Nejbohatší města budoucnosti: Kam se přesune světové bohatství?

Nejbohatší města budoucnosti: Kam se přesune světové bohatství?

Zapomeňte na města jako Londýn, New York nebo Hong Kong. Představujeme vám sedm adeptů na výsluní světového žebříčku nejbohatších měst.

 

  1. Dauhá, Katar.

Toto město je nazýváno mezi investory vycházející hvězdou mezi bohatými městy. To proto, že je městem bohaté země a také díky vysokému HDP per capita,  čily v přepočtu na město. Navíc bude v roce 2022 spolupořádat MS ve fotbale, díky čemuž se očekávají vysoké investice do infrastruktury a jiných odvětví.

 

 

  1. Bergen, Norsko

Město, které vyčnívá v Norsku nad ostatními. Další z vycházejících hvězd na nebi nejbohatších měst světa. Ptáte se proč? Bergen je základnou norské energetiky, lovu ryb a také samozřejmě námořního výzkumu.

 

  1. Trondheim, Norsko

Opět Norsko. Velký vzestup zaznamenalo toto město v 80 tých letech minulého století. V Trondheimu byl totiž vynalezen standard GSM a od té doby je základnou v oblasti mobile tech, tedy technologií, spojených s mobilní telekomunikací. Tímto oborem se zde zabývá 550 společností, které zaměstnávají více než 10.000 zaměstnanců.

 

  1. Hwaseong, jižní Korea

Toto město je již dnes známo i mimo Koreu. Důvod je nasnadě. Je to místo, kde leží mozkové trusty vývoje společností Hyundai a Samsung- Navíc v oblasti Dongtan se staví nové supermoderní byty. 

  1. Asan, jižní Korea

V tomto městě, sousedícím s městem Hwaseong, je umístěno zázemí několika průmyslových komplexů. Město leží v blízkosti východočínského přístavu Pjongtaek, které je základnou lodního průmyslu Číny.

 

  1. Rhine-Ruhr, Německo

Dnes velmi úspěšná městská zóna, třetí největší v Evropě. Sídlo zde našlo více jak 500 významných německých společností z oblasti financí a průmyslu.

 

  1. Macau, Čína

Macau je příkladem toho, jak rychle se mohou záležitosti měnit. Toto město bylo mezi horkými kandidáty na dosažení špičky ekonomického růstu do roku  2025. Na konci loňského roku však jeho ekonomiku postihla recese, v souvislosti se zásahem anti monopolního úřadu proti zdejším kasinům, které tvořily velmi významnou součást zdejší ekonomiky. Odborníci tvrdí, že se Macau příští rok vrátí mezi ekonomickou elitu, musí se ale nalézt co nejdříve náhradní zdroj příjmů do jeho pokladny.
O autorovi

Další články

1 komentář

  1. Jeana 30/01/2017 - 08:07 at 08:07

    cezar / Muito Bom!!Sem dúvida, algo para analisar com calma.Como disse um amigo acima, para qualquer um com mais de trinta deve ler. Mas engraçado, mesmo, deve ser dar para alguém com menos de 25 ler a an32isá-lo&#8la0;Sugestão de título para post futuro, caso algum samaritano resolva escrevê-lo: Como deixar de usar os hormônios e passar a usar os neurônios após os ?? anos!!!SdsGostei deste comentário ou não: 0

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top