McDonald’s: Gen-technika v kuřecím mase a kuřecích nugetech

McDonald’s: Gen-technika v kuřecím mase a kuřecích nugetech

Mcdonald

McDonald’s považuje krmivo bez gen-manipulované technologie za příliš drahé, proto se rozhodlo povolit její použití pro výkrm kuřat. Ostrá kritika od Greenpeace na sebe nenechala dlouho čekat.

Hamburg – Der Fast-Food-Koncern McDonald’s schválil opět používání gen-technicky manipulovaného krmiva na farmách, které mu dodávají kuřecí maso.  Tím ukončil slib z roku 2001, že nebude toto manipulované krmivo v Evropě pro produkci kuřecích nugetů a kuřecího masa používat. Toto potvrdil McDonald v dopise na organizaci Greenpeace.

V dopise se dále uvádí, že se na trhu nenachází dostatečné množství nemanipulovaného krmiva „…za ekonomicky výhodných kondicí“. „Pro McDonalda platí jenom cena“, kritizovala Stephanie Töwe-Rimkeit od Greenpeace. S každým Chickenburgerem dostane každý zákazník automaticky menu, které podporuje nasazení jedů a gen-manipulované techniky v zemědělství. „A to prosím i v situaci, kdy si spotřebitel v jídle žádnou gen-technologii nepřeje“.

Podle propočtů Greenpeace by se Chickenburger prodražil o méně než 1 Cent v případě, že by koncern zůstal u čistého krmiva. McDonald ale novou politiku definitivně potvrdil, zdůraznil ale na druhé straně, že kvalita jejich „žrádla“ nebude omezena.


Pro mě existuje mnoho důvodů, abych se McDonaldům zdaleka vyhýbal. To, že zvířata dostanou gen-technologicky pozměněné krmivo, k těm důvodům nepatří. Nerad se dívám na přitloustlé občanky a reklamou omámené děti, jak čekají ve frontě na něco nedefinovatelně mdlého, ale chutným dresingem vylepšeného. A to jim prý fronty dříve vadily. Asi ještě nikdo nezkusil ten dresing odstranit a okusit tento produkt tak říkajíc pur v základní podobě. Pak lze pochopit, že nejvíc placení chemici v koncernu jsou ti, kteří pracují na „šmakesu“ nových omáček a dresingů. Tuto informaci mám přímo z německé centrály MCD v Mnichově.

 

Ale konečně kdo chce kam, pomožme mu tam. Já čekám pořád na první studie, které ukáží, jak je to celé škodlivé. Aktuálně to jenom znamená: Může být, že to škodí, to ale nikdo neví. Musím se ale pochlubit, že MCD také někdy v nouzi navštívím, nikdy ale neobjednám kuřecí. Moc mě to však neláká, protože vím, že chuť dělají jenom ty vynikající omáčky. A abych za to dával 99 Kč a více? Tak to mi může být MCD ukradený. Teď mám zase o jeden důvod víc tam nechodit.

 

 1. Co se týká kvality a zdraví, je to jídlo víc jak pochybné
 2. Podporujeme americký multi-koncern místo lokální gastronomie
 3. Jídlo je jenom na oko levné
 4. A nyní ještě nasazení gen-manipulované techniky „Bonne appetit alors“

 

Nemusí trvat dlouho a tyto a podobné produkty budou umělé, všechno gen-technologicky upravené a my všichni budeme „Klone’s“.

 

O poslední velké aféře u podobné firmy „Burger King“ vás budu informovat příští týden. Připravte si dostatek ubrousků pro případ, že budete zvracet.

 

© Copyright by skutecnosti.cz

Všechna práva vyhrazenaO autorovi

Další články

11 komentářů

 1. doctorX 08/09/2014 - 21:47 at 21:47

  a vy toto krmivo ala MCsracka snad jeste stale zerete . … jste divni a nic jinyho si ani nezaslouzite

  • doctorX 08/09/2014 - 21:48 at 21:48

   osobne se jdu najist do prvni hospody , nezli nazrat v McShitu

 2. stern 08/09/2014 - 22:48 at 22:48

  My tady na východě máme štěstí: u mekáče tak smrdí přepálenej tuk a rozlitý mlíko, že je lepší se mu obloukem vyhnout :)

 3. R.Obert 10/09/2014 - 10:27 at 10:27

  Tak to nekupujte a nejezte tam. Mě na McD vadí primárně to, že se za ty děsný prachy (cca 120,- za menu) prostě nenajím a odcházím hladový. Takže dám přednost jinému způsobu stravování. Geneticky modifikované krmivo a jiné suroviny mi nevadí, bez nich lidstvo stejně nepřežije pokud nezmění styl výroby potravin (v celoplanetárním měřítku).

  • Marylouise 14/05/2016 - 20:54 at 20:54

   32dBonsoir, je participe avec plaisir.Alors moi, le dernier film qui m’a plu, c’est Frnekenwenaie, parce que c’est un film à la fois drole, terrifiant, poétique, touchant, et parce que je retrouve un peu du Tim Burton que j’aime et qui avait disparu dans Alice au pays des merveilles et Dark Shadows.Merci pour ce concours, je croise les doigts ! :)

  • http://www.maryjanedetoxbar.com/ 07/06/2016 - 13:31 at 13:31

   Thanks SFI! I have a lot of catching up to do. I do apologize for the absence.What shocks me is that these are not new funds, but funds that have been around for a while. I pity those who have these funds in their 401Ks. Reply

  • http://www.coin-generator.us/ 28/02/2017 - 17:34 at 17:34

   Ooh, I love this! Great look, the black is so simple just so chic and the punches of red accent it perfectly. The lips, nails, and gemstone bracelet are so fierce!Halie

  • how long do traffic tickets stay on your record 24/03/2017 - 12:32 at 12:32

   In Physics a “field” is just a quantity which depends on position in space.Therefore magnetic fields cannot interact. There can, however be a superpositionof the two magnetic fields, which causes the described phenomena.

 4. Regina 14/05/2016 - 20:02 at 20:02

  There is a critical shortage of intmorafive articles like this.

 5. http://edbehandlung.men/ 09/08/2016 - 13:27 at 13:27

  That’s a knowing answer to a difficult question

 6. kfz direkt versicherungen nürnberg 13/02/2017 - 19:50 at 19:50

  Je connaissais le Correcteur typographe de L.-E. Brossard, en deux tomes (et disponible sur Gallica), mais celui-ci m’était inconnu et je n’en trouve la référence précise nulle part… Où l’avez-vous donc déniché ?…

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top