Nastal přerod České republiky? Od diktatury proletariátu k diktatuře oligarchů

Nastal přerod České republiky? Od diktatury proletariátu k diktatuře oligarchů

Před investičním fondem Andreje Babiše stojí vynikající příležitost – akvizice ČSSD. Pokud by se mu ji povedlo zrealizovat, už mu nic nestojí v cestě zopakovat slavnou větu Ludvíka XIV: „stát jsem já“! V ČR by se tak dovršil přechod od diktatury proletariátu k diktatuře oligarchů.

Není třeba velké představivosti k tomu, abychom odhadli, jak by takový stát fungoval. Z ústavy by rychle zmizela funkce prezidenta a vláda by přesídlila na Pražský hrad – nejvyšší symbol moci a české státnosti. Kdo bude po boku Andreje Babiše vládnout, si můžeme ukázat na příkladu rodiny Stropnických. Loajální otec ano, neloajální syn Matěj, rozhodně ne. Morálně oceňovanou normou chování se stane, když otec obětuje syna, aby se sám udržel u moci. Nijak nepochybuji ani o tom, že Matěj, stejně jako další Babišovi odpůrci, budou mít vedený „tučný spis“ u BIS.

O případu pana kolegy Altnera toho samozřejmě vím hodně. Tedy – opravdu hodně …, a i když jsem mentálně stála vždy na jeho straně, tak když se dívám na tento rozsudek, jsem toho názoru, že právě začala cílená likvidace ČSSD. Neumím pokládat za náhodu, že PRÁVĚ TEĎ je ČSSD odsouzena, a to pravomocně k 300 milionům… Podávat dovolání je přitom zcela iluzorní. Vezměme timing: písemné vyhotovení rozsudku za 30 dnů, plus jeho odeslání prvoinstančnímu soudu, který rozesílá. To máme polovinu května. Těch 60 dnů na sepsání dovolání opravdu bude třeba využít plně. Nicméně i kdyby to kolegové zvládli na za měsíc, tak jsme v polovině června. Nicméně soud stejně bude čekat na vypršení lhůty k dovolání i druhé straně, takže do poloviny července. Dále: pokud bude slavný Obvodní soud pro Prahu 1 pracovat obvyklým způsobem, tak dovolání odešlu na soud za další měsíc, spíše déle. (Osobní rekord je: „zapadlé“ dovolání čekalo na odeslání 6 let…) To vychází na půlku srpna, a protože jsou dovolené, jsme na začátku září. I kdyby v dovolání byl návrh na odklad vykonatelnosti rozsudku, tak Nejvyšší soud se jím bude zabývat dle mých zkušeností nejdříve tak za dva měsíce… takže v listopadu, což znamená, že PO VOLBÁCH…. Aneb: konec ČSSD v Čechách. Bohoušek může jít děkovat na Hrad…


O autorovi

Další články

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top