Nedávejte přítelkyni růži, zachráníte dítě v Keni!

Nedávejte přítelkyni růži, zachráníte dítě v Keni!

Podle televizních zpráv se v českých obchodech prodává až 80 % růží původem z Keni, jsou až 3 dny staré. V Keni se pěstují v nadmořské výšce 2000 metrů, což je výše, než naše nejvyšší hora. K nám putují letecky 7 300 km.

Jak je možné, že „černoši v Africe“ dokáží vypěstovat v takové nadmořské výšce a s takovou dopravou na 7 300 km levnější růže, než my v Česku? Proč u nás někdo nezačne podnikat obdobně jako „černoši v Africe“, rozhodně bude mít levnější náklady na dopravu a výhodu nižší nadmořské výšky.
V Keni totiž nemají sociální demokraty, kteří by místním zajistili minimální mzdu na evropské úrovni, tedy čeští podnikatelé v pěstování růží by sice ušetřili na té dopravě, ale mzdové náklady by způsobily jejich konkurenční neschopnost. Proto možná někteří místní lidé místo krásné práce kolem pěstování růží sedí doma na sociálních dávkách.

Co je kolem pěstování růží daleko vážnější, v Keni je nedostatek pitné vody, ohrožena je skoro polovina obyvatel Keni včetně dětí.Na pěstování růží se samozřejmě spotřebuje velké množství vody. Vývozem růží se vlastně vyváží i voda, má to i svůj pojem, virtuální voda. Evropské země pomáhají Keni v hledání nových zdrojů vody a zároveň kupují růže, které vodu spotřebovávají.

Je to obdobná šílenost, jako když se u nás povinně přidává do benzínu a nafty jakési „biosvinstvo“  Protože pěstování plodin na „biosvinstvo“ je dobrý byznys, ministr Babiš by nám mohl vyprávět, tak se v různých zemích vrhli na pěstování těchto plodin. Tím ničí životní prostředí zvířatům a sobě, a hlavně, přichází o vodu, kterou pole zalévají. Mají tam totiž sucho, jako ho budeme mít letos i my.

Na internetu můžete najít články, které vyzývají k omezení nákupu keňských růží, aby tam lidé měli co pít.
V tomto případě bych se opravdu přimlouval za místní zboží. Přece jen nechci, aby kvůli mé růži trpělo někde dítě žízní.
Tak chápete titulek článku, Nedávejte partnerce růži, zachráníte dítě v Keni! Tak doufejme, že si to budeme pamatovat i na příští svátek sv. Valentýna.
O autorovi

Další články

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Květen 2016
Po Út St Čt So Ne
« Dub    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Publikace jednotlivých redaktorů nemusí být vždy v souladu s názorem redakce.

Všechna práva vyhrazena ©Skutečnosti
IC: 01255355

Hledáme nové redaktory

Jestliže Vás baví psát články a zároveň disponujete znalostmi některého z našich segmentů, budeme rádi, když nás kontaktujete na adresu redakce@skutecnosti.cz
Možná hledáme právě Vás!

V případě zájmu o nabídku inzerce nás kontaktujte na totožný e-mail.

Top