká i velkých amerických korporací: McDonald’s odstranil Big Mac z jídelníčku. Zřejmě chybí dodavatel pro žemle. Pro McDonald jistě ohromná katastrofa?

  15:00 - Dreamliner a Jumbo má problémy: Boeing musí odepsat miliardy

Boeing 787 Dreamliner

Kvůli problémům se třemi modely musí firma Boeing korigovat bilanci. Obvzláště problematický je dálkový letoun Dreamliner. K tomu ještě slabá poptávka pro Jumbo-Jet 747-8 a zpoždění s dodávkami tankovacího letadla KC-46 pro americkou armádu. Výše ztrát se pohybuje kolem dvou miliard dolarů – akcie Boeingu ztratila jedno procento hodnoty.

Top