Máte slovo pod kritikou

Máte slovo pod kritikou

Progresivní zdanění, daně a tak nějak máte mít slovo

Pořad paní Jílkové se jako obvykle vymkl moderátorce z rukou. Sice přišla jako vždy v jiných šatech, ale jako průvodce pořadem totálně shořela. Nebylo to sice tentokrát všechno na ní, problém ležel také v publiku a v neposlední řadě na obou znepřátelených stranách. Prezentace a provedení pořadem bylo jedno z nejhorších, které diváci mohli sledovat.

Co si vůbec diváci u Jílkové přejí? 

Je naprostou nepravdou když moderátorka Jílková tvrdí, že příští týden bude právě to o co si diváci psali. Jílková prezentuje bulvárním stylem pouze mainstream, který se dá přirovnat k pořadům výměna manželek, aféry nebo nebezpečné vztahy.

Já jsem osobně přesvědčen že některá společensky relevantní témata by se měla probírat veřejně přes obrazovku, ale určitě ne bulvárním formátem Jílkové jejíž hlavní prioritou je prezentace nové garderoby v každém jejím vydání.

Na divácích, ale i na titulcích spodního okraje obrazovky bylo vidět že téma bylo příliš těžké a pro přihlížející nestravitelné. Ekonomické otázky nejvyššího kalibru je něco čemu češi nerozumí. Proto také byli ti, co křičeli 1989 na VN s klíčemi v ruce ekonomikou a tzv. tržním hospodářstvím  převálcováni. Nerozuměla tomu ani Havlova umělecká sebranka a proto se dnes musíme zabývat nesrozumitelným systémem zdaňování všech možných společenských vrstev – a to po 25-ti letech.

Včerejší pořad opět ukázal jaká mizerná kvalita panuje dokonce i mezi ekonomy čtvrté kategorie. Až na jednoho bylo celkové niveau tak mizerné, že musely skutečným odborníkům vstávat hrůzou vlasy na hlavě. Po konstruktivní debatě ani stopy, jenom hádání a skákání druhému do řeči. Pro diváka přímo odstrašující pohled, i přesto že neměl o smyslu debaty ani páry.

Rozumí vůbec moderátorka o čem to má být? 

Moderátorka Jílková často nerozumí tomu co moderuje. Chová se jako všeumělkyně, naučí se několik základních otázek a během rušných debat se jí průběh vymyká zcela z rukou. Měla by se zamyslet nad tím čemu rozumí z vlastní zkušenosti a moderovat témata jí blízká.

Abych ale jenom nekritizoval. Paní Jílková by mohla jistě moderovat jiný typ programu, třeba něco co se týká rodinných záležitostí nebo dětí. I když s tím by byl také problém. Není to tak dávno, kdy si na porodní tématiku pozvala šest chlapů. Možná Ptáka Loskutáka? Pro ostatní témata s vysokou odbornou kvalifikací je však díky svému chaotickému vystupování nepoužitelná.

Když pomyslím na honorář, který od ČT za tento mizerný pořad dostává, tak se musím nad vedením této instituce vážně zamyslet. Celý pořad je totiž jenom mazání šlehačky nespokojeným občanům na dobrou noc.

 

 


O autorovi

Další články

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top